×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. septembris, 2012
Drukāt

Kādēļ olas bez čaumalas? (1)

vista_dobee2

Kāpēc vistas dēj olas bez čaumalas vai arī tā ir ļoti plāna? Barojam ar kombinēto vistu barību, vēl dodam graudus, mikroelementus, krītu, olu čaumalas, protams, dabū arī zaļu zālīti.
 J. Ondžāns Rēzeknes novadā

 

– Viss liecina, ka mājputniem nepietiek kalcija, tādēļ arī nav ar ko noklāt čaumalas, – norāda Biotehnoloģijas un veterinārmedicīnas zinātniskā institūta “Sigra” vadošā pētniece Īra Irēna Vītiņa.

Ja vista gadā izdēj 200 olu, tai ar barību jāuzņem 13 – 15 reizes vairāk kalcija, nekā to satur putna organisms. Visticamāk, putni dabū pārāk maz kombinētās barības: katrs tikai 50 – 100 g diennaktī. Kārtīgai dējējvistai dienas devā jābūt 3,5 – 4 % kalcija tīrvielā no kopējā sausās barības svara. Tik daudz kalcija var uzņemt, ja dienā apēd 150 g rūpnieciski ražotās kombinētās spēkbarības.

Olas ir produkts ar sabalansētu barības vielu sastāvu. Tajās ir olbaltumvielas, tauki, ogļhidrāti, vairāk nekā 20 minerālvielu un vairāk nekā 12 vit­amīnu. Taču olās tas viss būs vienīgi tad, ja vistām regulāri dos pilnvērtīgu barību. Ja barībā šo vielu ir maz, vista izlieto visas rezerves un pārstāj dēt. Jo dējīgāka vista, jo vairāk olbaltumvielu, vitamīnu, mikroelementu tā patērē olu veidošanai.

Nereti piemājas saimniecībās vistas ēdina tikai ar kādas noteiktas labības graudiem. Tie satur daudz ogļhidrātu un maz proteīna (olbaltumvielu). Nevienā barībā, ko izēdina mājputniem, nav pietiekamā daudzumā visu organismam nepieciešamo barības vielu. Tāpēc vistām ieteicams dot kombinēto barību, kurā ietilptu vairāku kultūru (kviešu, auzu, miežu) graudi, olbaltumvielu, vitamīnu un minerālu piedevas.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dodam kobinēto barību, graudus,čaumalas,zāli, vistiņas jaunas, tikko sakušas dēt, bet oliņas bez čaumalas. Kas vainas? Kombinētā vistu barībā ir modificēti audzēti graudi, vai tas nevarētu būt iemesls?

Draugiem Facebook Twitter Google+