×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. novembris, 2016
Drukāt

Kad un kāpēc sievietes sāka skūties? Mazs atskats vēsturē (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Jā, sievietes to dara katru dienu, tomēr ne visas zina, kādēļ vispār sabiedrībā sievietēm ir pieņemts skūt, piemēram, paduses un kājas.

Mēs esam atklājuši vēsturi, kas saistīta ar sieviešu ķermeņa kopšanu. Šķiet, ka sabiedrībā ir uzstādīts noteikums: sievietēm ir jāskuj kājas, jāskuj paduses, tomēr, kad aizdomājas dziļāk, grūti ir saprast, kādēļ vispār tas tiek darīts.

Paduses
Piemēram, Amerikā pirms 1915.gada sievietes neskuva paduses, jo, kurš gan tās vispār redzēja? Pat vārds “paduses” netika pārāk bieži izteikts, jo tās atrodas tik tuvu kādai citai ļoti interesantai ķermeņa daļai. Bet tad parādījās kleitas ar īsām piedurknēm un kāda Harper’s Bazaar reklāma, kas noteica, ka, pirms šādas kleitas tiek valkātas, ir jāiepazīstas ar “atbrīvošanos no nepatīkamiem matiņiem”. Viņiem nevajadzēja ilgu laiku, lai pārliecinātu sievietes par šādu nepieciešamību, un jau 20-to gadu sākumā padušu skūšana bija kļuvusi par normu.

Kājas
20-to gadu mode nesauca pēc nepieciešamības atbrīvoties no kāju matiņiem, tomēr 30-tajos gados šis jautājums jau sāka kļūt strīdīgs. 40-tie gadi atnesa vēl īsākus svārkus, caurspīdīgākas zeķes, kā arī sāka parādīties pin-up, piemēram, tāda aktrise un pin-up meitene kā Betija Grabla. Pēkšņi jēdziens “atbrīvošanās no nepatīkamiem matiņiem” kļuva daudz plašāks.

Intīmās vietas
Vai šo trendu aizsāka porno aktrises? Sievietes, kuras baidījās par dažādām slimībām? Brazīlietes? Nē. Jau vairākus simtus gadu šo ķermeņa kopšanas metodi piekopa musulmaņu sievietes. Lielākajā daļā Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas topošajām līgavām pirms laulībām bija jāatbrīvojas no visa ķermeņa apmatojuma. Jā, no pilnīgi visa. Un tā laika gaitā pēc šīm laulībām sievietes arī sāka saglabāt šādu metodi, no kā arī ir iedvesmojušies vīrieši.

Avots: mentalfloss.com

zeltene_jauna

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un, kāda vaina?

Draugiem Facebook Twitter Google+