×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. februāris, 2012
Drukāt

Kadafi dēls: Lībijā briest jauna sacelšanās

kadafi

Lībijas gāztā līdera Muamara Kadafi dēls Saadi (attēlā) paziņojis, ka pret jauno vadību briest valsts mēroga sacelšanās, un apsolīja atgriezties dzimtenē.

“Es jebkurā laikā atgriezīšos Lībijā,” telekanālam “Al-Arabiya” telefonsarunā no savas trimdas vietas Nigēras pavēstīja Saadi. “70% lībiešu nav apmierināti ar pašreizējo situāciju. Lībijas tautu pārvalda bandas.”

Pēc viņa teiktā, “dienu no dienas notiek sacelšanās un būs sacelšanās visā valstī”.

Uz jautājumu par Nacionālo pārejas padomi (NPP), kas pārņēma varu pēc viņa tēva režīma gāšanas pagājušajā gadā, Saadi atbildēja, ka “pienāks diena, kad Lībijas tauta būs spējīga aizslaucīt šīs bandas” . Kad viņš atgriezīsies, “es centīšos nodrošināt, ka nav izrēķināšanās vai atriebības operācijas”.

Reaģējot uz viņa vārdiem, NPP izplatīja atkārtotu aicinājumu Nigēras varasiestādēm nodot viņu rīcībā Saadi. “NPP prasa Nigēras valdībai nekavējoties nodot Saadi un citus bēgļus Lībijas varasiestādēm, lai saglabātu savas intereses un attiecības ar Lībijas tautu,” teikts NPP preses pārstāvja Mohameda al Harizi izplatītajā paziņojumā.

38 gadus vecais Saadi, kas savulaik bija profesionāls futbolists, pameta Lībiju un devās uz Nigēru augustā, kad viņa tēva vadītais režīms cieta sakāvi pilsoņkarā. Kopš tā laika viņš uzturas Nigērā, kur valdība viņam piešķīrusi patvērumu humānu apsvērumu dēļ.

Līdzīgi kā uz daudzām Kadafi režīma amatpersonām, arī uz Saadi attiecināta ANO Drošības padomes rezolūcija, kas viņam liedz ceļot un ar kuru iesaldēti viņa aktīvi. Interpols ir izdevis tā dēvēto sarkano cirkulāru, aicinot dalībvalstis arestēt un izdot Saadi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+