×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Kadastra ieraksta dēļ Vidrižu pagastā pazūd zeme (11)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Limbažu novada Vidrižu pagasta māju “Upeslejas” īpašnieks Aivars Liepiņš nopūlas, lai labotu Valsts zemes dienesta (VZD) uzturētajā Nekustamā īpašuma valsts kadastrā reģistrētu ierakstu, kura dēļ, kā viņš spriež, viņam nelikumīgi atsavināta daļa no viņam piederošās zemes.

Dažs zemes īpašnieks jau cienījamos gados varbūt pat nebūtu pievērsis tam uzmanību un mierīgi dzīvotu pārliecībā, ka ar viņa zemes īpašumu viss ir vislabākajā kārtībā. Cits atjēgtos, kad kaut ko labot jau būtu par vēlu. Bet “Upesleju” saimnieks un pensionēts kuģu radiotehniķis Aivars Liepiņš ir tā neatlaidīgā “knīpstanga”, kurš cīņā par taisnīgām zemes robežām bombardējis ar vēstulēm visas iespējamās valsts pārvaldes iestādes.

“Upesleju” saimnieks ir pārliecināts, ka šis ieraksts ir kļūdains un ka VZD tas jāizdzēš, kas, viņaprāt, nebūtu grūti izdarāms. “Bet no ierēdņiem pretim saņemu atrakstīšanos, ieteikumus vēlreiz pārmērīt man piederošo zemes īpašumu vai celt prasību tiesā,” saka viņš.

Apskatot zemes robežas dabā, ar kokiem un krūmiem aizaugusī zemes daļa, ko no vienas puses norobežo Aģes upe un par ko uztraucas Aivars Liepiņš, patiešām izskatās kā mehāniski atgriezta “Upeslejām”. Un jāšaubās, vai kāds jutīsies laimīgs, iegūdams īpašumā šo zemes strēli.

Cits zemes lietojums mantojumā

Kā izrādās, šo ierakstu Aivars Liepiņš, 2002. gadā nopirkdams “Upeslejas”, saņēmis “mantojumā” no iepriekšējā saimnieka. 1992. gadā ar tā saukto ierādīšanas paņēmienu mērnieks viņam ierādījis īpašuma robežas, zemei zem uzņēmumam “Sadales tīkls” piederošās gaisvadu elektrolīnijas apmēram 50 metru garumā dokumentos ierakstot “cits zemes lietojums”. Bet jau 1994. gadā “Sadales tīkls” nojaucis šo gaisvadu līniju. Toties ieraksts “cits zemes lietojums” dokumentos palicis.

2007. gadā, balstoties uz Vidrižu pagasta pašvaldības iesniegumu, šo Aivaram Liepiņam piederošo zemes īpašuma daļu Valsts zemes dienests reģistrējis jau kā nodotu vietējās pašvaldības lietošanā. Bet kopš 2009. gada zeme jau ir ieskaitīta valsts rezerves zemes fondā. “Upesleju” saimnieks ir pārliecināts, ka viņa īpašuma robežas “saķēzījis” VZD un vietējā pašvaldība.

“Ierēdņi man tagad pūlas iestāstīt, ka zeme, kurai noteikts ”cits zemes lietojums”, nekad neesot piederējusi “Upeslejām”. Pat netika ņemts vērā tas, ka kādreizējais “Upesleju” īpašnieks atguvis zemi atbilstoši 1940. gada zemes robežām,” stāsta Aivars Liepiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kadastra likums – visu nelaimju nelaime NĪN un nomas maksā, nodokļiem zemesgrāmatā. nodevām pie notāra utt. : PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
  Piedāvājam grozīt “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu”, lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu.

 2. JA KĀDS VĒL LASA , TAD SAPROTIET, KA ZEME REĢISTRĒTA KADASTRA 14, GADUS PĒC L’\INIJAS LIKVIDĀCIJAS,

 3. Kā 5 līmeņa maģistrs mērniecībā un zemes ierīcībā varu droši pateikt kamēr TM par šiem jautājumiem atbildēs Medina Mierkalne NEKAS NEMAINĪSIES. TM ,.Saeimas Juridiskajā komisijā ir 2 mani iesniegumi ,lai bedzot VISI šie murgi būtu sakārtoti.Bet viss stāv uz vietas.Kamēr ES nauda bez “Mērnieku laikiem” NEIZTIKT,bet ierēdņi savas kļūdas NEGRIB ATZĪT.

 4. “Kā izrādās, šo ierakstu Aivars Liepiņš, 2002. gadā nopirkdams “Upeslejas”, saņēmis “mantojumā” no iepriekšējā saimnieka. 1992. gadā ar tā saukto ierādīšanas paņēmienu mērnieks viņam ierādījis īpašuma robežas, zemei zem uzņēmumam “Sadales tīkls” piederošās gaisvadu elektrolīnijas apmēram 50 metru garumā dokumentos ierakstot “cits zemes lietojums”. Bet jau 1994. gadā “Sadales tīkls” nojaucis šo gaisvadu līniju. Toties ieraksts “cits zemes lietojums” dokumentos palicis.”
  Kurā brīdī šis zemes gabals ir ticis iedots Upesleju īpašniekam, lai tagad prasītu tā atgriešanu atpakaļ? Kaut kā neredzu vai nemāku lasīt? Pašvaldība ir rīkojusies likuma ietvaros. Ir noteikta kārtība kādā pašvaldībai jārīkojas ar zemes gabaliem un to šī pašvaldība ir ievērojusi. Varat man nepiekrist, bet vispirms paskatieties likumdošanu…

  • Runājot kadastra valodā tie 50 meti ir bijuši servitūts uz Liepiņa zemes un kādā sakarībā ja servtūts pārstāj darboties zemniekam jāpazūd zemei? Uz kāda likuma pamata? Tas cits zemes lietojums arī ierakstīts aplami. Par pamatu noteikti jāņem tas mantojuma dokuments un to nedrīkst kropļot bez speciālas vienošanas.

 5. Ministrija nevar atcelt pašvaldības lēmumu, bet viņa var pieprasīt, lai pašvaldība darbojās atbilstoši likumam. Tā kā ministrija runā muļķības vecām vīram. Tas zemes gabals upes malā droši vien kādam ir iepaticies. Un otrs, ja zemes gabals ir ierādīts, nevis uzmērīts, tad jautājuma izšķiršanai platība nav noteicošais. Tā kā tiesa arī šmaucās. Īstā vieta kur KNAB-am padarboties, bet tas ir noasiņois cīņās ar Striķi-Potapovu.

  • Medina jau nav nekāds specs zemes likumos. Cik es saprotu viņa ir labi sagatavota Jūras likumu jautājumos. Liepiņa jautājums ir tik vienkāršs, ka nekādas Konvencijas tur nav vajadzīgas. Jebkuram zemes ierīkotājam pa spēkām. Tāpēc ja lieta ir tā saputrota, tad 100%, ka jāmeklē ieienterisētus figurantus.

 6. taada sajuuta, ka iereednjiem ir pilniigi pie kaajas, kaa tas viss noticis un tie nemaz neiedziljinaas ko viirs vinjiem staasta. Varbuut jaaiesleedz roteeshana shaadiem tautas kalpiem…

 7. kad tik aplaupīt latviešus !!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+