×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Kāda netaisnība! Pat noraudāju asaru

Vairāki ”Latvijas Avīzes” lasītāji pauda sašutumu par Līgatnes dabas takas zinīgās darbinieces Velgas Vītolas ”aizbīdīšanu” no darba, kurā viņa bija nostrādājusi trīsdesmit divus gadus.

 

Liena Feodorova Valmierā: ”Esmu speciāliste dzīvnieku selekcionēšanā, zināšanas gūtas gan Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijā, gan Maskavas augstskolā, tāpēc spēju novērtēt dzīvnieku kopējas darbu. Esmu sašutusi, ka Dabas aizsardzības pārvalde (LDP) uzskatījusi Velgu Vītolu par nevajadzīgu Līgatnes dzīvniekiem un liegusi viņai par tiem turpmāk rūpēties. Viņas devums ir ļoti nozīmīgs, dzīvnieki pie viņas ir pieraduši… Kas notiks, ja viņas vietā nāks kādi nepieredzējuši kopēji? Nevar viņu vienu vainot lāča bēgšanā. Ja vienreiz dzīvniekam izdevās izkļūt brīvībā, viņš to izdarīs otrreiz – tāda ir dzīvnieka daba. Dzīvnieku kopšanas nozare nav tas ”bizness”, kurā var mainīt darbiniekus pēc nostrādātajiem gadiem, tajā jāpaliek bijušajiem speciālistiem.”

Rūta Putna Stāmerienā: ”Kāda netaisnīga rīcība! Pat noraudāju asaru… Kā tā var rīkoties pret darbiniekiem, kuri visu dzīvi, pūliņus atdevuši Līgatnes dabas takas izveidē, dzīvnieku kopšanā. Vienīgais prieks, ka par šo nekrietno rīcību ieinteresējies Valsts prezidents. Varbūt viņš nepieļaus LDP nodomus mainīt kopējus.”

Ivars Ošs Rīgā: ”Ierosinu boikotēt Līgatnes dabas taku – nevienam turp nedoties, kamēr nebūs atjaunoti darbā atlaistie darbinieki. Jaunie speciālisti lai dodas turp strādāt, taču pagaidām kā palīgi, kamēr iegūs vajadzīgo pieredzi.”

Velga Gulbenē: “Esam uztraukušies par to, kas notiek Līgatnes dabas takās. Esam bijuši ciemos, sajūsminājušies par dzīvniekiem un tur esošo labo auru. Zvērkopji nav pelnījuši to, ko viņiem nodara birokrāti. Jo īpaši daudz domājam par Velgu Vītolu. Nezinām, kā līdzēt, bet vajadzētu…”

Aivars Ērglis Siguldā: “Uztrauc tas, ka birokrātiskais aparāts atbrīvojis Velgu Vītolu. Esmu redzējis, kā viņa mīl dzīvniekus. Piedāvāt viņai darbu Rīgas Zooloģiskajā dārzā – tā ir ņirgāšanās par viņu. Zvērs ir ne tikai jākopj, viņš arī ir jāmīl. Pieprasu Velgu atjaunot amatā.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+