Kadeti pēdējā minūtē salauž Grieķijas pretestību 0

Eiropas U-16 čempionātā basketbolā kadetiem Ogrē Latvijas izlase pirmajā spēlē ar 74:67 pārspēja Grieķijas vienaudžus.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Pirmajā spēlē savā laukumā pilnu tribīņu priekšā Latvijas izlases spēlētājiem bija jāizslimo starta drudzis. Par tā klātbūtni, īpaši pirmajās minūtēs, pēc spēles atzina arī viens no komandas līderiem Kristers Zoriks. Arī tādēļ Latvijas izlases precizitāte metienos no spēles bija sliktāka kā grieķiem. Lai to kompensētu, bija jāmeklē citi līdzekļi. Pirmkārt, spēle aizsardzībā, ko par galveno uzdevumu visas spēles garumā komandai atgādināja Jānis Gailītis. Vēl cīņa zem groziem, kur šī Latvijas komanda allaž bijusi veiksmīga. Arī šoreiz. Cīņa par atlēkušajām bumbām tika uzvarēta ar 50 pret 33, turklāt 22 reizes tika iegūta iespēja atkārtotam uzbrukumam.

Latvijas komandai veiksmīgs izdevās spēles trešais ceturksnis, kad pēc vairākiem precīziem tālmetieniem tika panākts lielākais pārsvars – 55:44. Kā jau jaunatnes basketbolā nereti gadās, īsā brīdī viss sagriezās uz otru pusi. Dažas neprecizitātes un kļūdas, Grieķijas izlase atrada otro elpu – 33. minūtē 60:60, 37. minūtē 62:65. Izšķirošajos brīžos nosvērtāk nospēlēja latvieši, pēdējā minūtē iemetot astoņus bezatbildes punbktus. Īpaši jāiceļ Kristera Zorika trejacis un Roberta Blumberga četri precīzi soda metieni.

“Katrā turnīrā pirmās spēles ir grūtas un grūti parādīt labāko sniegumu. Labi, ka ar cīņassparu un pārbaudes spēlēs iegūto pārliecību galotnē izdevās gūt virsroku. Dažādu iemeslu dēļ grieķi sagādāja lielas problēmas mūsu soda laukumā. Aizsardzībā pietrūka pacietības. Gribējās jau pirmajās desmit sekundēs atņemt pretiniekiem bumbu, nespējām pareizi novērtēt viņu stiprās un vājās vietas, un grieķi to aukstasinīgi izmantoja. Ļāvām viņiem mest divpunktniekus ar 51% precizitāti – tas bija pārāk labs rādītājs. Pārāk bieži devām iespējas otrajiem metieniem. Uzbrukumā mūs no ritma mazliet izsita grieķu agresīvā aizsardzība. Sadarbības bieži negāja cauri, tāpēc spēlētājiem bieži vajadzēja improvizēt un pieņemt lēmumus. Reizēm tie bija veiksmīgi, reizēm – ne visai. Tomēr 74 punkti kadetu čempionāta pirmajā spēlē nav slikts rādītājs. Tādas spēles mūs sagaida arī turpmāk, jo mūsu grupā komandas ir spēkos līdzīgas,” spēli basket.lv komentēja Latvijas izlases galvenais treneris Jānis Gailītis.

Eiropas čempionāta otrajā spēlē ceturtdien Latvijas kadetu pretinieki būs Horvātijas izlase, kas pirmajā mačā pret bosniešiem pēdējā minūtē pazaudēja četru punktu pārsvaru un visu spēli – 64:65.

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETIEM OGRĒ

B grupa

Latvija – Grieķija 74:67 (16:14, 35:35, 58:54). Kurucs 22+9AB, Zoriks 19, Strautiņš 10+12AB, Blumbergs 9+12AB, Zotovs 5, Garoza 4, Upe 3, Banga 2; Hristidis 13, Tartaris 9.

Horvātija – Bosnija 64:65 (31:40).