Latvijā
Rīga

Kāda māte atstāj pieskatīt bērnus un nozūd uz divām nedēļām 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto no pexels.com

Kāda meita atstājusi savus mazgadīgos bērnus pieskatīšanai mātei, kurai ir kustību traucējumi, un nozudusi uz divām nedēļām, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

23. oktobrī neilgi pēc pulksten 10.00 likumsargi saņēma informāciju, ka Mangaļsalā kāda jauna sieviete divas nedēļas atstājusi savus mazgadīgos bērnus radiniecei. Visu šo laiku bērnu māte nav redzēta.

Ierodoties notikuma vietā, sociālā darbiniece pastāstīja, ka apsekojusi sirmās kundzes dzīvesvietu. Apsekošanas laikā viņa konstatējusi, ka sievietei ir atstāti divi mazi bērni – gadu vecs puisēns un divus gadus meitenīte. Sociālā darbiniece paskaidroja, ka sirmajai kundzei ir kustību traucējumi līdz ar to viņai regulāri ieviešas antisanitāri apstākļi, kas ir arī iemesls, kāpēc persona nav spējīga parūpēties par tik maziem bērniem.

Noskaidrots, ka bērnu māte sākotnēji lūgusi savu māti abus bērnus pieskatīt, taču nav tiem pakaļ ieradusies divas nedēļas. Sirmā kundze atzina, ka šī nav pirmā reize, proti, arī iepriekš viņas 18 gadus vecā meita savas atvases atstājusi un nozudusi. Savukārt par bērnu tēvu sieviete skaidroja, ka neko daudz nezina.

Aplūkojot abus bērnus, konstatēts, ka viņiem tūlītēja medicīniskā palīdzība nav nepieciešama. Bērni šķirti no radinieces un nogādāti krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem, kā arī Rīgas bāriņtiesas darbiniekiem izvērtēšanai.

LA.lv