Latvijā
Novados

Kādā mājoklī Preiļos atklāj marihuānas audzētavu0

Foto Valsts policija

Likumsargi Preiļos likumsargi likvidējuši nelikumīgu marihuānas audzētavu, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP).

VP savā rīcībā ieguva informāciju par personu, kura, iespējams, ir saistīta ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Informācijas pārbaudei tika veikti operatīvie pasākumi, kuru rezultātā Preiļos konfiscēti marihuānas augiem līdzīgi stādi, ka arī aizdomās par saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu aizturēts vīrietis.

Policisti, veicot operatīvus pasākumus un izmeklēšanas darbības noskaidroja, ka Preiļos, kādam vietējam iedzīvotājam piederošajā nekustamajā īpašumā, iespējams, ir ierīkota marihuānas audzētava. Lai pārbaudītu iegūto informāciju, pagājušās nedēļas nogalē likumsargi ieradās vīrieša dzīvesvietā, kur veica sankcionēto kratīšanu.

Privātmājas apskates laikā tika konstatēts, ka vienā no istabām ir ierīkota marihuānas audzētava. Kopumā kratīšanas laikā konfiscēti 20 marihuānas augiem līdzīgi stādi, to audzēšanai izmantots aprīkojums – dažādas gaismas un siltuma lampas, ka arī ap 20 gramiem gatavās produkcijas.

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu sastāvu un daudzumu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad redzams, ka, visticamāk, tā ir marihuāna. Tajā pašā dienā, aizdomās par saistību ar minēto likumpārkāpumu aizturēta arī iespējamā vainīgā persona – 1988. gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā.

Izmeklēšana šajā lietā turpinās, savukārt aizturētajam par minēto noziedzīgo nodarījumu draud kriminālatbildība.

Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

LA.lv