×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Kādēļ pirkstu gali pelēcīgi balti? ATBILDE uz LA.LV lasītāja jautājumu

ingvers2

Lasītāja jautā: “Manai kaimiņienei regulāri paliek pelēcīgi balti pirkstu gali. Arī nejūtīgi. Gandrīz visu gadu jāstaigā cimdos. Kad mizo kartupeļus, tikai, ieliekot nedaudz ūdenī rokas, tās jau kļūst pelēcīgi baltas. Es nekad mūžā savos 60 gados neko tādu neesmu redzējusi. Ārsti tikai ņirgājas. Dzīvojam Kuldīgā. Nevar saprast no kā tas, jo viņa pastāvīgi jūtas nevesela, bet ārsti domā, ka simulē, bet es redzu, ka viņa saka taisnību.”

 

Atbild ģimenes ārste, antroposofās medicīnas speciāliste Gita Gaņģe:
Reino sindromam (Raynaud’s syndrome) raksturīgi asisrites traucējumi mazajās artērijās, pārsvarā kāju vai roku pirkstos, kā arī spazmas. Viens no simptomiem – pirkstu gali kļūst bāli, pelēki vai pat zili. Reino sindroms ir ļoti izplatīta parādība. Ar to sirgst apmēram 5 – 30% pasaules iedzīvotāju. Visbiežāk – sievietes.

Reino sindromam atsevišķi netiek kompensēti nekādi medikamenti. Taču, tā kā šis sindroms var būt viens no saistaudu slimību simptomiem, tad, atkarībā no diagnozes, var tikt kompensēti medikamenti, kas nepieciešami slimības ārstēšanai. Šajā jautājumā jums palīdzēs ārsts.

Runājot par citiem terapijas veidiem – hiropraktika un mugurkaula kakla daļas manipulācijas var efektīvi stimulēt un uzlabot asinsriti rokās, kājās un pirkstos. Arī citas alternatīvās medicīnas metodes, piemēram: antroposofija, homeopātija, akupunktūra var sniegt zināmu labvēlīgu ietekmi. Labvēlīgu ietekmi var panākt arī ar hidroterapijas, terapeitiskas masāžas un dažādu dušu palīdzību. Jāatmet smēķēšana, jāatsakās no kofeīna, hormonālo pretapaugļošanās līdzekļu lietošanas un medikamentiem svara samazināšanai. Dzeriet daudz šķidruma un ēdiet pārtiku, kas stimulē asinsriti (kivi, ķirši, persiki, čili, ingvers, pipari, tumšā soja).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+