×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

Kādās dzīves situācijās labāk pievaldīt mēli. Zelta vērti padomi (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Nelūgti padomi, nevajadzīga patiesība, liekas rūpes par citiem – mēs bieži ļoti mīlam “darīt labu” – darīt un dot to, ko mums neprasa. Nezin kāpēc mums šķiet, ka svešā dzīvē orientējamies labāk, nekā tie, kas šo dzīvi dzīvo. Bet vēl mēs domājam, ka patiesība (lasi: barga kritika) palīdz otram sasniegt kaut kādus jaunus attīstības līmeņus.

Un mēs patiesi ticam, ka visiem cilvēkiem apkārt ir interesanta mūsu personīgā pieredze, mūs personīgais viedoklis un pat mūsu personīgā niezošā pumpa uz dibena, precīzāk, informācija par to, kā tā niez un kā ir mainījusies šodien.

Patiesībā tā tas nav. Katram ir sava pieredze, sava taisnība un sava personīgā pēcpuse, lai audzētu uz tās pumpas, kādas labpatīkas.

Tāpēc – ja nevēlies kļūt par cilvēku, no kura visi bēg, minēsim vairākas situācijas, kurās ir vērts labāk paklusēt vai uzvesties ļoti ieturēti.

1. Nekad neapspried ar māti viņas bērnus. Pat tad, ja tev pavaicā padomu vai viedokli, izsaki to maksimāli korekti, iepriekš paužot mātei atbalstu un sapratni par to, cik viņai ir grūti. Katrā norādījumā uz to, ka bērns izdarījis kaut ko ne tā, rīkojies slikti, māte sadzird arī to, ka viņa ir slikta māte, ja reiz kaut ko tādu pieļāvusi. Apsūdzi bērnu – apsūdzi māti. Atbildē saņemsi divkāršu aizsardzību vai uzbrukumu.

2. Apvaldi priecīgu izsaucienu “vow!” un neielaidies garā stāstā par to, kas tev “sāp”, ja cilvēks, ar kuru tevi iepazīstina, izrādās jurists, ārsts, rakstnieks vai psihologs. Tici, šie cilvēki jau pārāk labi zina, kas sekos tālāk, tāpēc arvien biežāk izvairās izpaust savu profesiju.

Lai kur arī nenotiktu tikšanās – pie Svētā Pētera baznīcas Romā vai kristībās pie draugiem – šiem ļaudīm citi vienmēr sāk stāstīt par to, kas izraisa raizes, lūdz padomu un izstāsta visu savu dzīvi, cerot, ka tas bagātinās viņu pieredzes “krājkasīti”. Tici, psihologu, ārstu un juristu “krājkasītēs” ir vairāk stāstu, nekā visa tava dzīve. Par profesionāliem padomiem un palīdzību ir jāmaksā. Arī tu taču neesi gatava dāvināt savus profesionālos padomus. Tad kāpēc esi pārliecināta, ka tos par velti sniegs šie cilvēki?

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja es rakstā visu pareizi sapratu, tad… ar otru runāt vispār nevajadzētu… ;D

    Tātad – labāk nerunāt, bet visu laiku tikai kniebties!
    Un VISlabāk – pozā 69! Lai mute abiem aizņemta un NEJAUŠI kāds tomēr nesāk runāties… ;P

Draugiem Facebook Twitter Google+