×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Kad novadi pulcējas Rīgā: gaidāmas “Novadu dienas” (4)

Reiņa Oliņa fotoReiņa Oliņa foto

Trīs dienas nedēļas nogalē, no 10. līdz 12. jūnijam Rīgā jau trešo reizi skanēs un smaržos Novadu dienas, kuru laikā Latvijas daudzveidību ikviens varēs iepazīt, izdziedot skaistākās novadu dziesmas, nogaršojot raksturīgos ēdienus un iepazīstot amata meistaru darinājumus, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Novadu dienās piedalīsies folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, lauku kapelas, amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari no visiem Latvijas novadiem.

10. jūnija vakarā notiks Ziņģu vakars Brīvdabas atpūtas parkā “Egle”, no plkst. 17 skaistākās Kurzemes, Vidzemes un Zemgales dziesmas varēs sadziedāt ar Jūrkalnes, Kokneses, Nīcas, Rīgas, Saldus un Valkas ziņģētājiem – piedalīsies Jūrkalnes “Maģie suiti”, Kokneses “Urgas”, Nīcas etnogrāfiskais ansamblis, Rīgas “Skandinieki”, Saldus novada “Zemturi” un Valkas “Nāburgi”.

11. un 12. jūnijā Novadu dienas pārcelsies uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, kur no plkst. 11 līdz 18 skanēs dažādu novadu dziesmas, savas prasmes demonstrēs amatu meistari, un būs iespējams nobaudīt katra novada garšīgākos ēdienus.

Novadu dienās arī šoreiz notiks dziedāšanas konkurss “Man bij’ daudz skaistu dziesmu”, kurā dziedātāji centīsies noskaidrot, kurš zina visvairāk tautasdziesmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. vairums “folkloristu” kalpu apģērbos…
    zombēšana, ka lemts būt tikai kalpiem ?

Draugiem Facebook Twitter Google+