×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Kad asinis laukumā ir normāla lieta

foto - Juris Kalniņšfoto - Juris Kalniņš

Latvijas handbola valstsvienība šovakar Valmierā aizvadīs savu līdz šim svarīgāko spēli, atbildes mačā pret Baltkrieviju cenšoties izcīnīt ceļazīmi uz pasaules čempionātu. Latvijas izlasei vajadzīga uzvara ar vismaz trīs vārtu pārsvaru.

“Tās nav nekādas draudzības spēles, te asinis ir normāla lieta,” Latvijas handbola valstsvienības kapteinis Ingars Dude pēc pirmās spēles Minskā neslēpa, ka atbildes mačā Valmierā netiks atdots neviens laukuma centimetrs, bet svarīgākais faktors būs komandas gars.
Kā jau īstā handbolā pienākas, būs asumi un droši vien arī asins garša mutē. Šoreiz pārnestā nozīmē, tai jākļūst par Latvijas izlases sabiedroto. Veiksmīgi aizvadītā spēle mūsu komandai kā medījošai lauvai ir ļāvusi sajust šo medījuma asins garšu. Jā, pretinieks ir spēcīgs un grūti nomedījams, tomēr tas ir iespējams. Ar šo domu ir apsēsta visa komanda. Latvijas izlase vēl nekad nav spēlējusi handbola lielajos forumos.

Darīsim kopā – komanda un līdzjutēji
“Mums izdevās ļoti laba spēle Minskā, kas bija pirma puse no darba. Tomēr tā neļauj sapriecāties – mēs neuzvarējām, bet zaudējām ar divu vārtu starpību. Mēs nedrīkstam pazaudēt galvu, ir jāspēlē tikpat pacietīgi uzbrukumā un tāpat jācīnās aizsardzībā. Neesam superzvaigznes, tādēļ tieši šie ir Latvijas izlases galvenie ieroči. Un līdzjutēji! Minskā skrēja zosāda, redzot sarkanbalti sarkano tribīnes stūri. Mums visiem kopā savs darbs jāizdara arī Valmierā!,” valstsvienības kapteinis Ingars Dude aicina līdzjutējus nepalikt malā Latvijas handbolam tik nozīmīgā brīdī.

Ja liekam kopā sastāvus un zvaigznes, tad baltkrieviem pretī varam likt maz. Viņu Sergejs Rutenko, pirms dažām sezonām spēlēja pie “Barcelona” un “Real”, sezonas algu skaitījis ar sešām nullēm galā. Iespējams, vairāk, kā visa Latvijas handbola saimniecība kopā. Tikai Minskā nervi uzdeva nevis latviešiem, bet tam pašam Rutenko, kuru par sitienu ar elkoni Jānim Pavlovičam izraidīja no zāles.
Ja sportā visu noteikti tikai nauda un statuss, tas vairs nebūtu interesants. Vēl ir palicis romantisms, vēl ir palikusi mazā uzvara pār lielo. Šāda, mazliet romantisku sapņu pilna, ir šī Latvijas izlase. Ar pāris tiešām profesionāliem spēlētājiem, taču lielākoties vīriem, kas handbolu apvieno ar citām nodarbēm. Iespējams, tieši tas ir mūsu komandas lielākais trumpis. Saliedēta, neizlutināta un motivēta komanda.

Latvijas izlasei šajās spēlēs dažādu iemeslu dēļ nevar palīdzēt divi pasaules spēcīgākajā līgā – Vācijas bundeslīgā – spēlējoši vīri Aivis Jurdžs un Evars Klešniks. Pēc spēles Minskā robs iecirsts arī kreisajā malā pēc Austra Tuminska savainojuma. Vai tādēļ kāds nokāris degunu? Nē. Komandas treneris Uģis Vikštrēms ir pārliecinats, ka viņu vietā kāds cits nospēlēs savu mūža labāko spēli, kas Latvijas izlasei ļaus nokļūt pasaules čempionātā.

Lilienfelds: “Ar pārliecību, ka varam!”
Šajās spēlēs saspēles vadītāja postenī tika iemests Ģirts Lilenfelds un nevis sabojāja, bet padarīja Latvijas izlases uzbrukuma spēli ļoti konstruktīvu. To īpaši izcēla un apbrīnoja baltkrievu kolēģi. Bez lieliem varoņdarbiem, bet stabili un pavelkot komandu, vārtos stāvēja Helmuts Tihanovs. Savā pirmajā oficiālajā spēlē trīs vārtus guva izlases debitants Rihards Leja. Tā var uzskaitīt katru, bet šoreiz īpaši jāizceļ vārds “komanda”. Par spēli aizsardzībā, par vienotību un atdevi laukumā.
“Ir gandarījums par to, kā nospēlējām. Katrs sitās kā māk un darīja ko varēja. Baltkrievi mūs gribēja sabraukt pirmajās 15 minūtēs, mēģināja skriet un samest ātrus vārtus. Jau pirmā puslaika izskaņā varēja just, ka viņi nervozē, ka sāk meklēt citus risinājumus. Mūsu plāns bija mazināt spēles tempu, ātri atgriezties aizsardzībā. Tie bija galvenie iemesli, kādēļ visu spēli bija līdzvērtīga cīņa,” sprieda Ģirts Lilienfelds.
– Kā juties saspēles vadītāja pozīcijā, kurā ikdienā nespēlē?
– Tagad redzu, cik saspēles vadītājam laukumā ir grūts darbiņš. Kopumā viss izdevās, tikai pēdējā epizode atstāj mieles. Kļūdījos ar sadarbības izvēli. Redzot, kā mums gāja treniņos, šodien viss izdevās pat negaidīti labi. Kaut arī zaudējām, par šo spēli lepojos ar visu komandu.
– Valmierā ir kaut kur jāpieliek un jāuzvar ar vismaz trīs vārtu pārsvaru!
– Mums kaut kur pielikt būs grūti. Tomēr baltkrievi mūsu mājās noteikti nejutīsies tikpat ērti kā Minskā. Ja izdosies labs sākums, viņi var nodrebēt. Varbūt šoreiz viņu metieni lidos pa stabiem, bet mēs iemetīsim no maliņas vai tās pendeles, kuras neiekrita pirmajā mačā. Viņi ir favorīti, mēs te varam tikai kaut ko iegūt. Tieši ar pārliecību, ka varam!

Latvijas izlase gaida katru līdzjutēju Valmierā vai ar labām domām pulksten 19.35 pie sportacentrs.com TV ekrāniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+