×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Kad maratonistes par daudz, Rio sapnis jāliek malā Kažemākai (21)

LETALETA

No pašreiz četrām Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu izpildījušajām maratona skrējējām uz Olimpiādi nedosies Anita Kažemāka, jo viņas rezultāts starp šīm sportistēm ir vissliktākais, paredz Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis.

Šobrīd Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvus izpildījušais uzreiz četras zem Latvijas karoga startējošas skrējējas – Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, latviešu izcelsmes ASV sportiste Ariana Hilborna un Kažemāka. Tiesa, olimpiskajās spēlēs no vienas valsts vienā disciplīnā var piedalīties tikai trīs vieglatlēti.
Zālītis norādīja, ka šajā situācijā priekšroka tiks dota skrējējām, kuras normatīvu izpildījušas ar labāko rezultātu, un šajā kompānijā sliktākais laiks ir tieši Kažemākai.

“Sievietēm normatīvu ir izpildījušas četras skrējējas, bet startēt olimpiskajās spēlēs varēs trīs sportistes – tās, kuras uzrādījušas labākos rezultātus. Līdz ar to šobrīd izskatās, ka mājās jāpaliek Kažemākai,” pauda Zālītis. “Savukārt ar Hilbornu informācijas apmaiņa notiek nepārtraukti – izlases direktors Dmitrijs Miļkēvičs ar viņu uztur kontaktus. Pirmo reizi viņa Latvijas valstsvienību pārstāvēja šī gada pasaules čempionātā pusmaratonā. Līdz ar to viņa ir tāda pati atlēte kā jebkura cita Latvijā dzīvojošā. Viņas rezultāts maratonā varbūt nav superlabs, bet jebkurā gadījumā viņa ir priekšā Anitai.”

“Protams, par braucējām vēl lems LVS valde un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomiteja, turklāt šie rezultāti tiks saskaņoti arī ar Starptautisko Vieglatlētikas federāciju (IAAF),” sacīja Zālītis.

Savukārt kungu konkurencē maratona distancē šobrīd olimpisko normatīvu izpildījis tikai Valērijs Žolnerovičs, bet Zālītis vēl cer, ka tas izdosies arī Jānim Girgensonam, kuram gan pagājušās nedēļas beigās Stokholmā līdz tā izskriešanai pietrūka piecu ar pusi minūšu. Pirms tam maijā “Lattelecom” Rīgas maratonā Renārs Roze no normatīva atpalika par mazāk nekā minūti.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Vieglatletikas savienībai vajadzētu mēģināt sarunat ar SOK,ka Latvija atdod brīvās vietas vīriešu maratonā,ja mūsējie neizskrien normativus.
  Bet par to SOK Latvija piešķir papildus vietu sieviešu maratonā!
  Ja jau maksimālais Latvijas maratonistu skaits Rio ir 6(3+3),tad kāda starpība vai skrien 4 vai 5 sportisti no Latvijas!
  Vienkārši ir jāmēģina sarunāt!

 2. Anita ir godam pelnījusi piedalīties Rio Olimpiskajās spēlēs. Visu laiku centusies un cīnījusies. Viņai jābrauc!

 3. netaisnības vērotāja Atbildēt

  Izteikta netaisnība prêt savu sportisti Kažemāku! Ar ko Hilborna izpelnījusies tādu ievērību? Ar vienu reizi pārstāvētu Latvijas valstsvienību šī gada pasaules čempionātā pusmaratonā? Ar to pietiek!?

 4. Mīlēt ar varu nepiespiedīsi. Es arī nedzīvoju Latvijā, un man ir skumji lasīt, ka tāpēc Latvijā dzīvojošo skatījumā esmu mazāk patriotiska. Sports ir sports, un katram ir tiesības savus sapņus realizēt. Un atkal jau sievietes padaram par piņkšķēm – domāju, ka ja sportiste Anita ir sportiste, nevis piņkšķe, tad viņa noteikti nespriedīs, ka cita sportiste ir sliktāka, jo nav pierakstīta Latvijas teritorijā!

 5. Anitai jāpatrenējas vairāk un jāuzlabo savs rezultāts. Kādēļ tāda diskusija. Sportiskie principi ir jāievēro arīšādā reizē. Sports ir sports. Te rezultāts ir tas svarīgākais, nevis patīk vai nepatīk.
  Anita gan jau ka spēj noskriet arī ātrāk.

 6. Valsti ir jāpārstāv valsts iedzīvotājam. Patriotisms. Nes pasaulē savas dzimtenes vārdu. Ko amerikāniete nesīs? Viņai tas ir tikai sevi parādīt, nevis lepoties ar Latviju. Šis gājiens izklausās pēc tāda- “es draudzējot tikai bagātiem cilvēkiem” gājiena. (ne burtiski, protams) Varbūt Arianai vienkārši paveicās Un Anitai tā vienkārši bija slikta diena. Tad jau varbūt apbraukāt visu pasauli un savākt pa malu malām visādus spēcīgus kandidātus, jo noteikti citās valstīs atradīsies kāds spēcīgāks par Latviešiem un sūtam visās disciplīnās svešzemniekus. Lai relamē sevi un valsti, kurā trenējas, tikai medaļas lai atsūta uz Latviju beigās. Tas jau ir tas galvenais, nevis parādīt savu zemi.

 7. Kas tā par Airīnu Hilbronu? Uzreiz vajag ņemt kenijiešus izlasē, nav ko tā čakarēties.

 8. Kāds amerikāņu sportistei sakars ar Latvijas startiem?

  • Tas ir pilnīgi vienalga, kur tu trenējies, ja tu pārstāvi Latviju, tev nav obligāti šeit jātrenējas!! Tāpēc viņai ir tādas pašas tiesības kā pārējām!

 9. Ja Anita būtu bijusi labā sportiskā formā, noskrējusi kā Ilona Marhele vai sava peronīgā rezultāta līmenī, tad varētu braukt. Te ir runa par sportiskiem principiem, kurā nav vieta emocijām.

 10. Jābrauc ir Anitai, kaut vai tāpēc ka viņa dzīvo Latvijā.

  • Anita jauna, aizbrauks uz nākamajām olimpiskajām spēlēm. Tas nav pasaules gals.
   Tad jau bija jānosaka Arianai nosacījumi porms tam, nevis jāpieņem savā bariņā-Latvijas sportistu bariņā jau laikus. Ariana nenokrita no zila gaisa. Viņa par sevi lika manīt aptuveni divus gadus, paziņojot, ka gatava skriet pārstāvot Latviju. Par ko runa…

  • kads sportuskais princips???amerikaniete nespej tikt sava izlase un lien mazako valstu izlases,lai tiktu uz olimpiadi.kauns ceru,ka ta amerikaniete izgazisies,ka veca seta.

 11. Kas tās par muļķībām! Kāda vēl Hilborna!? Anitai noteikti ir priekšroka

 12. Kas tās par muļķībām! Kāda vēl Hilborna!? Anitai noteikti ir priekšroka

 13. maratona ari normatīvi iŗ ļoti švaki.. principa jebkura sportiste, kura skrien var gada laika uztrenēties un sasniegt šo normatīvu

  • Nu tad beidz piedirs* internetu un sāc trenēties. Tādi kā tu, kas sēž majājas un pirž dīvānā ir katrā malā, bet patrioti un cīnītāji, kas iet katru dienu un trenējas lai sasniegtu rezultātu ir maz. Un vel nav kauna tospašus nolikt……
   Besī šitie visu varētāji, kuri dzīvē vairāk pa pakaļas noslaucīšanu nav sasniegši……

 14. Vai šefs cer, ka Girgensons normatīvu izpildīs Ventspilī :), tad jau būtu jēdzīgāk “izspiest” atļauju RIO startēt Renāram 🙂

 15. Te nu bija…. jopcik!

Draugiem Facebook Twitter Google+