Horoskopi un mistika
Horoskopi

Kad 2017. gadā gaidāms dižčika laiks? Laba ziņa – pirmās briesmas jau garām! 1

Foto – Fotolia

Dižčiks ir laiks, kad Merkurs atrodas retrogrādā, sevišķi, ja tas sakrīt ar čika laiku. Šajā laikā nevajadzētu akli uzticēties informācijai, sākt ar tirdzniecību, transportu, komunikāciju saistītus projektus, rūpīgāk jāizmanto arī saziņas līdzekļi (vēstules, tālrunis, e-pasts). Dižčika laikā nav vēlams iegādāties tehniskas lietas (auto, datoru un citu tehniku, mobilās ierīces u. c.), uzskata astrologs Kristaps Baņķis, kurš savulaik ieviesa šo jaunievedumu. Bet daļa dižčika laikā prātā ienākušo pat visai fantastisko ideju, pēc šā laika perioda izvērtējot, var izrādīties ļoti noderīgas.

Tuvinātu (ar precizitāti līdz vienai dienai) dižčika laiku šim gadam var atrast 2017. gada “Astronomijas un astroloģijas avīzē” Ingunas Balgalves rakstā “Planētu retrogrādie stāvokļi” (sk. 26. lpp.).

Dižčika laikus iespējams atrast arī vairākos interneta resursos. Tomēr jāņem vērā, ka brīdī, kad planēta, tostarp Merkurs, maina savu kustību no tiešās uz retrogrādo un otrādi, tas līdz pat stundai var praktiski stāvēt uz vietas. Tāpēc noteikt dižčika laika iestāšanos un izbeigšanos ar precizitāti līdz pat minūtei, kā tas parasti pieņemts astroloģiskajās tabulās, ir zināms izaicinājums, un to autori (kā, piemēram, šajā resursā) dažreiz norāda uz to aptuvenību.

Šeit dižčika laiki 2017. gadam doti pēc Latvija laika un balstīti uz trim internetā pieejamiem resursiem (http://www.astrologyhoroscopereadings.com/2017-mercury-retrograde-calendar.html, http://www.moontracks.com/mercury_ingress.html un http://www.findyourfate.com/astrology/today-mercury-retrograde.asp).

Saistītie raksti

Manuprāt, to sākuma un beigu momenti ir ar precizitāti līdz 10 minūtēm un pareizāk būtu šo laika sprīdi pirms un pēc dižčika sākuma un beigu momentiem uzskatīt par zināmu pārejas posmu – laiku, kurā notiek kosmosa pārkārtošanās.

Pirmais dizčika posms jau beidzies (tas ilga līdz 8. janvāra plkst. 11:43).

Vēl šogad gaidāmi trīs dižčika periodi:
* no 10. aprīļa plkst. 2:14 līdz 3. maijam plkst. 19:27;
* no 13. augusta plkst. 4:00 līdz 5. septembrim plkst. 14:29;
* no 3. decembra plkst. 9:34 līdz 23. decembrim plkst. 3:51.

Ivars Šmelds,
“Astronomijas un astroloģijas avīzes” sastādītājs

LA.lv