Sports
Hokejs

Kad uzsprāgst emocijas – dzīvības ienesējs Marenis par pirmajiem vārtiem0


Rihards Marenis priecājas pēc gūtajiem vārtiem.
Rihards Marenis priecājas pēc gūtajiem vārtiem.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Latvijas hokeja izlases debitants Rihards Marenis spēlē pret Itāliju guva savus pirmos vārtus pasaules čempionātos, atzīstot, ka tajā brīdī emocijas uzsprāgušas.

“Ļoti patīkamas emocijas, varējām vairāk vārtus iemest, es varēju pirmo momentu izmantot. Man tur rokas notrīcēja, likās, ka vienkārši pieskaršos ripai un ieies vārtos, bet vajadzēja vairāk sasprindzināties un uzraut augšā. Pēc tam ar dusmām gāju un vienīgajā momentā, kas atnāca, uzmetu, cik vien spēcīgi varēju. Izdevās. Emocijas uzsprāga, skatījos faniem acīs un kliedzu,” pēc uzvaras pār Itāliju (3:0) sacīja Rihards Marenis.

Saistītie raksti

Par spīti milzīgajam pārsvaram laukumā, pirmos vārtus Latvijai izdevās gūt vien otrā perioda vidū. “Uz soliņa bija pilnīgs miers, zinājām, ka tas ir tikai laika jautājums, kad pirmo golu beidzot iemetīsim. Vajadzēja turpināt turēties pie tā paša plāna, mest, traucēt vārtsargam un tā arī atnāca tāds netīrelis,” tēlaini Roberta Bukarta gūtos vārtus komentēja Marenis, kurš šo sezonu sāka un pabeidza Latvijas vienībā “Mogo”, bet lielāko daļu pavadīja Rīgas “Dinamo”.

Ar komandas spēles kvalitāti mačā pret Itāliju viņš bija apmierināts, vien trešais periods varēja izvērsties efektīgāks. “Kā uzbrucējam šī bija patīkama spēle, itāļi sēdēja aizmugurē, nebija spiediens, pārāk pasīvi spēlēja, tiec viņu zonā un tik daudz laika dod. Atlika vien šķaidīt pa vārtiem,” norādīja 26 gadus vecais uzbrucējs, kuru izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs nodēvēja par spēlētāju, kurš laukumā dod komandai lielu enerģiju, bet ģērbtuvē ienes dzīvību.

LA.lv