×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Kadagā nošautais suns: policija sāk izmeklēšanu (3)

Nogalinātais suns. Foto no "Facebook".Nogalinātais suns. Foto no "Facebook".

Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu par Kadagā atrasto nošauto suni, portālu “la.lv” informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Samanta Čapkovska.

Policija pašlaik komentāros ir skopa. “Lai policija varētu veikt izmeklēšanu, sīkāku informāciju sniegt nevarēsim,” teica policijas pārstāve.

Pirmie informāciju par mežā atrasto suni, kuram pierē redzams liels caurums, saņēma pašvaldības policisti Ādažu novadā, kas izsauca biedrību “Dzīvnieku patversmi “Mežavairogi”.

Suns ir čipēts kādā no veterinārajām klīnikām, taču čips nav reģistrēts Lauksaimniecības datu centrā. To var izdarīt veterinārārsts (par samaksu) vai pats saimnieks portālā “latvija.lv”. Ja čips nav reģistrēts, atrast saimnieku pēc klīniku žurnāliem esot praktiski neiespējami lielā apjoma dēl, skaidro “Mežvairogu” pārstāve Sandra Švarca. “Mikročips pats par sevi ir pilnīga nulle,” viņa izsakās, aicinot dzīvnieku saimniekus šo procesu paveikt līdz galam, lai čipēšanai būtu jēga.

Patversme atsakās izteikt jelkādus minējumus, kādos apstākļos Stafordšīras terjera tipa suns varētu būt gājis bojā. Visticamāk, dzīvnieks varētu būt nogalināts no tuvas distances, liecina fotoattēli par ievainojumu. Tāpat pagaidām grūti spriest, cik ilgi suns nogulējis līdz tika atrasts.

“Šis gadījums nav unikāls. Pēdējais bija pirms pāris gadiem. Toreiz tas bija garš process [izmeklēšana], kas nebeidzās ne ar ko,” atceras S. Švarca. Pierādījumu vākšana suņu lietās sarežģī tas, ka bieži notikušajam nav liecinieku.

Viņa aicināja cilvēkus būt vērīgiem par pārkāpumiem pret dzīvniekiem un nodot šo informāciju atbildīgajiem dienestiem vai oganizācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Suns nav identificēts,saimnieks neceļ ne ausu,tātad vai nu noklīdis,vai pats saimnieks to izdarīja.Milzīgi policijas spēki tagad veiks ilgstošu izmeklēšanu,ar ballistiskajām ekspertīzēm,DNS paraugiem un tamlīdzīgi .Šādu lietu izmeklēšana kavē citu,svarīgāku lietu izmeklēšanu un tad mēs brīnāmies-izmeklētāji lēni strādā!Neredzu jēgu šai izmeklēšanai,apraktu to sunīti un miers.

  2. renkuļus tam mēslam dir-ā, gan jau vietējie zina autoru

  3. TAS JAU NECIOLVEKA ROKU DARBS ..TRĀPITS TIEŠI PUNKTAAA,TAATAD PROT ŠAUT LABI …..LAIKAM KAADAM PARSKREJA CELU NEJAUŠI ..SLEPKAVOT DZIVNIEKU AIAIAI ,

Draugiem Facebook Twitter Google+