×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Kabulā izceļas vardarbīgi protesti pret ASV tapušo islāmu aizskarošo filmu

Foto - AFPFoto - AFP

Protestējot pret ASV tapušo filmu, kurā aizskarts pravietis Muhameds, vairāk nekā 1000 cilvēku izgājuši Afganistānas galvaspilsētas Kabulas ielās, ziņo policija.

Uz Džalālābādas ceļa, kas ved gar NATO un ASV militārajām bāzēm Kabulas austrumos, aizdedzināti vairāki transporta līdzekļi, tostarp divas policijas automašīnas, aģentūrai AFP atklāja Kabulas policijas priekšnieks. Aizdedzināti arī vairāki preču uzglabāšanai paredzēti konteineri, kas pieder vietējiem uzņēmējiem, no notikuma vietas ziņoja AFP žurnālists. Vairāki cilvēki no pūļa atklājuši uguni pret policistiem, bet neviens ievainot neesot, informēja policija. “Mēs neesam šāvuši pretī un nešausim,” paziņoja Kabulas policijas priekšnieks.

AFP žurnālists no Kabulas ziņoja, ka uz ceļa vērojama spēcīga policijas klātbūtne un ugunsdzēsēji steidzas apdzēst visas aizdedzinātās automašīnas un konteinerus. Kāda policijas amatpersonas atklāja, ka protestētāji apmētājuši akmeņiem ASV militāro bāzi “Camp Phoenix”, bet policijai izdevies pūli atstumt atpakaļ un tas devies uz netālu esošo tirgus placi.

NATO Starptautisko Drošības atbalsta spēku pārstāvis norādīja, ka bāzei “Camp Phoenix” neesot uzbrukts. “Mēs dzirdējām, ka demonstrācija var pārvērsties par kaut ko vardarbīgāku. Bet tā notiek tikai “Camp Phoenix” apkaimē, tā ka tas nav uzbrukums. Mēs vērojam situāciju, un mēs esam gatavi. Bet tas ir policijas uzdevums,” norādīja ISAF pārstāvis.

Protesti pret ASV tapušo filmu “Musulmaņu nevainība”, kurā negatīvā gaismā attēloti musulmaņi un pravietis Muhameds, sākās pagājušajā otrdienā Ēģiptē un Lībijā, kur bruņotu demonstrantu pūlis iebruka ASV konsulātā Bengāzī, nogalinot Savienoto Valstu vēstnieku un vēl trīs ASV diplomātus. Plašas demonstrācijas kopš tā laikā notikušas arī virknē citu islāmticīgo valstu Ziemeļāfrikā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Āzijā. Piektdien nemiernieki Afganistānā uzbruka stingri apsargātajai armijas bāzei “Camp Bastion”, kurā dien Britānijas princis Harijs, nogalinot divus ASV jūras kājniekus un sabojājot sešus lidaparātus un trīs degvielas uzpildes stacijas. Kopumā protestos un vardarbībā, kas saistīta ar ASV tapušo filmu, dzīvību zaudējuši 17 cilvēki – ASV vēstnieks un trīs citas Savienoto Valstu amatpersonas, 11 protestētāji, kuri gāja bojā, policijai savaldot protestētāju pūļus pie ASV misijām Ēģiptē, Libānā, Sudānā, Tunisijā un Jemenā, un divi ASV karavīri, ko piektdien Afganistānā nogalināja talibi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+