Kadeti otro posmu sāk ar neveiksmi pret Itāliju 0

Latvijas U-16 kadetu basketbola izlase pirmdien Ventspilī notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma pirmajā spēlē ar rezultātu 67:76 (14:20, 21:16, 22:13, 10:27) zaudēja Itālijas vienaudžiem.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija

Latvijas komandā pārliecinoši rezultatīvākais ar 28 gūtajiem punktiem bija Rauls Avenītis, bet pa desmit punktiem iekrāja Ervīns Mežnieks un Rinalds Mālmanis, otrajam izcīnot arī deviņas atlēkušās bumbas.

Mača ievadā Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar 3:9 un visu pirmo ceturtdaļu tai tā arī neizdevās būtiski samazināt pretinieku pārsvaru, bet pēc pirmajām desmit minūtēm latvieši zaudēja ar 14:20. Otrās ceturtdaļas sākumā latvieši pietuvojās līdz minimumam (22:23), taču turpinājumā Itālijai izdevās vairākas sekmīgas darbības uzbrukumā, kas ļāva iekrāt septiņu punktu pārsvaru. Pirmā puslaika otro daļu pārliecinošāk aizvadīja Latvijas izlase, kas pakāpeniski deldēja pretinieku pārsvaru un pēc divām ceturtdaļām latvieši zaudēja tikai ar vienu punktu – 35:36.

Trešās ceturtdaļas sākumā Latvijas basketbolisti pārņēma vadību un pakāpeniski panāca sešu punktu pārsvaru, ko Itālijai cīņas turpinājumā būtiski neizdevās samazināt, bet pirms mača pēdējām desmit minūtēm Latvija bija vadībā ar 57:49.

Pirmajās piecās ceturtās ceturtdaļas minūtēs Latvijas izlase vēl turējās vadībā, taču pēc tam Itālija veica nelielu izrāvienu, kas minūti pirms pamatlaika beigām deva trīs punktu pārsvaru (70:67). Atlikušajā laikā latviešiem punktus vairs neizdevās gūt un nācās samierināties ar zaudējumu.

Citā E grupas pirmās kārtas spēlē pirmdien Turcija ar 72:57 (11:9, 12:10, 26:23, 23:15) pieveica Ukrainu, bet vēl vienā mačā Horvātijas izlase spēkosies ar Spāniju.

Nākamajās E grupas spēlēs Latvijas izlase otrdien cīnīsies pret Horvātiju, bet trešdien samēros spēkus ar Turcijas valstsvienību.

Pašlaik E grupas kopvērtējumā trīs uzvaras trijās spēlēs ir Itālijai, Turcija iekrājusi divus panākumus trijos mačos, Spānijai ir divas uzvaras divās cīņās, Ukrainas kontā viens panākums trīs spēlēs, bet Latvijas un Horvātijas izlase šajā grupā pie uzvarām vēl nav tikušas.

Pēc otrā posma ceturtdaļfinālā iekļūs grupas četras spēcīgākās komandas, bet pārējās turpinās cīņu par 9.-12.vietu.