×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Kabarē dīvas tango Rīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

18. decembrī pirmoreiz Rīgā viesosies vācu kabarē ikona, dziedātāja Ute Lempere, lai uz Latvijas Nacionālās operas skatuves dziedātu vienu no viņas skaistākajām kabarē, šansona un Astora Pjacollas mūzikas programmām – “Pēdējais tango Berlīnē”.


 

Pašlaik Ņujorkā dzīvojošā vācu dziedātāja Ute Ģertrūde Lempere (49) nav tikai balss, seja vai tēls – viņa ir parādība mūzikā, kas kļuvusi par ikonu visā pasaulē. Ja teiksim – kabarē vai šansona dziedātāja, tas neaptvers viņas mūzikla un kino aktrises talantu, džeza mūziķe – neko nepateiks par viņas aizraušanos ar Argentīnas tango, bet, mēģinot aprakstīt viņas balsi, talkā tiek ņemti epiteti pat no dzīvnieku pasaules – to salīdzina gan ar tīģera rūcieniem, gan eņģeļa gavilēm.

Mūziķe atstājusi pēdas mūzikas vēsturē gan kā Kurta Veila skaņdarbu un franču šansonu interprete, gan kā Marlēnas Dītrihas un Edītes Piafas repertuāra dziesmu izpildītāja, gan kā kino un mūziklu aktrise. 1983. gadā viņa debitēja E. L. Vēbera mūzikla “Kaķi” uzvedumā Vīnē, pēc trim gadiem uzstājās Dž. Kandera mūziklā “Kabarē” Vācijā un Francijā (Moljēra prēmija), bet pēcāk jau kā solodziedātāja Ņujorkā prezentēja programmu, veltītu Kurta Veila dzīvei un daiļradei. Šis šovs pavēra ceļus uz prestižākajām pasaules skatuvēm, tostarp “La Scala”, Sidnejas operā un Kenedija centrā. 1997. gadā par Velmas lomu R. Maršala mūziklā “Čikāga” Londonas “Adelphi” teātrī Ute Lempere saņēma Lorensa Olivjē prēmiju.

Māksliniece, kura turklāt ir arī četru bērnu māte, savā radošajā karjerā ieskaņojusi gluži neticamu skaitu albumu – kopumā 39.

Jaunākais no tiem – “Paris Days, Berlin Nights” – nāca klajā šogad, piepildot dziedātājas sapni sadarboties ar stīgu kvartetu. Tiesa, Rīgā dzirdēsim citu materiālu – programma “Pēdējais tango Berlīnē” ir kaut kas līdzīgs U. Lemperes labāko dziesmu izlasei, jo pieskaras visām viņas daudzveidīgā repertuāra galvenajām nodaļām.

Tomēr tajā atliek arī daudz telpas brīvai improvizācijai un īsteniem virtuozitātes mirkļiem. Turklāt tajā pilnā mērā atklājas U. Lemperes īpašā aizraušanās ar džezu un etnomūziku, kas viņu ārkārtīgi iedvesmojusi.

Koncerta ceļojums sākas ar Lemperes pamatrepertuāru – Bertoldu Brehtu un Kurtu Veilu, kā arī Berlīnes kabarē dziesmām. Turpinājumā tā ieved franču šansonjē Edītes Pjafas un Žala Brela poēzijas universā līdz pat Argentīnai un Astora Pjacollas tango pasaulei. Ute klaiņo Parīzes, Berlīnes, Ņujorkas un Buenosairesas šķērsieliņās un liek seniem tēliem stāstīt zudušus stāstus par mīlestību, izdzīvošanu, kaislību, sapņiem, sabiedrībām, pagātni un nākotni. Šajā programmā Lempere dzied arī pašas komponētās dziesmas.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: Ls 7 – 70.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+