foto – fibaeurope.com

Kadetēm visa krāsu gamma 0

Latvijas U-16 kadešu izlase trenera Aināra Čukstes vadībā Eiropas čempionātā Albenā un Varnā (Bulgārija) pirmā posma trīs spēlēs izcīnīja divas uzvaras un šonedēļ turpinās cīņu par ceturtdaļfinālu.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Latvijas izlase pirmajā posmā trīs vakaru garumā izdzīvoja visdažādāko emociju gammu – uzvaras prieku, absolūtu bezcerību un gandarījumu par sasniegto rezultātu. Uz otro posmu līdzi tiek ņemta uzvara pār turcietēm, kas mūsējām dod labas cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Otrajā posmā Latvijas izlases tiksies ar A grupas labāko trijnieku – pirmdien spēlēsim pret Horvātiju, otrdien pret Spāniju, trešdien pret Grieķiju.

Eiropas čempionātu latvietes sāka ar 65:56 uzvaru pār Zviedriju. Lielāko spēles daļu esot vadībā, tomēr saspringtā cīņā otrajā puslaikā uz brīdi nokļūstot arī iedzinējos. “Vērtīga uzvara, kas sagādāja pozitīvas emocijas un pārliecību turnīra turpinājumam. Izšķirošajās minūtēs mums bija vairāk meistarības un veiksmes,” pirmo panākumu komentēja Ainārs Čukste. Nākamajā vakarā mūsējo pārliecību iedragāja Krievijas izlase – 39:90. Kaut zinājām, ka krievietes ir pārākas augumā un nobriedušākas meistarībā, zaudējums ar 51 punkta starpību bija kā auksta duša. Arī pašu spēle gaužam pelēka, no spēles trāpīti tikai 15 no 79 metieniem. Treneru kolektīvam atlika vien meklēt labo sliktajā – šīs vasaras sliktākā spēle iekrita pret pašlaik faktiski neuzvaramo Krieviju.

Toties lieliska aizsardzība, tkai 26 zaudēti punkti, pārliecinoši uzvarēta cīņa zem groziem (60 pret 41) ļāva pirmo posmu pabeigt ar 51:26 uzvaru pār Turciju. Turklāt ar progresa iespējām pašu uzbrukumā – arī šajā spēlē metienu precizitāte, jo īpaši tālmetienu (3/30), bija tālu no vēlamās. “Šī uzvara mums palielina izredzes iekļūt labāko astoņniekā, taču otrajā posmā cīņas būs grūtas, jo labāko komandu līmenis ir ļoti augsts. Pat pārsteidzoši augsts. Spānijas un Horvātijas izlases pēc komplektācijas un spēles kvalitātes pieskaitāmas šī čempionāta galvenajām favorītēm. Grieķijas komanda izskatās mazliet vājāka, cīņā ar to mums vismaz nebūs jāsaskaras ar fizisko pārspēku. Tiesneši ļauj spēlēt diezgan agresīvi, bet šoreiz mēs tam esam gatavi,” turpmākās cīņas ieskicē Čukste.

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETĒM BULGĀRIJĀ

B grupa

Latvija – Zviedrija 65:56 (14:9, 28:25, 46:44). P. Strautmane 19+9AB, Jančevska 14, D. Strautmane 12+11AB, Dreimane 6, Rikveile, Kalniņa pa 5, Betlere, Grabe pa 2.

Latvija – Krievija 39:90 (15:23, 19:47, 21:71). D. Strautmane 14+9AB, P. strautmane, Ozoliņa pa 6, Rikveile 5, Kalniņa, Betlere, Einere pa 2.

Latvija – Turcija 51:26 (14:8, 21:14, 36:23). D. Strautmane 20+9AB, P. Strautmane 16+14AB, Rikveile 9, Grabe 3, Kalniņa 2, Jančevska 1.

B grupā: 1. Krievija 3-0, 2. Latvija 2-1, 3. Turcija 1-2, 4. Zviedrija 0-3.

E grupā: 1. Krievija 2-0, 2. Spānija 2-0, 3. Horvātija 1-1, 4. Latvija 1-1, 5. Turcija 0-2, 6. Grieķija 0-2.