×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Kabilē grib būvēt miljoniem vērtu vistu olu un gaļas ražotni (16)

Foto: Anda KrauzeFoto: Anda Krauze

Zemnieku saimniecības “Veldzes 3” saimnieks Artūrs Malta, kurš ir arī Latvijas Lauksaimniecības kameras vadītājs, Kabiles pagastā iecerējis būvēt vistu olu un gaļas ražotni.

Projekta kopējās izmaksas ir 9,6 miljoni eiro. Ražotnē plānots audzēt 30 tūkstošus dējējvistu un 10 tūkstošus broileru. Tāpat plānots ražot lopbarību un augu eļļu. Realizējot projektu, pagastā būs 29 jaunas darbavietas, bet, rēķinot iesaistīto mazo zemnieku skaitu, saimnieciskais ieguvums būtu vēl lielāks. Malta stāsta, ka projektu plānots realizēt sadarbībā ar vācu firmām “Specht” un “Himmel”.

Saskaņā ar Iepirkumu Uzraudzības biroja informāciju, 7,3 miljonu eiro vērtajā iepirkumā par ražošanas ēku 1. kārtas būvniecību jau šā gada janvārī uzvarējusi Polijas kompānija “Bojpol”. Projekts iesniegts Lauku atbalsta dienestā un tuvākajā laikā dienestam jāsniedz atbilde par projekta apstiprināšanu vai noraidīšanu.

Malta skaidro, ka jaunajā plānošanas periodā Latvija varēs izmantot 4,4 miljardus eiro un šādu iespēju nedrīkst laist garām. Tiesa, joprojām kavējas valdības noteikumu pieņemšana par kārtību, kādā tiks piešķirts ES finansējums.

Malta vēl nevarēja prognozēt, kad sāksies ražotnes būvniecība, jo viss atkarīgs no finansējuma. Viņš jau vērsies 20 kredītiestādēs ar lūgumu piešķirt finansējumu, bet visās saņēmis noraidījumu. Banku pamatojums – ka šāds projekts neatbilst viņu kredītpolitikai – skaidro Malta. Šis gan neesot vienīgais projekts, kura realizēšanai nav iespējams saņemt finansējumu, tas atteikts arī siltuma un koģenerācijas stacijas būvniecībai Krāslavā, ko Malta bija iecerējis realizēt kopā ar sadarbības partneriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Malta ir ļoti vecs mahinators/.

  • Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

   Aldi, tavs komentārs izklausās pēc partorga sacītā:” Vai viņš nozaga, vai viņam nozaga, īsti neatceros, bet kaut kas sliktrs bija!”

  • Aldi šis ir mans num. 29946077, varam kā sakontaktēt, gribētu parunāties par Maltas kungu.

 2. Vai atkal nav jāgaida kārtēja kampaņa, ka tajā vietā neko tādu nedrīkst būvēt?

  • Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

   Nomali,

   Vienīgi, ‘ja būs viss jāatdod patiesiem zemes jaunajiem saimniekiem, kas zemi jau iegādājušies par Valdību un Saeimas radītiem parādiem, kurus valdības ir ņēmušas pārkāpjot Satversmes 68.pantu

 3. Ir cilveki kas meginajusi ar kaut ko -bet tas viss lidz kadam laikam-tik taalu kad saks regulet no valsts.
  Ja valstij buus izdevigi tad labi,bet ja ne tad jau gan jau izdomamas kadu vistas gripu vai ko lai iznicinatu.Taa tad bijis ar cukaam,ari ar l-lopiem nelauj izcelties.x

  • Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

   Aija pilnīgi piekrītu!

   Bet ņem vērā, ka valsts esam mēs! Vara pieder Tautai! to nosaka Latvijas Valsts Satversme!

   Jā Valdība un Saeima ignorē Satversmi un Likumus, tad jāmaina Saeima un Valdība!

 4. Es gribu būvēt farmkompāniju! Es gribu būvēt atomelektrostaciju! Es gribu būvēt celulozes rūpnīcu! Gribēt un uzbūvēt ir mīlzīga starpība. Kā ekonomistam, man ir grūti saprotams, kur plānots realizēt tās olas, jo Latvijas ražotāji jau šobrīd nosedz ne tikai pašpatēriņu, bet eksportē uz Latviju, Igauniju, Poliju – olu tirgus ir piesātināts. Ja mērķir ir vienkārši apgūt Eiropas fondus, varbūt vajadzētu ieguldīt rentablos projektos?

  • Taisnība. Izskatās pēc ES finansējuma “apsaimniekotāja” atpalikušajās teritorijās. 30 tūkstoši dējējvistu priekš biznesa ir mazs apjoms tik tālu no lielajām pilsētām.

  • Hamburger,
   jā gribi kaut ko būvēt, tad izstrādā darba projektu. Lai to izstrādātu, ir vajadzīgas inženiera zināšanas.

   Arī par ekonomiku var runāt, tas, kam ir ekonomikas pamatzināšanas.
   Pēc Jūsu spriedelējumiem var saprast, ka jums nav sapratnes, kas ir tirgus un kas ir bazārs.

   Negribās atgādināt, kas ir nauda? To jau parādīja mūsu lielie sasniegumi, kad fiskālu fiziķi ielika par Latvijas Bankas prezidentu!
   Sagrāva visu finansu norēķinu sistēmu ar savu cieto latu, kas bija pamats tautsaimniecības sagraušanai!

   Lielais ekonom!
   Cik Rimšēvics uar savu draugu Repši ieguba izšeptējot Banku Baltija, par ko ar Stokholmas tiesas lēmumu Valdība samaksāja 74 miljonus un cik vēl maksās?
   Otrs piemērs, cik Latvijas Banka ieguva no eiro ieviešanas?
   Izmantojot Latvijas valsts laika zeltu, Repše un Rimševics ar savu komandu piekala 100 latu zelta monētas miljons gabalas, kuras vienas monētas svars ir 16,2 grami tīra zelta, tas ir 99,9.
   Es ļoti vēlētos liela ekonomista aprēķinu!!!

   • Anonymous – kaut kādā veidā afiliēts ar rakstā pieminēto avantūristu, ka tā uztraucas?

    1) Es redzu, ka tu savās smadzenītēs esi spējīgs ģenerēt tikai apvainojumus, jo mēs kaut kā tavā komentrā neieraudzījām pamatojumu, kādēļ tirgū, kur 2013. gadā tika saražotas 630 milj. olu, patērētas 475 milj., importētas 187 milj., eksportētas 340 milj. – nepieciešamas papildus ražošanas jaudas.

    2) Nevajag melot, milijons 16,2g zelta monētu Latvijas Banka nekad nav nokalusi, šādam apjomam būtu nepieciešamas vairāk 16 tonnas zelta – šāda zelta daudzuma centrālās bankas aktīvos nekad vēsturē nav bijis, ne 40. gadā, ne deviņdesmitajos, ne šodien.

    • Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

     Hamburger – ekonomist!
     Par zeltu paskaties Latvijas Bankas mājaslapā! tur ir no 500 000 līdz 1 miljonam. Latvijas banka ir pakļauta Saeimai. Vai Hamburgers ir deputāts? Hamburgers varbūt var precīzi pateikt cik bija un kur palika. 100lati maksāja 140 eiro, bet norakstītās monētas zelta vērtība ir 567 eiro. Tātad 427 eiro ir peļņa no katras monētas!!!
     Ingūna Sudraba, būdama Valsts kontroliere, paziņoja, ka viņa nevarot pārbaudīt Latvijas banku, jo tā ir autonoma neatkarīga iestāde. Tāpēc Valsts kontrole nevar pateikt, kur palika Bankas Baltija īpašumi!

     Par vistu olu daudzumu nestrīdos! To man studenti biznesplānā norādīja. Bet kāda cena ir 10 olām ?

     Cik daudzi maksā olu ražotāji no peļņas? Vai tad ekonomists baidās konkurences? Kabilē ražotās olas, atbilstoši kalkulācijai, ir divas reizes letākas nekā ir pašreiz tirgū un veikalos Latvijā.

     Nezinu, ko Hamburgers saprot ar vārdu avantūrists???

     • Horsburgers

      1) Konkurence ir laba lieta un visādā veidā atbalstāma. Baidos es no tā, ka Latvijai pieejamā Eiropas fondu nauda jaunajā plānošanas periodā, līdzīgi kā ieprieš, tiks izsmērēta pa bezjēdzīgiem, nerentabliem projektiem. Pietiek vien atcerēties neadekvāto izmēru/jaudas traktorus sīksaimniecībās, lauku “tūrisma un viesmīlības” projektus, pārsubsidētos biogāzes projektus u.c. nekādu pievienoto vērtību neradošos ES fondu “apguves” projektus.
      2) Es nešaubos, ka tās kabiles olas iznākot no vistas pakaļas ir lētākas par veikala olām. Jautājums ir, vai tās ir lētākas pēc iepakošanas, transportēšanas, veikala uzcenojuma un visam iepriekš minētajam pa virsu PVN.
      3) Latvijas Bankas 1998. gada 100 latu zelta monētas tika nokaltas 20000 tirāžā = 2000000 summārā nominālā vērtība = 20000*16,2g = 324kg zelta. Maksimālā biržas cena par trojas unci 1998. gadā bija 308 USD jeb 9,9 USD gramā. Tātad kopējā nokalto monētu zelta vērtībā 1998. gadā sastādīja 3,2 miljonus USD. Valūtas kurss 1998. gadā – 1 LVL = 1,76 USD. Tātad kopējā nokalto monētu zelta vērtība 1998. gadā sastādīja 1,82 miljoni latu. Kas ir vairāk 2 vai 1,82 miljoni? Retorisks jautājums. Izdevīgi no musdienu skatu punkta? Protams nē! Bet neviens jau nezināja, ka zelta vērtība 10 gadu laikā pieckāršosies. Starp citu, konkrētās monētas zelta vērtība pārsniedza nominālu kaut kur 5 gadus pēc nokalšanas, ap 2003. gada beigām, līdz ar to šaubos, ka tas bija kaut kāds tālejošs, riebīgs Repšes plāns, drīzāk, teiksim tā, līdzīgi kā tu, viņš vienkārši nebija pats gudrākais cilvēks uz pasaules.

 5. saciet tacu beidzot veidot darba vietas

  • Taisnība! Beidzot vajag radīt darba vietas, nevis tikai tukši runāt. Šis ir piemērs, ka ir cilvēki, kas uzdrīkstas!

  • Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

   Gunta,

   Piekrītu, betzivs pūstno galvas! 2013. gada novembrī ES iedalīja viensētām – ģimenes uzņēmumiem uz 2014 -2020 gadiem 4,4 miljardi eiro.
   Kur valdība viņus izlietoja?
   Paskataties Ministru Kabineta Noteikumu Nr. 130, no 2015.gada 17. marta 11. pantu……
   Un viss skaidri, ka zemnieki to naudu nedabūs! Redzēs, ko atbildēs LAD ierēdņi, kas iztiek no šīs naudas!

Draugiem Facebook Twitter Google+