Reklāmraksti

Kādēļ Tavam datoram nepieciešama jaudīga videokarte?0

Publicitātes foto

Datora videokartes (GPU) ir viena no pieprasītākajām datoru sastāvdaļām. Videokarte nosaka to, cik raiti un skatāmi ir iespējams spēlēt, piemēram, datorspēles, vai kādā izšķirtspējā iespējams noskatīties filmu, jo tieši videokarte ir tā detaļa, kas atbild par attēla apstrādi un kvalitāti, arī teksta atspoguļošanu datora ekrānā.

220.lv preču klāstā pieejamas ražotāju AMD, Asus, Nvidia, MSI, Gainward, SAPPHIRE, u.c. videokartes. Visvairāk uzslavu saņem tieši Nvidia videokartes, jo tās paredzētas gan ikdienas lietotājiem, gan jaunākajām datorspēlēm.

Lai videokartes potenciāls datorā būtu pilnībā pielietojams, tad ir nepieciešams arī jaudīgs procesors. Populārākie procesoru ražotāji ir Intel un AMD, arī nopērkami 220.lv! Centrālais procesors ir datora mezgls un veic datu matemātisko un loģisko apstrādi. Arī citas datoru sastāvdaļas var saturēt procesorus, tai skaitā videokartes.

Kā jau noskaidrojām, tad videokarte atbild par, varētu teikt, pašām nozīmīgākajām datora funkcijām, jo rada apstākļus, lai lietotājs varētu pilnvērtīgi redzēt gan tekstu, gan attēlu ekrānā. Kad esi izvēlējies un iegādājies savam datoram visatbilstošāko un jaudīgāko videokarti, tad datoru vari notestēt ar populārāko un leģendārāko videospēļu izmēģināšanu:

Need for speed – ir braukšanas spēļu sērija, kurā visās spēlēs ir visnotaļ līdzīgi noteikumi un darbības. Spēle populāra kļuva jau 90-to gadu vidū un ir viena no visu laiku veiksmīgākajām spēļu franšīzēm. Šo autosacīkšu žanra videospēli ir spēlējis teju katrs videospēļu fans. Katrā spēlē nepieciešams vadīt un kontrolēt mašīnu un uzvarēt sacensībās, kurās ir dažādu sarežģītības pakāpju trases. Pārsvarā spēlēs tiek ievēroti fizikas likumi un mašīnas tiek sabojātas brauciena gaitā atbilstoši tam, kā tas notiktu realitātē, taču ir spēles, kurās tās paliek neskartas. Ir vairāki spēles veidi, kā piemēram, Road Challenge, Porsche 2000, Most Wanted, Shift, Nitro, Hot Pursuit, The Run un citas.

Savukārt WarCraft un StarCraft ir divas visu laiku labākās stratēģiskās spēles, kuras izveidojusi Blizzard Entertainment kompānija. Spēlē ir jāizvēlas rase, ar kuru cīnīties pret pārējām divām rasēm, visa darbība norisinās kosmosā, spēle iznāca 2002. gadā un kļuva ļoti populāra.

Masu popularitāti videospēļu žanrā aizsāka Pac-Man, kas iznāca 1980. gadā. Šīs videospēles tēls mazais apaļais radījumiņš mūsdienās sastopams daudzviet – gan dziesmās, gan seriālos un citur. Šī spēle 1990. gadā bija nopelnījusi nepilnus 3 miljardus ASV dolāru, kas ir vērienīgs rādītājs.

Mūsdienās populārs videospēļu motīvs ir zombiji. Tā, piemēram, ļoti iecienīta videospēle par izlaušanos no pazemes ir Metro 2033. Bet dēļ savas iespaidīgās grafikas ļoti populāra ir spēle Battlefield. Spēlē vienmēr tiek kontrolēts viens cilvēks un spēles uzdevumi ir sakaut pretinieku šaujot. Piemēram, Battlefield 4 ir tādas funkcijas kā iespēja atslēgt elektrību kādā zonā vai sašaut ugunsdzēšamo aparātu, tādejādi piepildot telpu ar tā saturu, un citi interesanti atribūti.

The Sims izdevis Electronic Arts un arī šo spēli pazīst ļoti daudzi videospēļu fani un daudziem no tiem tā pat bijusi pirmā ilgākā videospēļu aizraušanās. Spēle sevī iekļauj daudzas aizraujošas iespējas, piemēram, ceļošanu, izveidota speciāla pilsēta Late Night ballītēm, dažādi dzīvnieki (pat vienradži), interesantas profesijas – spoku mednieks, tēlnieks, izgudrotājs, arī iespēja apmeklēt draugu šovus u.c.

Šis raksts noteikti Tevi iedvesmoja tam, lai izmēģinātu visas šīs videospēles un tas nozīmē, ka Tev nepieciešama jaudīga videokarte Tavam datoram. Liela izvēle ar datora komponentēm pieejama tieši interneta mājas lapā 220.lv! Lai Tev veiksmīgs pirkums!

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Brīvprātīgie – vairojot drošību un sapratni
4 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Aicina balsot par “Ģimenei draudzīgāko pašvaldību 2019”
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kā prasmīgi iekārtot studijas tipa dzīvokli?
6 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
6 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
6 stundas