×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Juka Rislaki: Kad nākamā kampaņa pret latviešiem? (34)

Foto - Dainis BusmanisFoto - Dainis Busmanis

Juka Rislaki

Kņada par valodu, kas uzjundīta sakarā ar Bērnu klīniskās slimnīcas neirologu un 14 gadus vecu meiteni ir nozīmīgāka, nekā latviešiem tas varētu likties.

Šajā sakarā pastāstīšu par brīdinošu atgadījumu no Somijas nesenās vēstures. Jau trīs gadus Krievijas ierēdņi un plašsaziņas līdzekļi kurina propagandas kampaņu pret Somiju, jo “rusofobiskie” somi diskriminējot un vajājot krievu mātes. Viņām tiekot atņemti bērni, kurus ievietojot bērnunamos. Krievu bērni pat tiekot pārdoti! Krievijas TV brīdina ģimenes nebraukt uz Somiju, jo tur atņemot bērnus.

Visi somu ierēdņu skaidrojumi atsitas pret kurlām ausīm. Somu sociālie darbinieki vienmēr cenšas palīdzēt bērniem, kuru ģimenēs ir vardarbība un alkoholisms, un viņiem uzlikts pienākums tā rīkoties. Pret krievu ģimenēm izturas tieši tāpat kā pret visām pārējām.

Šis nosodījums jāuzņem kā pateicība tiem somiem, kuri palīdz Pēterburgas ielu bērniem un bāreņiem. Turklāt daudzi somi ir adoptējuši no Krievijas bērnus, kas ir invalīdi, un nodrošinājuši viņiem cilvēka cienīgu dzīvi.

Pret Latviju iepriekšējais propagandas lādiņš tika izšauts 2015. gada vasarā, tātad pirms gada. Toreiz Krievijas TV uzsāka skandalēties par to, ka latviešu sieviete Jūrmalā esot iesitusi krievu zēnam.

Kad sāksies nākamā pret latviešiem vērstā kampaņa? Valstij būtu vērts rīkoties ātri un pārliecinoši, lai Krievijas propaganda atkal neizplatītos pa pasauli kā visīstākā “patiesība”. Var jautāt, vai tas daļēji nav tieši Krievijas propagandas “nopelns”, ka dažas tālas valstis, kas diezin vai vispār dzirdējušas par Latviju, pēdējā laikā rosina Latviju mainīt pilsonības un valodas likumus.

Manuprāt, bērna izmantošana par politiskās propagandas “lielgabalgaļu” ir noziegums – vispirmām kārtām tas ir noziegums pret bērnu. Var arī jautāt, vai lūgums pēc svešas lielvalsts palīdzības savas politiskās kampaņas īstenošanai nav pielīdzināms valsts nodevībai?

Es pats samērā bieži esmu lūdzis palīdzību latviešu ārstiem, un, manuprāt, ir tikai normāli, ka daru to valsts valodā, latviski. Daži ārsti ir jautājuši, vai es vēlētos runāt angliski. Vienmēr esmu atteicies.

Helsinkos dzīvo desmitiem tūkstošu cilvēku, kuri savās ģimenēs runā krievu valodā, bet nekad viņiem neienāk prātā, ka ārstam vajadzētu ar viņiem runāt krieviski. Ja no visiem Latvijas ārstiem pēc smagajām studijām kāds vēl sagaida plūstošu krievu valodu, tas vēl vairāk ierobežo latviešu jauniešu iespējas darboties šajā profesijā. Jau tagad viņi darba tirgū tiek diskriminēti valodas dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Šī Velkamista un liberasta rakstiem īsti nevar ticēt. Tāpat izskatās, ka šis aizstāv bērnu nolaupīšanas noziedzīgo sistēmu.
  Nav ko jūsmot par viņu. Puspatiesības ar meliem. Ne labāk, kā staļinistu propagandā.

 2. Paldies autoram par labo rakstu!

 3. Kura vel valsts izvers pastavigas apmelosanas/ nomelnosanas kampanas pret saviem kaiminiem tikai par to, ka tie negrib but paklauti vergi? NEVIENA. Izskatas, ka sis launuma imperijas misja visu pasauli padarit par cekistiem paklautiem vergiem, novest lidz perdejai degradacijai, ka Abhaziju, Krimu, Kenigsbergu, un visu, kur tie saradusies.
  Un tas, ka sis raksts ir patiess un aktuals, apliecina kaut vai uzsutito Sharikovu izmisigie kaucieni, ka to tupums netiek atzits par vertibu…

  • У вас видимо пунктик такой. Знаете, своим поведением и высказываниями, вы сами удивительно похожи на Швондера. Революционер вы наш.

 4. Ko viens raksta ar primitivam ziimeem.vai burtus nepaziist.kretiins

 5. Un pie visa klāt tas stulbums ar vecākiem , kuri ieliek savam dēlam vārdu “Miron” , un tagad tiesājas ar Latvijas valsti , ka viņu bērns tiekot diskriminēts pieliekot galotni “s” . Ar kuru galu domāja , kad Latvijā dzīvojot ielika bērnam Latviski nepiedienīgu vārdu . Un ne jau tai galotnē “s ” ir būtība , bet gan pašā vārdā – ar vai bez galotnes .

 6. Kopš sis personažs iestājās par masu imigrāciju, viņam vairs neuzticos.
  Tagad var dziedāt kā vien grib. Tā ka paldies par kūkam un padomiem.

  • Vai nu viņš nesaprot, ka ieņem poziciju, kas gremdē somuguru un baltu un citas Eiropas kultūras vai nevēlas to saprast.
   pašreizejais masu imigracijas apdraudējums ir kā milzīgs. Krievija iepretim nato ir aizsargopzicijās. un nebrīnīsos, ka ari sis incidents, kas ar tādu patiku tiek izpūsts tāpat kā valodas referendums ir visādu lindermaņu un cileviču darbs. Un daļa no vispārējās naida kurināsanas plašā reģionā. tāpat kā CharlieHebdo.

   • Tehniski runājot, valodas referendums bija arī Nacionālās apvienības ideju par izglītību tikai latviešu valodā rezultāts.

 7. Kampaņas ir viena lieta, bet cita – mūsu pašu valsts iestāžu, amatpersonu utt. attieksme. Kāda bija Bērnu slimnīcas reakcija? Nevis – ir normāli, ka ārsts ar lielu bērnu, kuram skolā sen jau vajadzēja iemācīt valsts valodu perfektā sarunvalodas līmenī, runā latviski. Tā vietā bija taisnošanās, kas viņš jau patiesībā runāja krieviski, ir pārprasts, nedaudz parunāt latviski prasa ārstniecības specifika utt. Vienkārši nožēlojami. Ja valsts valoda ir latviešu, tad arī nav ko locīties un atrunāties.

  • Tā locīšanās-taisnošanās jau notiek savu kungu priekšā par “nekvalitatīvi” padarītu darbiņu.
   Savai tautai tiek parādīta pakaļa…
   Personāži ir no lindermanu-cilēviču kulītes.

 8. Такое впечатление, что в редакции мазохисты работают. Только народ чуть успокоится, как они снова радостно расковыривают чуть зажившую ранку. Ржавым гвоздём русофобства расковырять ранку национализма побольнее, чтобы кайфа было побольше. Вот и этот старый финский козёл туда же.
  Никто точно не знает, что там произошло между доктором и девочкой 14 лет, свидетелей нет. Но все уже решили, девочка виновата, языка не знает. То, что ребёнок больной, у неё психологические проблемы, это неважно. А если это доктор ручонки свои шаловливые распустил, а?! Свидетелей же нет.
  Чтобы там автор ни говорил о защите детей, ювенальная юстиция это однозначно зло! И многие латышские семьи это почувстовали на себе в Англии. Когда детей отнимают у живых родителей – это варварство. Как бы это не оправдывали, всё-равно это средневековое мракобесие.

  • Vanjku-urlu meesls, ar savu sunju valodu un kiriljicu tinies DIRST un nepiemeeslo Latvmijas saaitus, urla!!!

   • Очень показательно и очень «высококультурно»! Ярко показывает уровень политической культуры. Дамочка! Послать и облажить матом, я могу гораздо сильнее и замысловатее вас!

   • SS obengrupenfīrers Jeleln būtu sajūsmināts parr Jūsu morālo stāju un nordisko izteiksmes veidu…::-Kurš gan cits, ja ne es atbrīvoja šo zemi no … rēga….”
    Tikai tā turpināt,Dacīt- un nākošās veidojamo koncentrācijas nometņu kadru sastāva kompelktācija neradīs grūtības…

    • tu “atbrīvoji” no maizes un suverenitātes !
     Ar koncnometnēm vari nebaidīt !

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

     Ņirga! Tavai zināšanai – viens no lielākajiem noziedzniekiem, ko tiesāja Nirnbergā, Alfrēds Rozenbergs, Maskavas Baumana tehnisko skolu jau trīsdesmitajos(!!!) gados (prestižāko Krievijas augstāko tehnisko mācību iestādi) beidza ar diplomdarbu: “Krematorijas Krievijā”!

   • Nacistu kundze, par visu bus jamaksa.

  • Hm…kas starp to dakteri un bērnu noticis Tu nezini, bet viennozīmīgi esi pret ārstu. Kāpēc pieņem, ka dakteris ir rokas palaidis? Ja jau latvietis, tad noteikti tā darīja, pareizi? Ja bērnam ir psiholoģiska rakstura problēmas, tad kāpēc viņa mamma par to neinformē dakteri? Varbūt mammai arī ir kādas problēmas, ja jau apzināti izmanto savu, iespējams slimo, bērnu, lai iegūtu publicitāti? Kā domā?

   • Вот именно, свидетелей не было. А почему все решили, что причиной было именно незнание девочкой латышского языка? Да причиной бытового конфликта могло быть что угодно, начиная от неправильного слова, косого взгляда, неправильно истолкованных намерений, до вымогательства «благодарности». Ведь представить можно всё. Мамаша девочки конечно виновата, что отпустила её одну, но и доктор тоже. Он же опытный врач, мог бы и медсестру позвать и был бы у него свидетель. А так, его слова и репутация против слов маленькой девочки. Как то это сомнительно всё. И мамаша девочки уже давно бы успокоилась, если бы дело было только в языке. Разве не так?

    • Tiešām vis ir apšaubāmi – viss tas farss, ko sarīkojusi meitenes māte… Tāpat arī Latvijā nevar būt tāda atruna, ka bērns nezin latviešu valodu, jo tā tiek mācīta skolā…

    • Varbūt ieteiksi ieviest katrā arstniecības iestādē krievu valodas tulku? Nu ja ārsts tiešām slikti zina krievu valodu, ko darīt? Un ko darīt ar citām minoritātēm? Cilvēktiesības taču visiem vienas! Kāpēc visi asumi saistās tikai ar vienu īpašu, priviliģētu tautu? Nav taču krievvalodīgo tauta, ir vienkārši krievi un citi, kuri arī prot krievu valodu.

     • Может быть и стоит. Но есть большие сомнения, что причиной конфликта стало именно незнание девочкой языка. Ситуация какая то сомнительная очень. И причина конфликта в чём то другом. Но ни одна сторона об этом говорить не хочет.

    • Paskat, uz kuru pusi augstdzimušais velk! :)))))
     Varbūt vēl centīsies izvarošanu piešūt? Cik tur tā darba ķīseļa audzēknim. Uzpūtīs to skandālu vēl efektīgāku. Uz to viņi lieli meistari.

    • Es perfekti runāju krievu valodā tāpēc ka mani krievu draugi savos 60 gados nerunā latviski. Diagnoze – stubums iedzimtais .

 9. Paldies,ka ir arī pie mums gudri cilvēki.Diemžēl tādi nav valdībā un izglītības sistēmā.

 10. ko dara Izglītības kvalitātes valsts dienests, jo nav dzirdēts par pārbaudēm skolā, kurā 14 gadīgs bērns nesaprot latviešu valodu ? Kāpēc nav slēgta skola vai sodīta iestādes vadība, jo izglītības kvalitātes šajā gadījumā nav ? Kāpēc bāriņtiesa un sociālie dienesti nav apsekojuši ģimeni, kurā māte palaiž komunicēt nespējīgu bērnu vienu pie ārsta?

 11. Manuprāt šādi sīki dažu mātušku un papušku incidenti nav tā vērti,lai par tiem klāstītu plašajai sabiedrībai.Tautu sajauktā pūlī daudziem ir grūti saprasties valodā, kādā katrs vēlētos,tāpēc atstāsim to katra paša ziņā,gan jau nesakausies.

  • Varenās un vienmēr,, pareizās,, kaimiņvalsts propoganda šos tiešām mikroskopiskos incidentus paceļ kosmiskos augstumos,lai pamatojoties uz tiem, vēlāk veiktu agresīvas akcijas ,militāras ieskaitot.

   • Ņirga metējvērotājs Atbildēt

    “Varenās un vienmēr,, pareizās,, kaimiņvalsts propoganda šos tiešām mikroskopiskos incidentus paceļ kosmiskos augstumos,lai pamatojoties uz tiem, vēlāk veiktu agresīvas akcijas ,militāras ieskaitot….. ”
    Mācieties, iedvesmojoties un ņemiet paraugu no citas, zilsarkana karoga ar zvaigznītēm celošas valsts; ko tik šamā nevies, lai bērni ne tikai pareizi runātu , dzīvotu un – pareizi mirtu.Ja nepieciešams, lai runātu pareizi, i nobmbardēs skolas, i atombumbu uzmetīs… Jūsu minētais piemērs ir pagātnes palieka un atpalicis- gan vārdos, gan darbos…

Draugiem Facebook Twitter Google+