×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Kādas ir infarkta pazīmes un kā rīkoties, ja tādas rodas

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Turpinot LR Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Sirds Veselības gadā (2013’) uzsākto iedzīvotāju informēšanas un izglītošanas kampaņu „Mīli savu sirdi!”, arī šoruden iecerētas vairākas publiskas aktivitātes SAS slimību profilaksei. Iedzīvotājus izglītojoša kampaņa iecerēta laika posmā no septembra līdz novembrim, galveno uzmanību pievēršot SAS simptomu atpazīšanai un situācijām, kurās pēc medicīniskas palīdzības jāvēršas nekavējoties.
Kampaņas galvenie mērķi ir veicināt iedzīvotāju izpratni par hronisku sirds un asinsvadu slimībām (stenokardiju, hipertensiju, sirds mazspēju un aterosklerozi) un to simptomiem,, kuru gadījumā savlaicīgi jāvēršas pie ģimenes ārsta, kā arī veicināt sabiedrības izpratni un zināšanas par miokarda infarktu un smadzeņu insultu, lai atpazītu simptomus, kuru gadījumā nekavējoties jāsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība

Izglītojoši pasākumi iedzīvotājiem

Septembra beigās notika Pasaules Sirds dienas pasākums iedzīvotājiem, savukārt 29.oktobrī notiks informatīvs pasākums, kurš tiks veltīts Pasaules Insulta dienai (plašāka informācija sekos). Tāpat plānotas interneta tiešraides, kuru laikā par sev interesējošiem jautājumiem, kuri saistīti ar sirds un asinsvadu slimībām, varēs iztaujāt speciālistus. Kampaņas ietvaros plānotas arī sirds veselības lekcijas atsevišķos uzņēmumos un iestādēs.

infarkts-infografiks
Izglītojoši pasākumi iedzīvotājiem

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+