×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. decembris, 2013
Drukāt

Kāda būs pasaule pēc 30 gadiem? ASV specdienestu prognoze (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Autors – Māris Zariņš, “Planētas Noslēpumi”

Amerikāņu konsultāciju uzņēmums Network, kas oficiāli apkalpo ASV Kongresu, nācis klajā ar savu futuroloģisko prognozi, kas vēsta par to, ko cilvēce var sagaidīt šā gadsimta 30. gados. Protams, kā jau attiecībā uz jebkurām prognozēm, uz izklāstīto var raudzīties skeptiski, taču šajā gadījumā jāņem vērā, ka uzņēmuma prognoze, ko tas izplatīja 1961. gadā par notikumiem pēc 30 gadiem, ir apstiprinājusies par 90%!

Lai kā tas arī  būtu, jaunais ziņojums ir ļoti apjomīgs, to veido 214 punkti. Lūk, daži no tiem.

– Par tehniskā progresa pamatu būs kļuvusi vispārēja datorizācija.

– Miniatūri datori sapratīs cilvēka runu un rokrakstu un pilnībā pārvērtīsies privātsekretāros, kas izpilda gūzmu dažādu funkciju. Datori vadīs automašīnas, nebūs nekādas vajadzības apmācīt vadītājus.

(Redakcijas piebilde – raugi, tad jau nebūs nekādas vajadzības uzturēt arī tā dēvēto ceļu policiju!)

– Ļoti spēcīgi būs attīstījusies robotizācija. Uzkopšanu, mazgāšanu, ēdiena gatavošanu un daudz ko citu izpildīs tikai roboti, kurus cilvēki uztvers jau gluži kā mājdzīvniekus.

– Būs beidzies naftas un ogļu laiks. Izmantos tikai saules, vēja un kodolenerģiju.

– Cilvēki lielos attālumos ceļos reaktīvajās lidmašīnās ar ātrumu 2500 kilometri stundā. Piemēram, pārlidojums no Eiropas uz Ameriku ilgs tikai divarpus stundu. Mūsdienu dzelzceļa lokomotīves būs nomainījuši vilcieni uz magnētiskā spilvena.

– Uz Mēness parādīsies pirmā kolonija, kas nodarbosies ar derīgo izrakteņu iegūšanu.

– Ar gēnu inženierijas palīdzību būs radīti absolūti fantastiski augi un dzīvnieki. Vairs nevienu nespēs pārsteigt kilogramu smags tomāts vai aitas lieluma vista. Saskaņojot ar ģenētiķiem, vecāki jau laikus varēs izvēlēties sava topošā bērna dzimumu, svaru, matu un acu krāsu un tamlīdzīgi.

– Temperatūra uz Zemes paaugstināsies par 2–2,5 grādiem. Kanādas dienvidos būs subtropi, savukārt ASV dienvidi būs pārvērtušies tuksnesī. Aptuveni 15% Dienvidaustrumu Āzijas, Japānas un Britānijas teritoriju būs applūdušas.

– Vairs nenotiks palīdzības sniegšana mazāk attīstītām valstīm. Attaisnojoties ar rūpēm par ekoloģiju, to teritorijas pasludinās par pasaules rezervātiem un tajās nodibinās ārējo pārvaldību.

– Rūpniecībā un lauksaimniecībā būs nodarbināti apmēram 10% darbaspēka. 60% darbosies informātikas un apkalpojošajā sfērā. Atlikušie 30% būs bezdarbnieki. Cilvēkiem, kuri nespēs iekļauties sabiedrības rāmjos (bezpajumtnieki, alkoholiķi, narkomāni, psihiski neveselie), izveidos kārtējos speciālos rezervātus.

– Noziedzības līmeņa pieaugums piespiedīs valdības nopietni pastiprināt kriminālo likumdošanu un ieviest mūža ieslodzījumu un nāves sodu pat par salīdzinoši nelieliem noziegumiem.

– Pašnāvību aizvien vairāk uzskatīs par sociāli pieņemamu, savukārt ilgmūžību – par egoismu.

– Vīriešu un sieviešu attiecība būs 40:60, kas izraisīs dzimumu lomas maiņu. Vīrieši kļūs par seksuālās vajāšanas objektu.

– Vīrieša vidējais augums būs 185 – 190, bet sieviešu – 175 – 180 centimetri. Sasniedzot 50 gadu vecumu, 60% vīriešu būs plikpauraini, sievietēm attiecīgi 20%. Tiesa, mākslīgā matu pārstādīšana būs kļuvusi par ikdienišķu parādību.

– Saistībā ar planētas pārapdzīvotību būs ieviests ierobežojums – ne vairāk par diviem bērniem ģimenē.

– Būs atrasts pretlīdzeklis daudzām mūsdienās nedziedināmām slimībām – AIDS, cukura diabētam un tamlīdzīgām. Taču diemžēl to vietā būs parādījušās jaunas, ne mazāk šaušalīgas.

– No garderobes būs pilnībā izzudusi tāda jau tagad arhaiska detaļa kā kaklasaite.

– Aptuveni 80% cilvēku pirms dzimumakta nevarēs iztikt bez stimulējošas vielas ieņemšanas…

Vārdu sakot, kā jau parasti sakarā ar mūsdienās izteiktajām futuroloģiskajām prognozēm, iezīmējas ne īpaši iepriecinoša aina. Sevišķi jau saistībā ar tām stimulējošajām vielām. Katrā ziņā vēl daudziem no mums ir iespēja izkopēt šo prognozi, lai pēc 30 gadiem tajā ieskatītos un salīdzinātu to ar realitāti.

Mūsu nākotne un klimatiskie ieroči

Dabas katastrofu statistikā pēdējo dažu gadu laikā iezīmējusies īpatnēja tendence, proti – vulkānu izvirdumu un zemestrīču nav kļuvis vairāk, tomēr smerču, plūdu, vētru un šo parādību izraisīto katastrofu skaits pieaudzis vairākkārt.

Virkne ekspertu uzskata to par netiešu pierādījumu klimatisko ieroču pielietošanai, jo ir zināms, ka eksperimenti ar tādiem ieročiem izraisa tieši šādas kataklizmas. Protams, nav iespējams gūt pārliecinošu apstiprinājumu šai versijai, jo oficiāli klimatisko ieroču lietošanu aizliedz starptautiska konvencija. Vēl vairāk – nav pat pilnībā droši zināms, vai vispār eksistē tādi klimatiskie ieroči, jo neviens tos nav redzējis.

Tostarp speciālisti un pētnieki pauž, ka šāds ierocis spēj radīt tik iznīcinošu triecienu, kādu nevar sarīkot pati daba. Piemēram, daudzi pētnieki ir pārliecināti par to, ka vētra “Katrīna”, kas 2005. gadā plosījās ASV un kļuva par postošāko šīs valsts pastāvēšanas vēsturē, bijusi klimatisko ieroču eksperimenta rezultāts.

Neskatoties uz aizliegumu, valstis izmanto klimatiskos ieročus, slepenas militārās izstrādnes veicot it kā miermīlīgus pētījumus saistībā ar cilvēka ietekmi uz laika apstākļiem. To arī var saprast, jo kālab gan kādam būtu jāzina, ka attiecīgā valsts kļuvusi par tāda ieroča īpašnieci, kas ideāls jebkura ienaidnieka apspiešanai vai pat absolūtai iznīcināšanai, neizmantojot nevienu šāvienu! Atliek vien klusu, bez kara pieteikšanas, nomētāt pretinieku ar zibeņiem, uzlaist tam tornado, atmodināt tā teritorijā kādu dusošu vulkānu vai izraisīt zemestrīci, un – var mierīgi noraudzīties, kā acumirklī sagrūst šā pretinieka ekonomika. Neko vairāk jau arī nevajag…

Taču tajā pašā laikā, ja cilvēks iemācīsies valdīt pār dabas stihiju, tas var kļūt par cilvēces vienīgo iespēju arī pasargāt sevi no postošām zemestrīcēm, vētrām un cunami. Tomēr ir jāapzinās, ka mākslīgas klimata izmaiņas vienā zemeslodes daļā noteikti atspoguļosies citos planētas nostūros. Piemēram, tagad jau par leģendu kļuvusī visparastākā mākoņu izdzenāšana virs Maskavas pēc pilsētas mēra rīkojuma izraisīja spēcīgas lietavas ar vēja brāzmām kaimiņu apgabalos. Tas tikai apliecina to, ka cilvēka iejaukšanās klimatā var izraisīt nelabojamas sekas. Zinātnieku prognozes vēsta, ka šādas rīcības rezultātā jau pēc dažām desmitgadēm temperatūra tajā pašā Maskavā var pacelties pāri 40 Celsija grādiem, savukārt mitrums sasniegs 80%. Tajā pašā laikā Melnajā jūrā temperatūra vairs nepārsniegs 23 grādus, bet mitrums – 50%.

Pilsētu bojāeja

Klimata globālās izmaiņas un to radītās sekas izraisīs jaunas eksistences formas. Daudzi speciālisti uzskata, ka jau pēc desmit gadiem cilvēce būs izsmēlusi dzeramā ūdens rezerves, savukārt lielākā daļa auglīgo zemju būs pārvērtušās tuksnešos. Visā pasaulē sāksies kari par barību un teritorijām. Vēl vairāk – atsevišķos reģionos šādi procesi jau esot sākušies. Zinātnieki prognozē, ka Āfrikā un Āzijā var sākties spēcīgs sausums un bads, jo masveidīgi ies bojā raža. Šo reģionu iedzīvotājus gaida skumjais klimatisko bēgļu liktenis.

Migrācijas krīze skars pilnībā visu planētu, sāksies gigantiska tautu pārceļošana. Piemēram, austrāliešu klimatologs Stīvens Šervuds prognozē, ka Hjūstona, Telaviva, Šanhaja un daudzas citas patlaban lielās pilsētas jau tuvāko pārdesmit gadu laikā var pārvērsties pilsētās–spokos, jo šīs vietas kļūs pārlieku karstas un mitras un temperatūra tur pārsniegs cilvēkam kritisko robežu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ja jau varēs izvēlēties, dzemdēt puisīti vai meiteni, tad, es pieņemu, ka puiši dzims virāk un rezultātā vīriešu bads nebūs!

  2. Pateicoties planktona vienaldzībai un augstprātībai pret visapkārt notiekošo absurdu, man riebjas, ka esmu cilvēks. Diemžēl planktons nespēj apjēgt, ka pašiem vien šeit būs jāatdzims atkal un atkal, jo citu planētu sajāšanai, neviens mums nedos.

  3. Tā vien gribas pateikt, ka šajos 30 gados var notikt kas briesmīgāks, un tas šo analītiķu prognozi padarīs par idili, kas nepiepildīsies.

  4. Šāds uzskats (progoze) paredz ka cilvēks attīstīsies pārsvarā uz āru – priekšmetu, lietu un tehnoloģiju virzienā nevis uz iekšu – pašapziņas, pašvērtības un harmonijas virzienā. Vadoties no tādas loģikas jau tagad kā arhaiskus spokus izstāžu zālēs varētu sākt demonstrēt māksliniekus, dabas draugus un cilvēkus kas dzīvo laimīgās ģimenēs. Kāpēc gaidīt 30 gadus? Paātrināsim šo procesu ja tāda ir likumsakarība.

  5. Jo negatīvāka pronoze,jo lielāka iespēja ,ka cilvēki atstās zemi.Fly or die.

  6. ka tik tās vistas par dinozauriem neizaug,tālākais jau zināms……..

Draugiem Facebook Twitter Google+