×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. februāris, 2018
Drukāt

Kādēļ Andreja Upīša “Zaļā zeme” ir “divreiz rakstīta grāmata”? (8)

4dec_Upits_16

Andrejs Upīts 30. gadu beigās.

Piektdien, 16. februārī plkst. 18 Aizkraukles pilsētas kultūras nama vestibilā tiks atklāta izstāde “Divreiz rakstīta grāmata”, kas veltīta latviešu rakstnieka Andreja Upīša (1877–1970) piemiņai, LA.lv uzziznāja Memoriālo muzeju apvienībā.

93 gadus ilgajā, radoši piesātinātajā mūžā Andrejs Upīts sarakstīja 21 romānu, desmit noveļu un divus dzejas krājumus, 30 lugu un dažus garstāstus, taču romāns “Zaļā zeme” (1945) vairāku apstākļu dēļ kļūst ne tikai par autora pazīstamāko darbu, bet arī paša rakstnieka vērtējumā nozīmīgāko artavu – ne velti Andrejs Upīts ir apgalvojis, lai viņam neliekot kapakmeni, jo viņa piemineklis ir mūža darbs – romāns “Zaļā zeme”.

Kādos apstākļos top romāna manuskripts? Kādēļ tieši Otrā pasaules kara laikā rakstnieks nolemj pievērsties savam bērnības laikam – 19. gadsimta nogalei? Kas notiek ar latviešu literatūru 20. gadsimta 40. gados? Kādēļ romāns ir rakstīts divreiz? Vai romāns ir joprojām aktuāls mūsdienās? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem varēs rast, apmeklējot izstādi Aizkraukles pilsētas kultūras namā.

Izstādi veidojis Andreja Upīša memoriālais muzejs (Memoriālo muzeju apvienība) un dizaina birojs H2E. Izstāde būs apskatāma līdz 31. maijam. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. “Delfos” tevi nežēlīgi izcenzē un bloķē no komentēšanas ja tu vizniecīgāko neglaimojošo epitetu izteiksi pret krieviem. Bet “Latvijas” Avīzē ļauj šim lumpenim “Ontūnam” cūkot Latviju un latviešus ar savu spamošanas penteri cik tik uziet. Tā turpināt, LA !!

  2. Cik atceros, tad atstāja uz manuskripta brilles un saules iespaidā viss pasākums aizdegās, kamēr vecais gāja staigāt.

    • Žēl gan, ka rakstīja divreiz. Nebaudāma grāmata, tās lasīšana līdzinās cilvēka spidzināšanai. Bez tam autors brīvas valsts ienaidnieks.

  3. tagad jau mode vecos latviesu rakstniekus nopelt!no jaunajiem neka nav!tapat ari dzejniekus! tos kas padomju laikos slaveja komjaunatni,partiju cel debesis,jo redz tie kazoku mudigi pargrieza uz otru pusi bet kas to nemaceja tos nopel!

Draugiem Facebook Twitter Google+