Veselam
Sabiedrība

Kāda ir tava veselība? 
- piedalies aptaujā0

Foto – Shutterstock

Centrālā statistikas pārvalde sākusi aptaujāt Latvijas iedzīvotājus par viņu veselību, dzīvesveidu, veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu un pieejamību, tāpēc visi aicināti būt atsaucīgiem un aktīvi piedalīties aptaujā. Apsekojums tiks veikts visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kā arī Islandē un Norvēģijā. Datus izmantos sociālekonomiskās politikas plānošanai.

Pirmoreiz iedzīvotājus aptaujāja 2008. gadā, un tolaik 41% respondentu savu veselības stāvokli vērtēja kā labu, 38% – kā viduvēju. Visbiežāk cilvēki sūdzējās par sāpēm muguras jostas un kakla daļā, paaugstinātu asinsspiedienu un hroniskām plaušu slimībām. Respondenti visvairāk bija apmierināti ar ģimenes ārstu pakalpojumiem (61%), vismazāk – ar slimnīcu pakalpojumiem (38%).

Šogad apsekojumā tiks iesaistīti 11 tūkstoši respondentu. Pirms aptaujas izlasē iekļautās personas saņems informatīvu vēstuli. Līdz 15. septembrim anketu varēs aizpildīt arī internetā, bet statistikas pārvaldes intervētāji apsekojumu uzsāks 1. oktobrī un beigs 2015. gada februārī. Intervētāji respondentu apmeklēs dzīvesvietā vai sazināsies pa telefonu.

Saistītie raksti
LA.lv