fiba.com

Kadetes atkal ceturtdaļfinālā; tālāk būs grūti 0

Latvijas U-16 kadešu izlase Eiropas čempionātā Buržā (Francija) astotdaļfinālā ar 61:47 pārspēja Serbijas vienaudzes un šovakar pret Vāciju turpinās cīņu par medaļām.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas U-16 izlases treneris Kaspars Mājenieks jau pirms spēles neslēpa, ka serbietēm šī nav augsta līmeņa komanda un latvietes būs favorītes. To izdevās apliecināt arī laukumā, kur Latvijas izlases uzvarēja visās ceturtdaļās. Pārsvars nebija liels, tomēr ar to pietika, lai iznākumā būtu pārliecinoša uzvara.

Lielisku spēli ar 27 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām aizvadīja Laura Meldere, treneri par spēles organizāciju slavē Jeti Nulli (septiņas rezultatīvas piespēles), tomēr tā bija visas komandas uzvara.

“Bija pārliecība, ka esam labāka komanda, taču to vajadzēja pierādīt laukumā un pirms tik izšķirošas spēles bija stress. Zinājām, ka serbu spēlētājas nav labas snaiperes, tāpēc aizsardzībā bija svarīgi spēlēt pacietīgi un nelaist viņas garām, spiežot uzbrukt no distances. Aprēķins attaisnojās, jo no trīspunktu līnijas pretinieces aizmeta garām visus 14 metienus. Kontrolējām atlēkušās bumbas. Ja būtu labāk trāpījuši, uzvara būtu atnākusi daudz mierīgāk, jo spēli kontrolējām no pašām pirmajām minūtēm,” basket.lv spēli komentēja galvenais treneris Kaspars Mājenieks.

Kadetu vecuma Latvijas izlase ceturtdaļfinālu sasniegusi ceturto reizi pēdējo piecu gadu vecumā, tomēr līdz šim ne reizi to nav izdevies uzvarēt. Labākais rezultāts bija 2014. un 2015. gadā, kad latvietes izcīnīja piekto vietu.

Šovakar pulksten 21.45 ceturtdaļfinālā pretiniekos būs talantīgā Vācijas izlase, spēles tiešraide “FIBA Youtube” kanālā. Tas noteikti būs citas raudzes pretinieks.
Vācietes pirmajās četrās spēlēs izcīnīja pārliecinošas uzvaras ar 22 un vairāk punktu starpību, astotdaļfinālā ar 73:47 tika sakauta Lietuva. “Vācijai ir ļoti disciplinēta komanda ar jaudīgu centra spēlētāju un labu universālo uzbrucēju, kuru centīsimies apturēt. Centīsimies parādīt mūsu labākās īpašība,” sola treneris.

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETĒM BURŽĀ (FRANCIJA)
Astotdaļfināls
Latvija – Serbija 61:47
(19:12, 32:23, 48:37). Meldere 27+17AB, Vihmane 11, Kļeščova 7, Nulle 5+7AB, Baltace, Koreņika pa 3, Vīnerte, Fricsone pa 2, Mauriņa 1.