×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Kad jāsauc ģimenes ārsts? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kaimiņienei kļuva tik slikti, ka nevarēja aizbraukt pie ārsta. Ģimenes ārsts mājas vizīti atteica un lika izsaukt ātros. Viņi atbrauca, konstatēja galvā asinsrites traucējumus. Kuros gadījumos ģimenes ārsts drīkst atteikt mājas vizīti, pat ja tas ir maksas pakalpojums? ANNA TUKUMA NOVADĀ

– Pēc lasītājas iesūtītā jautājuma var secināt, ka nav izdevusies savstarpējā – pacienta un ārsta – komunikācija un cilvēks nav palicis apmierināts ar saņemto konsultāciju, taču iemesls nav zināms. Iespējams, pēc simptomu apraksta ārsts saprata, ka nepieciešams izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi, – stāsta Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes tiek nodrošinātas:

• bērniem līdz 18 gadu vecumam;

• I grupas invalīdiem;

• personām, kurām nepieciešama paliatīvā aprūpe (pacientiem ar noteiktām diagnozēm);

• pacientiem, kuri saņem veselības aprūpi mājās atbilstīgi normatīvajiem aktiem;

• cilvēkiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija; kuri ir vecāki par 80 gadiem (pacienta iemaksa – 2,85 eiro);

• pacientiem ar gripas saslimšanu gripas epidēmijas laikā (pacienta iemaksa – 2,85 eiro).

Ja ģimenes ārsts ierosinājis izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, vēlāk par šā ārsta mājas vizīti jāmaksā 2,85 eiro. Pacienta iemaksas nav jāveic, ja slimnieks ietilpst kādā no iedzīvotāju grupām, kas atbrīvoti no pacientu iemaksām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja iepriekš piezvana ārstam,ka būsi ar akūtu saslimšanu iespēju robežās neliks tev sēdēt garās rindās,ir akūto pacientu stunda. Ārsts arī ir tikai cilvēks,ja nāk gūzma saslimušo. Ģimenes ārstu ir tik, cik nu viņu mums ir,tāpēc arī ir pacientu rindas,viņu vnk.trūkst.

  2. Kādēļ vispār šis neesošais pakalpojums tiek saukts par “ģimenes ārstu” ?
    Pat braucot pie tāda ārsta akūtos gadījumos nevar tikt klāt bez stundām ilgas sēdēšanas rindā, kādas tur mājas vizītes…

Draugiem Facebook Twitter Google+