×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. septembris, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Pirms 15 gadiem: 9/11 (15)

11septembris5

Plašākā un dziļākā skatījumā gadsimts nav mērāms skaitļos ar divām nullēm: 20. gadsimts būtībā sākās 1914. gada 28. jūnijā Sarajevā ar serbu jaunieša šāvieniem, kas nogalināja Austroungārijas troņmantnieku. Sekoja Pirmais pasaules karš, boļševisms un nacisms, Otrais pasaules karš, “aukstais karš”, Berlīnes mūra krišana un PSRS sabrukums… un atkal karš Balkānos, tostarp Sarajevā.

Un šis 21. gadsimts – kad tas sākās plašākā un dziļākā skatījumā? 2001. gada 11. septembrī! Islāma nāvinieku uzbrukums Ņujorkas Dvīņu torņiem, kas iegājis vēstures annālēs ar amerikānisko datuma apzīmējumu – 9/11. Tas bija globāls atskaites punkts: Bin Ladena “Al Qaeda” pieteica džihādu ne tikai Savienotajām Valstīm, bet Rietumiem kā tādiem, rietumnieciskajām vērtībām un dzīvesveidam. No “Al Qaeda”, var teikt, stafeti pārņēma murgainais veidojums “Islāma valsts” jeb ISIS, kas tagad turpina tracināt pasauli.

ASV prezidents Džordžs Bušs juniors, tikko atkopies no šoka, devās Tuvo Austrumu mutulī. Sekoja karš Afganistānā, karš Irākā, “arābu pavasara” cerības un vilšanās, Sīrijas traģēdija un – pastarpināti – bēgļu plūdi.

Amerikas rīcība 9/11 pēdās, manuprāt, pamatā nebija aplama, tā bija labi domāta, bet pietiekami nepārdomāta: nebija ņemta vērā Tuvo Austrumu un islāma specifika, gaisotne, kurā ticības dogmas, cilts un kopienas, dzimtas, klana intereses stāv augstāk par jebkādām indivīda tiesībām, nemaz jau nerunājot par apziņas un vārda brīvību, izpildvaras atbildību vēlētu likumdevēju priekšā u. tml.

Milzīgais dūmu un putekļu mākonis, kas tajā septembra dienā aptumšoja Ņujorkas debesis, vēl nav izklīdis cilvēces apziņā.

Un tagad, kad pienākusi šīs drausmīgās dienas 15. gadskārta, Krievijas impērisko, reizē pareizticīgo un staļinisko aprindu darboņi un rakstoņi gāž savu žulti ne jau uz islāma nāviniekiem, bet uz ASV kā ļaunuma iemiesojumu, piedēvējot tām vainu arī par 9/11, kas esot bijis izperināts kādās velnišķīgās kosmopolitiskās smadzenēs.

Abi Buši bija republikāņi, Klintoni ir demokrāti, bet līdz baltkvēlei sakarsētajā priekšvēlēšanu atmosfērā akurāt tagad, 9/11 piecpa­dsmitajā gadskārtā, vislielākās aizdomas par bijušiem un nebijušiem grēkiem minēto Maskavas impēristu rakstos krīt uz Hilariju Klintoni “un viņas šlaku”, nevis uz Donaldu Trampu, kurš ar katru dienu kļūst Kremlim simpātiskāks.

Piemēram, publicists Andrejs Fursovs, “Zavtra” portālā rakstīdams par 9/11, ne no šā, ne no tā apgalvo, ka “aizejošajam hegemonam”, t. i., Amerikai, Sīrijā varot “neizturēt nervi”, īpaši , “ja par prezidenti kļūs sieviete, kuru ASV nokristījuši par “Killary Klintoni” (kill – slepkavot). Fursovs noslēgumā nāk klajā ar šādu teikumu: “Amerikāņu žurnālisti (!) saskaitījuši, ka uz Klintonu laulāto pāri krīt ap 400 dīvainu nāves gadījumu.”

Te nu gan nāk šermuļi – un ne jau 9/11 dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. jā, jāglābj asv valstele no rotšildvanckareļu smirdoņas…

 2. gordonels atkal plekst niekus, – tieši volstrītas-pentagona teroristeļu bandas salašņas dara visu lai baltā nama vietā paliktu tikai melni dūmi.

 3. Bush shoka, tornjus uzspridzina afganji, Hitllary nevainiga… Baltiesi palika vienigi pasaule kas tic siem murgiem.Nu un ukraini ari 😀

 4. Bush shoka,tornjus uzspridzina afganji,Hitllary nav vainiga….Baltiesi palika vienigi pasaule kas tic siem murgiem.Nu un ukraini ari 😀 mulku zemes ko tur teikt.

 5. Nu ja.Tie ir latviesi.Bush atkapies no soka,tornus uzspridzinaja bavnieki, Hitllary nevainiga…Baltiesi pedejie uz pasaules palika tadi mulki kas tam tic Nu un ukraini ari 😀

 6. 1) Hillarija Klintone NEBŪS par Amerikas prezidenti – ir parāk lielas veselības problēmas…
  2) Kāpēc 9/11 Dvīņutorņos negāja bojā neviens ēbreju tautības biznesmens?
  No Rīgas viens gribēja braukt, bet viņam ieteica doties uz USA nākamajās dienās …
  Diezgan interesantas grāmatas (+ dažādu valstu pētnieku, publicistu raksti) ir iznākušas par 9/11 notikumiem …

 7. Grafist, Jums tak nav jaturpina uzmanit Franku un grafiski mocities bezperspektiva – latinu burti Jums nav pa pratam, bet Jusu Kirila traktejumam nak virsu draudigs hieroglifu makonis: macieties – busit varbut brigadieris!

  • Надо же, как высокомерно. А не пойти ли вам вместе с вашим высокомерием в *****! Не отвечаю я за те глупости, которые пишут разные придурки под моим ником.

   • ..noteikti der macities manieres, un “ne-pa-sutit….” labu padomu devejus: jusejie jau uz Sibiriju visvairak aizsutijusi “savejos” – briestiet iet “atamana Jermaka pedas”. Un, ja pratisit hieroglifus, tad “jauna situacija” busit brigadieris – garantiju, protams, nav, bet ka (…)mierinajums vienmer paliek ceriba 🙂

    • «С кем поведёшься, от того и наберёшься!» Вот только не вам, голубчик, учить меня манерам. На себя посмотрите сначала.

     • Ko tads nervozs esat, “grafist” – vai ukrainis sabojaja garasstavokli? Bet, runajot par manierem – Jusejas atsauc atmina V.I.Lenina rakstu vietas par lielkrievu gerzimordu uzvedibu: ja iznak, panemiet vina koporos rakstus un spoguli – apbrinojama lidziba! Saprotu, ka Jums nepatiks, un ardisieties, bet centieties but mierigs – emocionalitate ir laba makslas, bet Jusu nodarbe ta izsauc pretreakciju, kas laba Jusu darba apmaksai (“po stuchno”), bet boja Jusu pasa veselibu. Un “slims karotajs” nav nekads karotajs – vajums, slimnica, kapi – ka rakstija Zoscenko. Bet Jums jastiprinas, jo Sibirija cits klimats,auglus vienmer “nepieved”, hieroglifu apguve prasa energiju un kiniesu darba tradicijas ari – stiprinieties “grafist” – Mefistofela ligums nav atsaucams, bet ceriba par brigadieri mirst pedeja..

     • Так я спокоен и абсолютно не нервничаю. И лично вы и украинцы с их выкрутасами, мне до фонаря. Я же уже указал вам, ехидному любителю манер, направление движения, вот и идите туда вместе со всей своей эмоциональностью. Забота о моём здоровье конечно трогательна, но уж больно подозрительна с вашей стороны. И Зощенко вам не поможет.

 8. «абырвалг», «вот-вот», «революция» , «конференция»

  • Голубчик, прекратите вы уже воровать чужие ники! Вы вор! Вор должен сидеть в тюрьме. Всё равно вы ничего путного сказать не можете.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+