×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Kad Rīgas cirku atvērs apmeklētājiem? Neīstenoto izrāžu zaudējumi 30 tūkstoši (1)

"Rīgas cirks" baleta grupas dalībniece"Rīgas cirks" baleta grupas dalībniece

Foto - LETA

Valdība otrdien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) lūgumu piešķirt 263 211 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem „Rīgas cirks” vienreizēju izdevumu segšanai.

No šīs summas 188 287 eiro paredzēti cirka ēkas fasādes sienas nostiprināšanai, 44 674 eiro – padziļinātai ēkas tehniskajai apsekošanai, bet 30 250 eiro paredzēti saistību segšanai par neīstenoto cirka programmu “Tropu fantāzija”.

Cirka ēkas fasādes sienu plānots nostiprināt līdz šā gada 1.decembrim, kā tas ir noteikts Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) šā gada februāra lēmumā, ar kuru tika aizliegta ēkas izmantošana publiskiem pasākumiem, līdz būvniecību reglamentējošo normatīvo aktu kārtībā tiks veikta cirka ēkas atjaunošana vai pārbūve.

Lai izpildītu BVKB lēmumā noteikto, līdz šim jau ir veikti vairāki darbi. “Rīgas satiksme” ir noņēmusi pilsētas elektrotransporta kontakttīkla atsaites no cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes, tādējādi atslogojot sienu. Maijā noslēgts līgums ar “ADZ birojs” fasādes konservācijas un nostiprināšanas būvprojekta dokumentācijas izstrādi, jūnijā noslēgts līgums ar “SV Solution” par ēkas trīsdimensiju skenēšanu un ģeoskenēšanu, kā arī no jūnija līdz jūlija sākumam Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ēku un inženiertehnisko būvju diagnostikas zinātniski pētnieciskā laboratorija ir veikusi cirka arēnas partera skatītāju tribīņu deformējamības fiksēšanu reālas slodzes apstākļos.

Tikai pēc tam, kad būs veikti visi nepieciešamie darbi, varēs vērtēt iespējas cirka ēku atvērt apmeklētājiem.

Līdz tam Rīgas cirks turpina darboties ierobežotā apjomā ārpus cirka ēkas, īstenojot atsevišķas viesizrādes un projektus. Piemēram, šīs nedēļas nogalē no 29. līdz 31. jūlijam Rīgā, Lucavsalas cirka teltī, un Salaspilī, Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā, notiks desmitā ikgadējā bērnu un jaunatnes cirka festivāla „Brīnumu pilna pasaule” izrādes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par cirka slēgšanu Lipinska zināja jau gadu iepriekš, bet māksliniekus tomēr aicināja. Nenomaksātie līgumi cirkusniekiem ir cirka direktores Lipinskas speciāli radīti izdevumi, kas pēc būtības ir jāsedz no pašas direktores kabatas, nevis no nodokļu maksātāju naudas! Tie ir tīši radīti zaudējumi ar iepriekšēju nodomu! Tā gan. Bet valsts nauda jau netiek sklaitīta.

Draugiem Facebook Twitter Google+