×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

Kādas īpašuma nodokļa atlaides piešķir pašvaldības? 


Rihards Melgailis, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs: “Pašvaldībā savus saistošos noteikumus par nodokļa atlaidēm pagaidām neesam pieņēmuši. Par katru trūcīgo vai maznodrošināto cilvēku, kurš to prasa, lemjam atsevišķi.

 

Visvairāk līdz šim esam izmantojuši likumā noteikto 50% nodokļa atlaidi politiski represētajiem. Esam nolēmuši arī šogad saglabāt 25% pieauguma ierobežojumu par zemi maksātajam nodoklim. Tāpat ir nolemts šogad vēl neaplikt ar nodokli šķūnīšus un citas saimniecības ēkas. Gribam dot iespēju cilvēkiem vispirms sakārtot sava īpašuma lietas, ņemot vērā, ka līdz šā gada 1. oktobrim nojauktās vai sabrukušās ēkas Valsts zemes dienests sola dzēst no reģistra par brīvu.”

Anita Lindermane, Jūrmalas domes nodokļu nodaļas vadītāja: “Janvāra beigās domes deputāti pieņēma saistošos noteikumus par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību 2012. gadā. Tie gan vēl nav spēkā, jo ir nodoti apstiprināšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Noteikumos saglabātas atlaides visām nodokļu maksātāju grupām, kurām tās jau piešķīrām iepriekšējos gados, arī bijušajiem zemes un ēku īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, kuriem zeme un ēkas piederēja līdz 1940. gada 21. jūlijam. Nodokļa 25% pieauguma ierobežojumu par zemi maksātajam nodoklim šogad vairs nepiemērojam.”

Janīna Jalinska, Daugavpils novada domes priekšsēdētāja: “Nodokļa atlaides, ko iedzīvotājiem piešķīrām jau agrāk, esam saglabājuši arī šogad. Tās dodam vientuļiem nestrādājošiem pensionāriem ar zemiem ienākumiem, tāpat vientuļiem invalīdiem, ģimenēm, kurās ir trīs un vairāk nepilngadīgu bērnu. Nodokļa atlaides piešķirot citiem, ņemam vērā, kā zeme tiek izmantota. Tāpat esam noteikuši atlaides uzņēmējiem, kuri izveidojuši cilvēkiem ne mazāk kā divas jaunas darba vietas. Šķūnīšu nodokli šogad neesam ieviesuši.”

Ilona Žavoronkova, juriste, Rēzeknes domes Finanšu pārvaldes nodokļu nodaļas vadītāja: “Nodokļa atvieglojumi tiek piešķirti nestrādājošiem pensionāriem, kuru pensija kopā ar piemaksu nepārsniedz 160 latu mēnesī, invalīdiem, tāpat cilvēkiem, kuriem pašvaldība piešķīrusi trūcīgas personas statusu. Atvieglojumi tiek piešķirti par individuālo dzīvojamo māju apbūves zemi. Tāpat kā Kokneses un Dobeles novados, esam lēmuši jau no šā gada aplikt ar nodokli šķūnīšus. Šis nodoklis liks sarosīties tiem īpašniekiem, kuriem palīgēkas sen sabrukušas vai ir nojauktas, bet joprojām ir reģistrētas.”

 

Uzziņa

Likums “Par pašvaldībām” noteic, ka, pildot savas funkcijas, pašvaldībām ir tiesības ieviest vietējās nodevas un noteikt to apmērus, lemt par nodokļu likmēm un atbrīvošanu no nodokļu maksāšanas.

Saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli” pašvaldības var izdot saistošus noteikumus, kuros paredzēti atvieglojumi atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām. Atvieglojumus pašvaldības var noteikt 90, 70, 50 vai 25 procentu apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa summas.

Pašvaldības par nekustamā īpašuma nodokļa apmēru kārtējam taksācijas gadam paziņo maksātājam vai daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājam līdz tā paša gada 15. februārim, nosūtot maksāšanas paziņojumu viņam vai viņa pilnvarniekam pēc norādītās adreses.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+