×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Kad liks mierā mazos ganāmpulkus?


Foto - LETAFoto - LETA

Vairākos rakstos ”Latvijas Avīzē” par mazajām zemnieku saimniecībām es izlasīju Zemkopības ministrijas izteikto domu, ka Latvijā ir ļoti daudz mazo zemnieku saimniecību, kurām vajagot kooperēties. Tad riktēt atpakaļ kolhozus?

 

Kura tad mazā saimniecība būs gatava apvienoties ar saviem 50 vai 20 ha zemes, ja katram ir sava tehnika, sava kūts ar lopiņiem. Kurš būs gatavs veidot vienu kūti, kurā būs nepieciešams ielikt miljonus, kurus būs nepieciešams aizņemties, bet atdot vajadzēs vismaz vēl vienai paaudzei? Padomājiet par to! Lielais saimnieks jau labprāt paņems tikai mūsu zemi, bet ne cilvēkus, viņiem jau večus nevajag. Bet ko darīs šie cilvēki? Prasīs pagastam palīdzību, jo ar atsviesto naudu par zemi diez vai pietiks gadam, par ko pirkt pārtiku un veikt citus maksājumus.

Arī es esmu mazās zemnieku saimniecības īpašnieks. Ar savām govīm esmu izskolojis savus bērnus, pat esmu apmaksājis augstskolas studijas visus piecus gadus un devis arī tēriņu naudu. Kad vienreiz liks mierā mazo ganāmpulku īpašniekus un vairs neuzskatīs, ka tie ražo sliktas kvalitātes pienu?

Atvainojiet, lielā barā ir lielāks bardaks nekā mazā, kur katram lopam ir vārds, kur lopus vasarā laiž laukā, kur tie noplūc to zāli, kas garšo un bez konservantiem; ko ber priekšā lielā kūtī ieslodzītajiem lopiem, kuri neredz sauli ne lecam, ne rietam – tik zina, ka viņus dzīs uz slaukšanu un atpakaļ. Lielo saimniecību lopi ir kā rūpnīcas, ne dzīva radība.

Lielajiem ražotājiem iztop, jo viņiem ir kredīti. Bet, spriežot pēc pēdējām publikācijām (”Pienu pieskatīs vēl vairāk”, 3.06.2013.), mazās saimniecības būs piespiedu kārtā likvidētas, ja realizētajā pienā būs par daudz baktēriju un somatisko šūnu. Ņemiet vērā, ka pudelēs, pakās neviens nelej nepasterizētu pienu, un šis piens nav ar 4% tauku. Pienu karsējot, aiziet bojā gan baktērijas, gan šīs šūnas. Tas ir tikai jājamzirdziņš, kam piesieties. Tā ir speciāla kampaņa, lai likvidētu mūs, mazos piena ražotājus, lai varētu izdzīvot šie lielie monstri. Iesaku Zemkopības ministrijas pārstāvjiem nolaisties no Eiropas mākoņa uz Latvijas apstākļiem, jo pie mums nav tādu ziemu kā Eiropā, kur lopi var dzīvot pajumtē. Mums ir kārtīgas ziemas un lopiem jāstāv normālā kūtī, kur govij nepiesalst aste un piedzimis teļš tūdaļ nesalst. Beidziet muļķoties ar tiem Eiropas standartiem!

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+