Mobilā versija
+8.2°C
Urzula, Severīns
Sestdiena, 21. oktobris, 2017
14. janvāris, 2017
Drukāt

Kāda aizvadītajā gadā bijusi dzimstība novados? (4)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Iveta Beļauniece, Limbažu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja: “Mūsu nodaļā pērn reģistrēti 165 jaundzimušie, kas ir par 24 mazāk nekā 2015. gadā. Dzimstības samazinājums ir negaidīts, jo iepriekšējos gados priecēja palielinājums – 2013. gadā reģistrējām 169 mazuļus, 2014. gadā – 184, 2015. gadā – 189. Samazinājumu skaidrojam ar to, ka novadā, tāpat kā daudzos citos, gados jauni cilvēki valsts politikas dēļ neredz perspektīvu, tāpēc dodas vai nu uz Rīgu, vai uz ārzemēm. Taču optimismu nedrīkstam zaudēt. Daudzas ģimenes kļūst stiprākas, laiž pasaulē otro, trešo un ceturto bērnu.”

Ilona Ķestere, Kuldīgas novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja: “Pagājušajā gadā reģistrējām 215 jaundzimušos, par 18 mazāk nekā gadu iepriekš. Samazinājums ir arī citos novados, protams, tas ir satraucoši, jo kopš 2011. gada jaundzimušo skaits Latvijā pieauga. Vienīgais mierinājums, ka ģimenes kļūst kuplākas. Mūsu novadā pērn no 215 mazuļiem kā pirmie savās ģimenēs piedzima 81, otrie – 77, trešie – 33, ceturtie – 16, piektie – 6, sestie – 2. Prieks arī, ka pasaulē nāca četri dvīņu pāri. Pie varas esošie spriedelē, ka no ārzemēm jāatgriež aizbraukušie. Bet kā notiek dzīvē? Jā, daži atgriežas, bet pēc neilga laika spiesti atkal aizbraukt, jo valsts attieksmē nekas nemainās. Mūsu novadā kaut kādu cerības stariņu dod tas, ka aizvadītajā gadā laulībā devās 261 pāris, tikpat cik 2015.gadā. Redzams – kad uz ārzemēm aizbraukušie vēlas precēties, viņi ierodas Kuldīgā, jo laulību vēlas reģistrēt dzimtajā pilsētā, kur ir daudz draugu, tad dodas atpakaļ. Skumji.”

Helēna Soldatjonoka, Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja: “Mēs ļoti bēdājamies par Latgalīti, tā paliek arvien tukšāka, jo jaunie aizbrauc. Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 778 jaundzimušie, par 87 mazāk nekā 2015. gadā. Tas ir ļoti būtisks samazinājums. Labi vismaz, ka šādā situācijā pilsētas deputāti pieņēma lēmumu palielināt bērna piedzimšanas pabalstu no 150 līdz 300 eiro.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. viss normalizējas ! Atbildēt

  nupat jau 2. un 3.klases skolnieki iesaistās problēmas risināšanā !
  Valstij jāpalīdz ! 🙂

 2. Raksta autors ir Latvijas lauku izglītības sistēmas upuris?
  Raksta nosaukums – kāda bijusi dzimstība novados.
  Raksta saturs – pēc nesaprotamiem kritērijiem atlasīti divi novadi un nezināmu iemeslu dēļ pielipināta klāt Daugavpils.
  Un kāda bija dzimstība Mārupes novadā, Siguldas novadā, Babītes novadā, Stopiņu novadā?

 3. vispar ar likumu noliegt taisit bernus vismaz 10 gaduus kadi tagad ir dzimusi izlaisti mudzi vispar nau ko teikt aug banditi un ielenes

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķisVai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Karjeras kāpnes

Amerikas kinoaprindās izvērsies skandāls ap Holivudas producentu Hārviju Vainstainu, kurš tiek vainots par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu. Skandāls sākās, kad laikraksts “The New York Times” ziņoja, ka Vainstains vairākus gadu desmitus seksuāli uzmācies gados jaunām sievietēm, kuras vēlējās darboties kinoindustrijā. Reaģējot uz šīm ziņām, kāda amerikāņu aktrise sociālajos tīklos aizsākusi akciju, kurā, lietojot tēmturi “#MeToo” (“#EsArī”), cilvēki atklāj, ka piedzīvojuši seksuāla rakstura uzbrukumus.

Arī Latvijas tvitera vidē parādījies tēmturis “#EsArī”, ko papildina atklāti stāsti no cietušajām sievietēm.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+