×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
12. jūnijs, 2018
Drukāt

Franks Gordons: Vēstnieks arī citēja Bībeli… (17)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs

“Nācijas līderis”  – Krievijas prezidents Vladimirs Putins – nu jau 16. reizi rīkoja savu kārtējo “sazināšanos ar tautu”, četrarpus stundu laikā atbildot uz 73 lielākoties iepriekš atsijātiem jautājumiem. Atšķirībā no iepriekšējam t. s. tiešajām līnijām šoreiz zālē netika ielaista publika, kas runātājam vaicātu no vietas: viss “dzīvais kontakts” notika video formātā interneta portālā “newsru.com”, komentējot šo formāta maiņu, tika pausts viedoklis, ka Putins arvien vairāk baidās no cilvēkiem, retāk parādās ļaudīs.

Ļoti draudīga, var pat teikt – baisa bija atbilde uz jautājumu, kā rīkotos Krievija, ja pasaules futbola čempionāta laikā ukraiņu karaspēks uzbruktu Donbasa separātistu veidojumiem: “Tam būtu smagas sekas Ukrainas valstiskumam (!) kopumā.” Kā to saprast – Ukrainas okupācija, iznīcināšana, likvidācija?

Putins solīja sava – pēc konstitūcijas pēdējā – termiņa laikā panākt “izrāvienu”: Krievijai jākļūst par vienu no pasaules vadošajām lielvalstīm itin visās ekonomikas un tehnoloģijas jomās. Šajos Putina izteikumos sadzirdamas gandrīz vai paniskas notis: “Mēs nekādā ziņā nedrīkstam atpalikt!” Viņš labi apzinās, ka augsto tehnoloģiju jomā Krievijai vēl daudz kas jāapgūst. It kā mierinot tautu, Putins solīja, ka, tērējot triljonus šim izrāvienam, netikšot lietotas Staļina metodes drudžainās industrializācijas gados. Labi vēl, ka tā…

Kā jau bija sagaidāms, Putins plašāk pakavējas pie t. s. krievvalodīgo stāvokļa Baltijā, īpaši Latvijā: tas, kas notiekot ar “nepilsoņiem”, esot diskriminācija, un Krievija aizstāvēšot krievvalodīgo tiesības “ar diplomātiskām metodēm” – tādām, lai vēl vairāk nepasliktinātu viņu (krievvalodīgo) stāvokli. Šajā jautājumā viņš meklēšot “dialogu ar Eiropas Savienību”. Re, kur Putinam tā ES noderēs – alianse, kuru viņš, kā zināms, tiecas vājināt.

Ne tik ilgi kā Putins, tomēr gari un plaši izrunājies Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs preses konferencē, kas tika sasaukta sakarā ar ikgadējām Puškina dienām. Viņš neatturējās no rupjībām, kas adresētas Lielbritānijai, un vispār nebija pārāk diplomātisks: Ziemeļkorejas vadonis Kims esot “cilvēks raķete”, kurš “eleganti – piedodiet par terminu – izdarījās ar Trampu kā ar puišeli”.

Runājot par īstenojamo izglītības reformu Latvijā, vēstnieks teica, ka 2029. gadā abiturients latvietis pratīšot tikai latviešu un angļu valodu, bet krievam būs vēl trešā – krievu. Latviski runājot pusotra miljona, bet krieviski – 300 (?) miljoni. Biedrs Lukjanovs atsakās saprast, ka tieši tādēļ mazajai latviešu tautai par katru cenu jāsaglabā un jākopj sava valoda un identitāte.

Vēstnieks arī citēja Bībeli, kur rakstīts, ka “sadalīta valsts ies bojā”. Pieminot šo citātu, vēstnieks teica, ka runa esot par “cilvēku dalīšanu pēc etniskām pazīmēm”.

Bībelnieks neesmu, bet vēstnieks, citējot dievvārdus, maldās: tieši viņš, tāpat kā, teiksim, Ždanoka, vēlas iemūžināt stāvokli, kad krievvalodīgie tiecas nošķirties no Latvijas pamattautas, paši sevi “segregēt” Latvijā, padarot to par iekšēji sašķeltu divkopienu valsti, kamēr īstenojamās izglītības reformas nolūks ir panākt, lai krievvalodīgais nejustos svešs “iedzimto” vidū, bet justos kā šai zemei piederīgs!

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Nav saprotama histērija pret Krieviju! Atbildēt

  “Nācijas līderis” – Krievijas prezidents Vladimirs Putins – nu jau 16. reizi rīkoja savu kārtējo “sazināšanos ar tautu”, četrarpus stundu laikā atbildot uz 73 lielākoties iepriekš atsijātiem jautājumiem.
  ……………………………………..
  Nu var jau ar varonīgi atņirdzienā atkārtu žokli no Isreālas taurēt pret Krieviju, bet kaut kādai …mēra sajūtai tomēr vajadzētu būt!
  Var jau ebrejam, krievam vai latvietim riebties V.Putins, bet viņš ir visīstākais Krievijas nācijas līderis, ja par viņu vēlēšanās tauta nobalsoja par 2 x vairāk kā par jebkuru LV …
  Latvijā nav(!!!) tāda līdera, kuru cienītu tauta un kurš spētu uzklausīt tautu, pacietīgi atbildot uz 73 jautājumiem …Mūsu mīkstajiem tas nav pa spēkam!

 2. Atvainojos visiem, ka biju tik neaptēsts, ja turpmāk rakstu svešvalodās, īpaši kirilicā, nepievērsiet man uzmanību un neiesaistaties diskusijās ar mani. Paldies Jums!

 3. d e k o l o n i z a c i j u ! Atbildēt

  Krievu impērijai jatiek sadalītai, lai karēļi, komieši, mordovieši, marieši, čuvaši, udmurti, tatāri, baškortostanieši, kalmiki, adigejieši, karačai-čerkesieši, kabardino-balkārieši, dagestanieši, inguši, čečeņi, osetieši, altajieši, kakasieši, burjati, tuvieši, jakuti ATGŪTU BRĪVĪBU.

 4. … Kremlis izmisuma grab un dara pa vecam … iesaku visiem ignoret so kliki, bet ne vinu darbus, but moziem un sagatavotiem uz visu … !!!!

  … Seviski jauzmana viltigo, viseiropas saskaniesus, ‘jauno sociku partiju’, ka labad Kremlis jau sacis vervet, un dumji atklat ka savejos, agentus ari Franka bralu starpa Skandinavija … !!!

  • LA - фашисткая газетёнка! Atbildēt

   !!

   • Mēģini uzzināt, kas ir fašisms! Iesaku izmantot Lielo Padomju enciklopēdiju! Pēc visām pazīmēm vienīgā fašistiskā valsts Eiropā ir tava roģina Krievija( visas pazīmes sakrīt. Es neaģitēju, es vienkārši izdaru secinājumus. Pierādi, ka Krievijas režīms neatbilst fašisma definīcijai!

    • Нет уж, это ты докажи обратное! Я говорил про газету! И не я, запретил русский язык на этом портале! Atbildēt

     Poprobuj!

 5. Ja Krievija zaudēs pašreizējo pretstāvi,tad iespējama arī krievu etnosa sadalīšanās jaunās valstsnācijās.Bet ukraiņi sākuši domāt par latīņu alfabētu.

 6. Paldies F. Gordonam par rakstu.
  Nav jau nekāds noslēpums, ka iepriekšējo vēstnieku nomainīja ar šo čekistu, lai būtu vieglāk īstenot kremļa mērķus. Viņš tiešām iedomājas, ka šeit jau ir Krievija, tik nekaunīga ir viņa rīcība un izteikumi. Okupanti un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušie un viņu pēcteči iet uz visu banku, lai saglabātu Latvijā divkopienu sabiedrību, tādējādi to padarot vieglāk ievainojamu un grūtāk pārvaldāmu, lai kremlim būtu vieglāk īstenot šeit savus plānus.
  Pagaidām gan, pateicoties tam, ka esam NATO dalībvalsts, viņiem tas vēl ne pārāk izdodas, taču cenšas ļoti.

  • Угомонись, жаба старая! И как только тебе не надоест? Достала ты уже всех своим нытьём! Atbildēt

   !!

 7. Velns citēja Bībeli…ha ha

 8. Bljadj! Kogo etot starij zid hochet obmanutj? Nas?! Ne videt! Mi pro vas i vashi celi vsjo znajem! Urodi!

 9. Labāk lukjanovs būtu uztraucies par Kazhstānā notiekošo,kur valsts likvidē krievu alfabetu un pāriet uz latīņu.Lielākā daļa no145 miljoniem krievu blīvi apdzīvo tikai 10% savas bezgalīgi lielās valsts teritoriju.Pašlaik citas tautas kas apdzīvo krievijas federāciju un ir izvairījušās no pārkrievošanas pieprasa savu valodu un pamazām arī valstiskumu kā tas ir ar Tatarstānu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+