Latvijā
Kriminālziņas

Kādā Jūrmalas privātmājā atklāj marihuānas plantāciju; pieci aizturētie 16

Foto Valsts policija

Pagājušajā nedēļā Valsts policija (VP) kādā privātmājā Jūrmalā atklājusi profesionāli izveidotu marihuānas audzētavu, informēja VP pārstāve Gita Gžibovska.

8. novembrī policisti ieradās kādā privātmājā Jūrmalā, Slokas apkaimē. Veicot mājas apskati, likumsargi atrada atsevišķu telpu, kurā ievietota telts marihuānas audzēšanai. Šajā teltī atradās 70 marihuānas stādu, kopā – aptuveni 2,9 kilogrami nežāvētas marihuānas. Tāpat policisti atklāja, ka marihuānas audzēšana notiek arī vannasistabā, kur tika atrasti podiņi ar pavisam nelieliem marihuānas stādiem.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka marihuānas audzēšanu organizējusi piecu personu grupa.

Jau minētajā privātmājā tajā pašā dienā tika aizturēta 1995. gadā dzimusi sieviete, kuru tur aizdomās par līdzdalību noziegumā. Savukārt Vecrīgā policistiem izdevās aizturēt 1992. gadā dzimušu vīrieti, kuru tur aizdomās par šo nelikumību organizēšanu. Policija viņa dzīvesvietā Rīgā atrada un izņēma 1,6 gramus baltas krāsas pulverveida vielas, kas satur kokaīnu. Tāpat viņa dzīvesvietā tika atsavināts arī šaujamierocim līdzīgs priekšmets.

Galerijas nosaukums

Turpmākajās dienās policisti aizturēja pārējos aizdomās turamos – 1992. un 1995. gadā dzimušas sievietes, kā arī 1989. dzimušu vīrieti.

Daļa no aizturētajiem jau iepriekš sodīti par mantiskiem noziegumiem un noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākti kriminālprocesi par narkotiskās vielas saturošu augu sēšanu vai audzēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa un par narkotiskās vielas neatļautu iegādāšanos un glabāšanu bez realizācijas nolūka.

Vīrietim, kurš tiek turēts aizdomās par marihuānas audzēšanas organizēšanu, piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējiem aizturētajiem – policijas kontrole.

Saistītie raksti
LA.lv