×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Vai Latvijas vīrieši ir gatavi atsaukties aicinājumam piedalīties mobilizācijas mācībās? (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Lai izveidotu reālu un darboties spējīgu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezerves sistēmu, šogad pirmo reizi tiks izmantots Mobilizācijas likuma spēks. Tas nozīmē, ka ierašanās uz izsludinātajām mācībām vairs nebūs uzaicināto pilsoņu brīva izvēle, viņi tiks mobilizēti. Tiesa, šogad plānotās mobilizācijas mācības attieksies tikai uz 2500 rezerves karavīriem. Tomēr nākotnē Aizsardzības ministrija raugās arī pārējo rezervistu virzienā.

 

Andis Anspoks, 31 gads: “Esmu Latvijas patriots un uzskatu, ka jebkuram Latvijas Republikas iedzīvotājam – patriotam – ir nepieciešams piedalīties savas valsts, savas zemes aizsargāšanā. Mēs jau reiz atdevām savu valsti bez cīņas, un tas beidzās ar okupāciju 50 gadu garumā, tās laikā piedzīvojām deportācijas, slepkavības un postu! Vinstons Čērčils ir teicis, ka kara priekšvakarā ir jāizvēlas starp karu un kaunu – tomēr, ja izvēlies kaunu, saņemsi arī karu. Mums tas jāpatur prātā, domājot par Latvijas aizsardzības spēju nostiprināšanu.”

 

Kaspars Rakstiņš, 27 gadi: “Iesaukt uz mācībām cilvēkus, kam jau ir militārā pieredze, iespējams, varētu. Bet šaubos, vai ir jēga šādām mācībām mobilizēt cilvēkus, kam vispār nav nekāda sakara ar armijas lietām. Lai kaut nedaudz kaut ko iemācītos un apgūtu, nepieciešams ilgs laiks. Ja tomēr šāda iesaukšana pēkšņi mani skartu, tad arī domātu, kā labāk rīkoties.”

 

Edgars L., 19 gadi: “Teikšu atklāti: kad izdzirdēju ziņu par pilsoņu iespējamo mobilizēšanu, pirmais, kas iešāvās prātā, bija doma, ka jāsāk apsvērt atteikšanās no pilsonības. Lai gan Latvija man ir diezgan tuva sirdij, ļoti šaubos, ka savas valsts aizstāvības vārdā spētu karot pret saviem radiniekiem, draugiem un paziņām, kuri dzīvo ne tikai Latvijā, bet arī citās zemēs. Ja šāds kara stāvoklis tomēr pienāktu, visdrīzāk censtos atrast pēc iespējas drošāku vietu kādā citā pasaules malā, lai glābtos kopā ar savu ģimeni. Es nebūtu gatavs tam, lai tiktu iesaukts armijā, un, atklāti sakot, neuzskatu, ka mūsdienās no armijā iesaukto cilvēku skaita būtu atkarīgs tas, vai valsti izdosies aizstāvēt vai ne, it īpaši, ja lielākā daļa cilvēku tik un tā ir diezgan neprofesionāli šajā jomā. Drīzāk viss ir atkarīgs no tā, cik daudz līdzekļu valsts ieguldījusi savu aizsardzības spēju stiprināšanā. Un te nu man rodas šaubas. Iebrucēji visdrīzāk būtu apbruņojušies daudz labāk nekā mēs.”

 

Druvis Vilcāns, 24 gadi: “Man pret NBS ieceri veikt mobilizācijas mācības iebildumu nav. Teorētiski skatoties, mani iesaukt nevarēs, jo es studēju, turklāt man ir arī sieva un bērns. Pat, ja mani iesauktu uz mācībām, tas nevarētu būt profesionālā līmenī. Kopumā varu teikt, ka mani šis pasākums īsti neuztrauc.”

 

Ojārs Kurps, 49 gadi: “Uzskatu, ka karadienests ir tāda profesionāla darbība, ar kuru nevar nodarboties kurš katrs. Runājot par mobilizācijas mācībām, man nav tādas konkrētas nostājas – tas ir vajadzīgs vai ne. Esmu gatavs, ka varu tikt iesaukts kā rezervists, un ar to rēķinos. Esmu dienējis padomju armijā pirms 30 gadiem. Tad, protams, bija citi laiki un citādas militārās tehnoloģijas. Domāju, ka tagad mūsu militāro rezervi pamatā veido karavīri, kas ir dienējuši jau atjaunotās Latvijas armijā un pēcāk demobilizējušies. Ir jāiegulda lieli resursi un līdzekļi, lai apmācītu vienkāršus cilvēkus, kas nav bijuši profesionāli saistīti ar armiju. Tomēr cilvēkiem, kas atvaļinājušies no militārā dienesta, šādas mobilizācijas mācības gan ir vajadzīgas.”

 

Uzziņa

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezerve

1. Rezerves karavīri: no profesionālā dienesta atvaļinātie karavīri, kā arī zemessargi pēc dienesta beigšanas. Rezerves karavīri NBS rezervē atrodas līdz 55, 60 vai 65 gadu vecumam atkarībā no dienesta pakāpes.

2. Rezervisti: Latvijas pilsoņi – vīrieši, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu un ir derīgi militārajam dienestam, kā arī sievietes, ja pašas izsaka šādu vēlmi. Rezervisti NBS rezervē atrodas līdz 55 gadu vecuma sasniegšanai.

Rezerves karavīra un rezervista pienākumi

1. Paziņot NBS rezerves uzskaites struktūrvienībai par izbraukšanu no Latvijas uz laiku, kas ilgāks par sešiem mēnešiem.

2. Mobilizācijas gadījumā izpildīt NBS rezerves uzskaites struktūrvienības izsniegtajā pavēstē noteikto.

Avots: no Militārā dienesta likuma

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Kangars un ar to lepojos Atbildēt

  25. gadi, strādāju intelektuālu darbu.
  ES NEKAD NEKĀDOS APSTĀKĻOS NEKAROŠU PAR LATVIJU VAI JEBKURU CITU SPĒKU.
  Ja vajadzēs, spridzināšu tehniku, kādu piekaušu, vienalga, bet darīšu visu, lai es varu brīvi rīkoties kā es uzskatu par vajadzīgu.
  Un tas manā gadījumā ir savākt visu savu ģimeni un doties uz kādu mierīgu valsti, kurā es būšu svarīgs atbalsts, lai mēs varētu atsākt iedzīvi tur.
  Latvijai nav nekādu cerību pretoties lielai karadarbībai, ja gribat idiotiskā veidā nomirt – uz priekšu.
  Varat teikt ko jūs gribat, ka “nevajag mirt, vajag cīnīties”, šādas muļķības uz mani neiedarbosies, es zinu kas ir karš.

 2. Peteris Larionovs,32 Atbildēt

  Mobilizacijas likums!!!Vismaz panjems atpakalj armija!!!

 3. Peteris Larionovs,32 Atbildēt

  Neesi vispar dienejis,tad taisi muti!!!!Ar muguru iedeva treso grupu pec luzuma,rs atgrieztos armija!!!!!

 4. Lai bruk,to ko dabuju armija nezudis!!!Ar nazi griezisu!!Pec armijas nostradaju vairakus gadus apsardze!!!Negalinas krievi,galinas pasu nariki!!!Es par savu gimeni kalns,ielidos maja uzbrucejs,nazi rikle!!!!Sez deputati,no kuriem vairaki vispar nebija dienejusi!!!

 5. Nodieneju obligato dienestu,gribeju palikt,bet neatstaja,tiku darba apsardzes firmas drosibas dienesta,dabuju traumu un tagad invalids,noteikti smagumi uzmuguru!!Tagad bezdarbnieks,pec traumas nevaru piemerotu darbu atrast!!Miesas forma tipa herakls,bet mugurai tjutju!!!Peteris La4ionovs Juraspeku kajinieku apsardzes rota

 6. VAI LATVIESHI IR GATAVI ,LAI VINJUS NOSHAUJ PILDOT ASV PAVEELES.

 7. Ar patriotu kauliem VIENMĒR tiek bruģēts kāda indivīda ceļš uz varas virsotnēm …

 8. “šogad pirmo reizi tiks izmantots Mobilizācijas likuma spēks. Tas nozīmē, ka ierašanās uz izsludinātajām mācībām vairs nebūs uzaicināto pilsoņu brīva izvēle, viņi tiks mobilizēti.” – nu cik ilgi var tiražēt muļķības? Vai tiešām pirms rakstīšanas ir grūti ieskatītes tanī pat Militārā dienesta likumā un pārliecināties, ka neviens likums neparedz brīvprātīgu ierašanos uz mācībām! Ierašanās uz militārajām vai mobilziācijas mācībām ir obligāta!

 9. Tad es plānoju braukt uz UK un pamest Latviju pavisam, ja mani iesauks armijā

 10. Ar lielako prieku iesu armija ja mani sauks,neskatoties uz to vai man ir berns un sieva majas bet gribu but latvijas karavirs kas cinisies par so zemi.

 11. Ja man nebūtu šādas tādas veselības problēmas. tad iestātos zemessardzē, bet es pat nemēģinātu, jo mani izbrāķētu un pateiktu ka esmu kaut kāds KROPLIS! Kara gadījumā tādi kā es vien var izrakt bedri un labprātīgi kļūt par mēslojumu…

 12. Kamēr mūsu valstī atrodās “miera nesēji” un “demokratizētāji”, nevar būt nekāda runa par iesaukšanu. Es neesmu devis zvērestu baltgalvas ērgļa algotņiem un viņu pakalpiņiem. Ja Latvijā būs tikai eiropas sabiedrotie un mūsu armija būs NEATKARĪGA – lūdzu.

 13. да я паиду за родину ваевать

 14. Esmu sieviete un latviete.Ar nagiem un zobiem aizstāvēšu savu Valsti , tautu valodu.

 15. Karš ir nauda, un notiks tik ilgi, kamēr uz tā pelnīs tie, kas to rada.
  Šķiet, ka vislabāk vēl smadzenes trādā 19 gadīgajam :
  … neuzskatu, ka mūsdienās no armijā iesaukto cilvēku skaita būtu atkarīgs tas, vai valsti izdosies aizstāvēt vai ne …

 16. no sākuma būtu parūpējušies par iedzīvotāju labklājību un tad domājuši par mobilizāciju. jā, dzimtene, šmimtene, utt, esmu priecīgs par to, ka esmu piedzimis tik skaistā valstī, bet lai kalpotu par lielgabalu gaļu? nē, tik daudz man šī valsts nav devusi.

 17. Idejiski es būtu gatavs par Latviju galvu nolikt, bet ne jau piespiedu kārtā, lai visādiem Šleseriem, Kalvīšiem, Šķēlēm un tmldz. radījumiem nodrošinātu mierīgāku apaugšanu ar taukiem…

 18. Kad jāizvēlas starp karu un kaunu palikt dzīvam pārdotā valstī, kā vergam,lai “ražot” nākošos vergus,
  labāk mirt Doneckas stepē #edvin

 19. man ir 60 ,esmu gatavs aizstāvet Latvijas zemi ,esmu legāli bruņots .

 20. Man rit jau astotais desmits.Es darīšu visu iespējamo,lai nosargātu Latviju kā valsti Latviešu nācijai.

 21. Kas būtu,ja būtu….?Atjaunojiet valsts obligāto karadienestu un izvēlities Šveices militārās sistēmas modeli,kas gandr”īz ir tas pats,kas bijā Latvijā pirms Otrā Pasaulkes karas ar Aizsargiem tai skaitā.Būs mazāk plenči un plānā galdiņa urbēji.Pretējā gadījumā būs jāiet meža brāļos…

  • Ieslēdziet smadzenes.Par nodokļu maksātāju naudu apmācīt Latvijai naidīgus cilvēkus.Ja cilvēks ir 18 gadus audzināts naidā pret Latviju un visu latvisko tad gada laikā viņu par Latvijas patriotu nepārtaisīsi.Krievijas TV nozombētie vatņiki pavērsīs ieročus pret mums.Vajag stiprināt Zemessardzi un Jaunsargus.

Draugiem Facebook Twitter Google+