×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Kādus darbus un ierosmes sagaidām no ievēlamā prezidenta? (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Šajās dienās, kad sākušās Valsts prezidenta raudzības un tiek apspriestas jau nosauktu personu perspektīvas šo amatu ieņemt, tiek cilātas arī atsevišķu kandidātu zināmās un domājamās priekšrocības. “Saprotams, ka viņam ir panākumi,” pazīstamais amerikāņu rakstnieks Marks Tvens rakstīja par ASV prezidenta T. Rūzvelta atkalievēlēšanas izredzēm. “Par ko brīnīties? Šodien pie viņa uz Balto namu atnāk divpa­dsmit apustuļi un viņš saka: “Ienāciet, ienāciet! Man prieks jūs redzēt! Es vēroju jūsu panākumus. Vienkārši esmu sajūsmināts!” Rītdien pie viņa atnāk velns un viņš, pa plecu uzsizdams, sauc: “Kā klājas, sātan? Man patīkami ar jums iepazīties. Nesen pārlasīju jūsu grāmatas, guvu lielu gandarījumu!”

Nesen “Latvijas Avīzes” redakcijā intervēju vienu no reģionāļu līderiem Mārtiņu Bondaru. Bondara kungs uz redakciju atnāca taisnā ceļā no tikšanās ar prezidentu Bērziņu. Jautājām, nu kā? Ļoti jauki, prezidenta kungs laipni noklausījies partijas uzskatos un iebildumos, pat pārjautājis. Tātad normāli, labi… Mārtiņa Bondara kunga atsauksmei ļoti uzticos, jo, kā zināms, viņš vairākus gadus nostrādājis tiešā Vairas Vīķes-Freibergas vadībā, var teikt, ir viņas skolnieks. Pat vairākkārt, šķiet, labvēlīgas atsauksmes par A. Bērziņu sniedzis pats A. Lembergs. Protams, vēl ir daudz citu iespējamu kandidātu, un patiešām liela nozīme ir kandidāta uzvedībai, stilam, piemēram – klausīties, ko citi runā. Tāpat liela nozīme ir prasmēm un pieredzēm.

Bet patlaban, kad sākas prezidenta raudzības, aicinu mūsu laikraksta lasītājus domāt un paust savus uzskatus, kādus konkrētus darbus un ierosmes no ievēlamā prezidenta mēs sagaidām, apsvērumus, vai prezidenta kandidāts spēj un ir spējīgs no viņa gaidīto izpildīt. Manuprāt, ir jēdzīgi spriest par kandidāta konkrētu atbilstību viņa valstiskajai misijai, nevis spriedelēt, kāda augstskola viņam bijusi jāiziet, cik viņš veikli runā un atrunājas un par citām noderīgām blakusīpašībām. Pa to laiku SAB un Drošības policija saziņā ar augstākām instancēm nospriedīs, vai kandidātam ir izsniedzama pielaide varai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. lai beidzot padomātu ,ka Latvijas ”resnā galva ”,jeb birokratiskās administracijas daudzumu vajadzētu pielīdzināt citu valstu pieredzei.Cik uz vienu Valsts iedzīvotāju viņu ir?

 2. lai nezog, lai nav utis, lai vismaz dzimtajā latviešu valodā prot izteikt domu un lai nedomā absolūtas glupības!

 3. Gudru, LATVIJU MĪLOŠU PREZIDENTU, KURŠ PANĀKS BEIDZOT MŪSU VALSTS DEOKUPĀCIJU 111

 4. No ievēlamā prezidenta gaidam Atbildēt

  Ierosmi beidzot ieviest Latvijā progresīvo nodokļu sistēmu,kā visā pasaulē!

 5. … VP secibas kartiba:

  Vispareja prasibas VP kandidatam: VALSTS SATVERSMES AIZSTAVIS – gara un burta, ZVERESTAM ATBILDIGS, ABSOLUTI nesaistits ar CCCP rezimu vai pasreizejas Kremla org, vai ari kadas pasaules slepenas org biedrs zem tas zverasta, pieraditi patriotisks, ar augstako izglitibu, parzin vismaz divas svesvalodas – vienu oficialo ES valodu, ar dzives un profesionalu praksi un pieredzejumiem arpus politikas, ieprieksejI veiksmigs kandidats kada no esosam vai bijusam latviskam partijam vai kadas pasvaldibas atkartoti ievelets vaditajs( ne SX – vai tas morfeta socialdemokratiska , ne LKS) !!

  1. Ja akademiki, tad ar izglitibu, kas ir bijusi piemerota nacionalas valsts vadibas prasibam …

  2. Ja profesionali, tad no attiecigas nozares, un ar darba pieredzi, kas ir devusi praksi kadai valsts vadibas nozarei …

  3. Ja politiki, tad attiecigi nevainojamo likuma un Satversmei izteiktas lojalitates prieksa, ka ari pieraditu darbibu un ticibu atjaunot 1918.g. 18.nov valsts statutu, Bezabrenai, ar visam tam izrietosam konsekvencem … !

 6. Vēlos apveltītu ar prātu ( tas ir spēja aizraut un vadīt valsti uz uzplaukumu , saprotot lietu kārtību) un nedaudz ar ģeogrāfijas zināšanām ( savulaik nevarēja uz kartes atrast Gruziju), un nedaudz ar pienākuma apziņu iet uz referendumiem ( savulaik nevēlējas iet uz valstij nozīmīgo valodas referendumu).

 7. Padomieti vairs negribam.

Draugiem Facebook Twitter Google+