×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2013
Drukāt

Kādas noskaņas raisa Jāņa Streiča filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”?

Foto - LETAFoto - LETA

Aija Neiburga 
Saulkalnē:
 “Šī ir viena no jaukākajām latviešu filmām, ko ikreiz, tuvojoties Līgo svētkiem, demonstrē televīzija. Vienmēr cenšos to noskatīties. Ļoti patīk aktieru ansamblis, jo sevišķi Mirtantes lomas tēlotāja Lilita Bērziņa. Varam lepoties, ka mums bijusi tāda aktrise, kas vienlīdz talantīgi spēlējusi gan karalienes, gan lauku večiņas.”


 

Jānis Skriblis 
Tukumā:
 “Šo lielisko, latviska gara piestrāvoto Jāņa Streiča filmu atceros no padomju laikiem. Labi, ka to parāda kādas dienas pirms svētkiem, jo parasti līgot dodos pie sava dēla uz Dundagu. Viņš ir Jānis. Tāpat kā mans vecaistēvs un tēvs. Šis vārds mūsu dzimtā ir tradīcija jau piecās paaudzēs.”

 

Ginta Ķeruka 
Vidrižos:
 “Teikšu atklāti, par filmu neesmu sajūsmā. Daudz kas tur pārspīlēts, situācijas samākslotas, nedabiskas. Vienīgais, kā dēļ šo filmu pilnīgi nenorakstu, ir iemīļotie un visu cienītie aktieri Lilita Bērziņa, Olga Dreģe, Uldis Dumpis, Romualds Ancāns un citi.”

 

Zigurds Palejs 
Rīgā:
 “Mūsu ģimenē šī filma ļoti iecienīta. Īpaši patīk, ka fonā skan populārās Raimonda Paula dziesmas un redzamas Latvijas skaistās dabas ainavas. Tas viss pacilā un uzrunā dvēseli. Filmas saturs veltīts it kā negatīvām cilvēku īpašībām, mantkārībai, skaudībai, aprunāšanai, tomēr beigās paliek pozitīva noskaņa.”

 

Roberts Pakalns 
Rīgā:
 “Filmu “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” zinu tikpat kā no galvas. Vairs pat neskatos. Svētki atnāks neatkarīgi no tā, demonstrē vai nedemonstrē šo filmu. Man pašam neparastākie Jāņi piedzīvoti pirms ļoti daudziem gadiem dienesta laikā uz jūras. Uz karakuģa bijām divi latvieši, mums bija siers un kāds stiprāks dzēriens, bet ne jau tas bija galvenais. Tobrīd domas par Latviju mūs tuvināja mājām, ģimenēm, mīļiem un tuviem cilvēkiem.”

 

Biruta Gereiša 
Liepājā:
 “Šo filmu vienmēr skatos ar sajūsmu, priecājos par katra aktiera lielisko spēli. Mirtas tantes atveidotāja, protams, ir brīnišķīgākā māksliniece. Tāpat Olga Dreģe un Uldis Dumpis – pati pilnība. Liels paldies Jānim Streičam, ka viņš radījis šo darbu – par latviešu tautu un latviešu tautai.”

 

Ēvalds Bratka 
Valkā:
 “Filmu skatāmies katru gadu. Patīkami atkal atgriezties astoņdesmitajos gados, kad notiek filmas darbība. Cilvēki dzīvoja, strādāja, pūlējās. Tā ir laikmeta liecība. Es pats visu mūžu strādāju celtniecībā, daudzas daudzstāvu mājas Valkā ir arī mans roku darbs. Bet tagad daudzi, tiklīdz kādi sarežģījumi, pārdod vectēvu vai tēvu mājas un zemi, un projām uz ārzemēm, jo negrib cīnīties.”

 

Dainis Dandēns 
Rīgā:
 “Patīk filmā atskaņotā mūzika un dziesmas. Galvenā vērtība, protams, ir aktrise Lilita Bērziņa. Filma ir viena no retajām, kur beidzot nav jāskatās uz politiskiem ķīviņiem, šaušanām, duršanām un asins jūru. “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” tiešām ir lieliska atpūta mājās pie televizora.”

 

Zigurds Mežavilks 
Rīgā:
 “Man bija gods būt klāt filmas pirmizrādē, kinoteātrī sēdēju blakus Olgai Dreģei. Atzīšos, ar vienu aci skatījos filmu, bet ar otru vēroju, kā uz redzēto reaģē aktrise. Pirmizrādē viņa visu filmu skatījās pirmo reizi. Ļoti pārdzīvoja. Es saku, ka filma ir laba.”

 

Vilnis Petrovics 
Dundagā:
 “Gods un slava Jānim Streičam! Skatoties filmu, dažviet jāsmejas un dažviet asaras saskrien acīs, sevišķi jau tajos kadros, kad Mirtas tante, tas ir, Lilita Bērziņa dodas pretim mūžībai. Noskatījāmies televīzijā arī dokumentālo filmu par to, kā tapa “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Jāņa Streiča darbi ir Zelta fonds, ko varētu rādīt biežāk.”

 

Fakti

* DVD sērijā “Latvijas filma” klajā nācis digitāli restaurēts 1981. gadā uzņemtās latviešu filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” disks, kas papildināts ar dokumentālo filmu “Filma kā dziesma” par kinolentes tapšanu ar aizkadra bildēm no uzņemšanas laukuma, kā arī dokumentālo filmu par Mirttantes atveidotāju aktrisi Lilitu Bērziņu.

* Filma skatītāju aptaujās vairākkārt atzīta par visu laiku labāko latviešu filmu un ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā.

* Pateicoties režisora smalkajam humoram, tā iemantojusi īpašu tautas komēdijas statusu un filmas dialogu fragmenti sen folklorizējušies.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+