×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Kabanovu un Cvetkovu par ētikas pārkāpumiem kaunina no Saeimas tribīnes

LETALETA

“Saskaņas centra” (SC) deputātus Nikolaju Kabanovu un Irinu Cvetkovu ceturtdien par Saeimas deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu brīdināja no parlamenta tribīnes, BNS uzzināja Saeimas sēdē.

 

Abiem deputātiem Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija iepriekš piemēroja bargāko no sodiem – rakstveida brīdinājumu, paziņojot par to Saeimas sēdē un publicējot “Latvijas vēstnesī”.

Ētikas komisijas vairākums uzskatīja, ka deputāti pārkāpuši pantu, kas nosaka, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kura var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Kabanovs rakstā “Maksla vmesto masla” ar apakšvirsrakstu “Krievi uz nacionālistiskas manifestācijas fona”, kur Vispārējos latviešu dziesmu svētkus nosauca par “nacionālistisku manifestāciju”, bet Nacionālo karavīru apvienības koristus svētku gājienā par Waffen SS 19. grenadieru divīzijas “muzikālo vadu”.

Cvetkova savukārt starptautiskā konferencē sacīja, ka Latvijas jaunās demokrātijas ēkā ir parādījušās neonacisma plaisas, kuras ir jāremontē. “16.marta gājiens “Waffen SS” leģionāru piemiņai, kurā katru gadu piedalās valdošajā koalīcijā ietilpstošā nacionālistiskā partija “Visu Latvijai!”, padomju simbolikas aizliegums, Pilsonības likumā noteiktais, ka valsts nācija Latvijā ir latvieši un līvi, kā arī Latvijas pilsonības piešķiršana bijušajiem leģionāriem un viņu pēctečiem, kuri dzīvo Brazīlijā, Jaunzēlandē un Austrālijā, – tās visas ir bīstamas neonacisma izpausmes,” intervijā sacīja deputāte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+