×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Kādas valsts institūcijas pelna jūsu uzticību?


Velta Šinkarenko, latviešu valodas skolotāja: “Uzticos tikai sev, jo pati cenšos tikt ar visu galā un ne uz vienu nav jāpaļaujas. Tāpat manās acīs ģimenei ir ļoti liela nozīme, jo tai vienmēr var uzticēties.

 

Vismazāk es uzticos politiķiem. Brīžiem šķiet, ka politiķi dzīvo savā pasaulē un nemaz neiedziļinās iedzīvotājiem svarīgos jautājumos. Maza uzticība ir arī policijai, jo ir bijuši vairāki gadījumi, kad viņi ierosina krimināllietu, bet aizņemtības vai noilguma dēļ to nemaz neizskata un izbeidz. Tā zūd ticība tam, ka taisnība uzvarēs.”

Elīna Mackēviča, studē un strādā Dānijā: “Latvijā lielas uzticības manī nav nevienai iestādei. Visaugstāk vērtēju slimnīcas, jo tās spēj palīdzēt. Dānijā veselības sistēma ir nedaudz citāda. Tur tā ir bezmaksas, kas nozīmē, ka, aizejot pie ģimenes ārsta, viņš ne vienmēr tevi gribēs sūtīt pie cita ārsta. Nonākot pie viņa, speciālists var pateikt, ka ar veselību viss kārtībā, pēc tam no tā var ciest ģimenes ārsts, kurš ir devis nosūtījumu. Manī īsti nav uzticības arī nevienai Dānijas valsts iestādei, jo brīžiem šķiet, ka viņu sistēma ir haotiska – daži darbinieki atbild ļoti atšķirīgi par vienu un to pašu jautājumu, kas ir ļoti kaitinoši. Tomēr labā ziņa ir tā, ka viņi, pieļaujot kļūdu, piemēram, no algas noņēmuši pārāk lielu nodokļu summu, agri vai vēlu visu nokārtos.”

Baiba Tilhena, studente: “Visvairāk uzticos savai universitātei un bibliotēkai. Pašlaik ir saspringts grafiks, jo jāraksta bakalaura darbs, tāpēc šīs abas vietas tiek apmeklētas bieži. Uzticos tām tādēļ, ka tās ir garants, ka es vajadzīgo informāciju savam bakalaura darbam tiešām iegūšu. Lai gan man pašai nav bijusi liela saskarsme ar policiju, es uzticos arī tai. Noteikti lielākoties tas ir, pateicoties tās aktivitātei un dzērājšoferu izskaušanai. Zinu, ka par policiju pozitīvi izteikušies mani draugi, jo tā nereti ir viņiem palīdzējusi atrisināt problēmas. Savukārt es neuzticos politiķiem. Žēl, ka publiskajā telpā viņi saka pavisam kaut ko citu, nekā domā un dara. Tam visam apakšā ir liela nauda, noteikti tas ir iemesls, kāpēc viņi nav patiesi un godīgi. Es domāju, ka lielāku uzticību sabiedrības acīs ir jāiegūst arī medijiem.”

Voldemārs Vadziņš, pensionārs Talsos: “Es uzticos medijiem, lielākoties radio, jo tas man virtuvē ir ieslēgts katru dienu. Radio informāciju sniedz operatīvi un patiesi, lai gan gadās visādi cilvēki, kas piezvana uz tiešo ēteru un sarunā visādas nejēdzības. Es neuzticos Zatlera Reformu partijai, jo valdības veidošanas sākumā viņi nekādi nevarēja vienoties ar “Saskaņas centru” par koalīcijas veidošanu un atteicās iesaistīt arī Zaļo un zemnieku savienību. Vai tad Lembergs nav cilvēks? Turklāt man ZRP nosaukums šķiet nepiemērots. Ceru, ka viņi to nomainīs. Valdībai un Saeimai vienmēr ir švaki reitingi, tāpēc vajadzētu cilvēkos vairot uzticību. Dombrovskim jārunā vienkāršāk, lai parastie cilvēki saprastu, jo dažreiz tās frāzes, ko viņš saka, šķiet tik nesaprotamas.”

 

Uzziņa

Kam uzticas Latvijas iedzīvotāji

1) policijai 49%

2) baznīcai 48%

3) tiesai 46%

Maza uzticība:

1) valdībai 13%

2) Saeimai 10%

Avots: “TNS Latvia”/LNT veiktā aptauja, aptaujāti ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+