Kadeti apspēlē Lietuvas vienaudžus 0

Eiropas U-16 čempionātā kadetiem Viļņā turnīra par 9. līdz 12. vietu pusfinālā Latvijas izlase ar 84:72 pārspēja Lietuvu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Lietuviešiem trīs reizes bijām zaudējuši pārbaudes spēlēs. Pēc šīm neveiksmēm izdarījām secinājumus un puikas šodien izdarīja to, ko komandas vārdā solu jau kopš pirmās dienas – cīnījās, cik varēja. Ļoti labi nostrādāja lietiņas, ko bijām sagatavojuši aizsardzībā pret lietuviešu garajiem spēlētājiem, īpaši Domantu Saboni. Īpaši pirmajās trijās ceturtdaļās. Uz beigām mazliet apsīka spēki, tomēr pārsvaru nosargājām pārliecinoši. Labi sākām spēli, uzreiz “pieteicās” dienas veiksminieki, un centāmies izmantot savus trumpjus. Izskatās, ka čempionāta laikā esam iemācījušies spēlēt pacietīgi, nesasteidzot savas darbības. Bija prieks skatīties. Eiropas čempionātā uzvarēt Lietuvas komandu Lietuvā – kad vēl kas tāds piedzīvots!?,” gandarīts par sasniegto izteikumos basket.lv bija Latvijas izlases galvenais treneris Gints Fogels.

Spēlē par 9. vietu Latvijas izlases pretiniece būs Grieķija, kas ar 80:64 pārspēja ukraiņus.

Latvijas U-18 junioru izlase pārbaudes spēlē Pērnavā ar 58:41 (29:16) pārspēja Igaunijas vienaudžus. Mūsējiem reultatīvākie bija Iļja Gromovs (12) un Elvis Endzels (8).

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETIEM VIĻŅĀ

Par 9. līdz 12. vietu

Latvija – Lietuva 84:72 (20:17, 44:33, 64:44). Avenītis 23, Mežnieks 18, Lomažs 17, Treimanis 7, Mālmanis 6, Čavars, Čīma pa 5, Zonne 3.

Ceturtdaļfinālā: Itālija – Polija 82:79, Serbija – Spānija 68:67, Turcija – Vācija 67:56, Francija – Horvātija 67:64.