×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. decembris, 2017
Drukāt

Anda Līce: Kad pazūd izšķirtspēja (3)

Lice_VI

Anda Līce

Novembris. Migla. Sauli gandrīz neredz. Tuvās gaismas vairs nav drošas. Liels braukšanas ātrums ir bīstams. Vāja izšķirtspēja ne tikai uz ceļiem, bet arī informatīvajā telpā. Visu laiku jātrenē acis, ausis un prāts un jāsalīdzina dažādi ziņu avoti. Jāvēro ne tikai sava sēta, bet arī tas, kas notiek aiz žoga kaimiņu pagalmā. Lai kā mūs interesētu Amerika vai Ķīna, mums blakus ir un vienmēr būs Krievija. No milzīgās un tik neparedzamās valsts pāri robežai Latvijā ieklīst ne tikai lāči un mežacūkas, bet arī ideoloģija un tās pārnēsātāji. Ne jau rakstnieka Ibsena, bet gan Kremļa “troļļu” ražojumi daudzās valodās iet pa visu pasauli, un cilvēku vairākums nemaz neapjēdz, ka jau krietnu laiku dzīvo dezinformācijas okupētā telpā. Vairākums kā vienmēr drudžaini nododas sacensībai dzīves patērēšanā un nedomāšanā.

Kurzemes jūrmalā viļņi ik pa laikam izskalo dzintaram ļoti līdzīgus, jūrā reiz nogremdētas kaujas vielas gabaliņus, un atradējus tie apdedzina ne jau uzreiz. Arī dezinformāciju pirmajā brīdī ir grūti atšķirt no patiesības – ēters ir pilns ar piekritēju vervētāju balsīm, tās var skanēt daudzās valodās, bet nākt no viena avota. It kā uz pētījumiem, aptaujām un skaitļiem balstīts puspatiesību un klaju melu mikslis klausītāju vispirms šokē un tad uz viņa jautājumiem piedāvā gatavas atbildes. Tās apmierina tos, kuri neizmanto citus izziņas avotus, piemēram, vēstures pētījumus un liecības, un ir kūtri salīdzināt faktus un domāt, viņi (kā liecina vēsture) neizbēgami kļūst par fašistu, komunistu, rasistu, seksistu vai kādas citas apsēstības sekotājiem. Nav brīnums, ka populisms šodien visā pasaulē sit augstu vilni.

Mani apstulbināja skatītāju daļas sašutums par to, ka Latvijas televīzija Lāčplēša dienā rādīja Viestura Kairiša filmu “Melānijas hronika”. Kāpēc tādā dienā esot jāskatās kaut kas tik depresīvs? Pirmkārt, mīļie nedomātāji, tāpēc, ka tā ir varoņu piemiņas diena, un Melānija Vanaga nu reiz ir šī vārda cienīga. Ja kāds vēl to nezina, lai izlasa viņas grāmatu “Veļupes krastā”. Viņa uzvarēja šķietami nevienlīdzīgajā cīņā ar noziedzīgu ideoloģiju un tās īstenotājiem un atgriezās, lai pastāstītu jums patiesību. Apliecināt dzīvību – vai gan tas nav mūsu katra uzdevums? Paviršībā pret savu dzīvi un mūsu kopējo vēsturi mēs esam aiztrallinājušies tik tālu, ka vairs neapjēdzam – piemiņas dienas ir vajadzīgas, lai mēs paši, mūsu bērni un mazbērni nepārvērstos par pūli, ko no jebkuras pasaules vietas var vadīt ar pulti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Piekritu visam.Izlasiet virsrakstu.

 3. Šajā pasaulē ir tikai divas ideoloģijas – Gaismas ideoloģija un tumsas ideoloģija. Diemžēl, vai par laimi, neviena notām lielākoties tīrā veidā nav pieejamas. Ja cilvēku sabiedrības un katra indivīda dzīvē primārais nav garīgums un alkas pēc Patiesības, tad arī visam pārējam būs jāsaka ardievas… Tas ir tikai laika( kura mums, kā tautai, praktiski vairs nav) jautājums.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+