×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2014
Drukāt

Kādā krāsā ir nāve un par ko tā liek padomāt (5)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Angļu zinātniekiem unikālā eksperimentā, mikroskopā novērojot mirstošu slieku, izdevies apliecināt, ka tad, kad organisms nomirst, tā šūnās acumirklī izplatās zils starojums. Vēl vairāk: zinātnieki ir pārliecināti – ja izdotos nepieļaut attiecīgā starojuma izplatīšanos, ir gluži reāli iespējams… apturēt nāvi, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Pētījuma autori pauž, ka slieku novecošanas mehānismi ir analoģiski cilvēka organismā notiekošajiem. Katrā ziņā šis eksperiments licis nopietni apšaubīt teoriju par to, ka novecošana ir molekulāro bojājumu uzkrāšanās rezultāts. Viņi uzskata, ka šajā virzienā vairāk jākoncentrējas uz tiem bioloģiskajiem procesiem, kas risinās novecošanas un nāves iestāšanās laikā, un tad patiešām varēs izprast to, kā iespējams šos procesus palēnināt vai pat vispār novērst.

Savukārt amerikāņu psihologi savulaik jau pierādījuši krietni vien pārsteidzošo, proti – domas par nāvi spēj uzlabot veselību! Tagad pētnieki veikuši jaunus pētījumus un atklājuši, ka dabiskai atgādināšanai par nāvi ir virkne pozitīvu iezīmju. Piemēram, Metjū Heiliota 2008. gadā veiktie pētījumi apliecināja to, cik lielā mērā tikai viens kapsētas apmeklējums spēj ietekmēt cilvēka apceri un domāšanu. Konstatēts, ka attiecīgā atmosfēra, kas saistīta ar neizbēgamo bojā eju, palielina to brīvprātīgo skaitu, kuri vēlas vienkārši palīdzēt pilnībā svešiem cilvēkiem, kā arī zemapziņā provocē cilvēku uzlabot savu dzīvesveidu – saprātīgāk ēst, vairāk kustēties, ierobežot smēķēšanu un tamlīdzīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Cik smuka ta navite bilde. Nave ir laba, atpesti no visa.Kas zin kas aiz naves. Reiz piesaucu navi .Nakti Navis guleja gulta- balta barda, mati. Neko man nedarija.

  2. interesanti kur taa raksta autors peerk zaali?

  3. Ā, tādēļ es domāju, kādēl Kreivijas vēstniekam no gāzes daudzuma pakaļā zilas ugunis šaujas ārā. Laikma tā ir kreiviem raksturīga īpašība – sūta un sūta savu diženo vareno enerģijucitiem, tiem, kas nav pareizi ticīgie – kamēr paši savas gāzes zilajās ugunīs nosprāgst..

  4. Nepārvērtieties par tiem žurnālīšiem-ekskluzīvās patiesības paudējiem,kas publicē rakstus bez autora vārda par “angļu zinātniekiem” un “unikāliem eksperimentiem” diesvienzina kur,kad un vai vispārkautkur.
    Izskatās ļoti lēti un,maigi salot,neuzticami.

  5. Lūdzu atsauces. Cits pagrabā veikts pētījums pierāda kā izplatās krāsa nr.9

Draugiem Facebook Twitter Google+