×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

Kādas zivis, kad un kur drīkst makšķerēt? Padomi iesācējiem (7)

Foto - Sergejs AkuratersFoto - Sergejs Akuraters

Esmu pensionārs un gribu noķert kādu zivtiņu ēdienkartes papildināšanai, bet nezinu, kuras drīkst makšķerēt. Un ko darīt, ja noķeru nepareizo, aizliegto zivi? Kas jāievēro, lai tāds neprofesionāls makšķernieks kā es neiekultos nepatikšanās? Un kā ir ar vēžošanu? JĀNIS RĪGĀ

Makšķerēšanu un vēžošanu reglamentē Ministru kabineta noteikumi Nr. 1498, kas stājās spēkā 2010. gada 1. janvārī, bet pēdējie grozījumi tajos veikti 2013. gada 8. janvārī. Agrāk Makšķerēšanas noteikumus atsevišķā brošūrā varēja nopirkt makšķerēšanas piederumu veikalos, taču tagad tādas iespējas nav. Noteikumi ir apjomīgi, un visu pārstāstīt žurnāla rakstā nav iespējams.

Makšķerniekam ir tiesības bez maksas izmantot dabisko tauvas joslu. Gar jūras piekrasti tā ir 20 metru, gar privāto ūdeņu krastiem – 4 metru, bet gar pārējo ūdeņu krastiem – 10 metru platumā. Iekšējos ūdeņos vienlaikus drīkst izmantot ne vairāk kā divus, savukārt jūrā – ne vairāk kā trīs makšķerēšanas rīkus.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Makšķerēšanas karte Atbildēt

    Par makšķerēšanas karti “Praktiskā Latvieša” 23. marta numurā ir atsevišķs raksts, tajā pašā lappusē.

  2. Pie jūras butes var ķert bez atļaujām. Ja var protams kaut ko noķert. Lietuvieši Nidā un Papē ķer butes bez problēmām. Ne asakas

  3. Trakāk kā Satiksmes Noteikumi. Piekrītu Rūdim. Murgs kaut kāds. Aizliegumi un sodi, bet zivis tikai paliek mazāk. Vismaz uz Igaunijas pusi likumdošanas jomā būtu paskatījušies.

  4. Ja nejēdz rakstīt tad labāk nerakstīt. Par makšķerēšanas karti nekas nav minēts, kaut kas apgrābstīts no noteikumiem un ļ.c. žurnālist, nēģi upēs nebarojas jo ienākot upē tiem atrofējas barības vads, tātad nomakšķerēt nevar. Jūrā nēģi noķert ar makškeri ir nereāli. Pareizi būtu – nēģus aizliegts iegūt.

  5. Murgainākus zvejniecības noteikumus, valstī, kurā ir pietiekami daudz ūdenstilpņu, jūras līcis un jūra, ir grūti iedomāties! Iespaids tāds, ka katrs no tie 100 stulbeņiem ir ierakstījis savus teikumus nesaprotot pilnīgi neko ne no zvejniecības, ne no makšķerēšanas, ne no zivju populācijas, ne no cilvēku vēlmēm. Viss tur ir pārvērsts instrumentā par ko var tikai sodīt! Latvāņi kā ir bijuši neizglītoti stulbeņi, kuri pat citu valstu pieredzi nemāk pārņemt, tādi arī paliks mūžīgi, mūžos!

  6. kā ir ar makšķernieka karti ?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.5
Alūksne +20.3
Daugavpils +23.5
Saldus +18
Liepāja +16.9
Jelgava +22
Ventspils +19.3
Limbaži +21
Madona +22
Rēzekne +22
Draugiem Facebook Twitter Google+