Kadeti sīvā cīņā piekāpjas horvātiem 0

Latvijas U-16 basketbola izlase Eiropas čempionāta otrā posma otrajā spēlē otrdien Ventspilī ar 72:76 zaudēja Horvātijas izlasei, zaudējot izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 20 punktiem bija Ervīns Mežnieks, bet vēl 18 pievienoja Klāvs Čavars.

Latvijas puiši pēc puslaika zaudēja ar 31:35, trešajā ceturtdaļā spēja izvirzīties vadībā ar 40:37, tomēr drīz vien vadību atkal pārņēma pretinieki un to vairs neatdeva.

Šobrīd E grupas kopvērtējumā Itālijai ir četras uzvaras četrās spēlēs, Turcijas, Spānijas un Horvātijas kontā ir pa diviem panākumiem, Ukraina iekrājusi vienu uzvaru, bet latvieši cīnās bez panākumiem un ir zaudējuši cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

“Par meistarību un stabilitāti varētu būt jautājumi, taču par cīņassparu – nē. Cīnījāmies ar pretiniekiem un savām kļūdām, nenoklājāmies pretinieku priekšā, kā neesam noklājušies nevienā spēlē. Tabulā varēja būt gan 3-1, gan 2-2, diemžēl ir 0-4. Daži nepareizi lēmumi, dažas kļūdas, daži neprecīzi metieni… Kamēr spēle negāja vieniem līderiem, atradās citi – par to liels prieks. Reizēm grūti prognozēt, kurš kā nospēlēs, bet nepilnu 16 gadu vecumā tas ir loģiski. Skaidrs, ka puikām šī skola būs ļoti vērtīga, neatkarīgi no iznākuma. Bet, protams, uzvarēt gribas. Un ticu, ka varam. Ceturtdaļfināla slieksnis jau ir pārāk augsts, taču vēl varam izcīnīt devīto vietu, un arī tas ir labs stimuls.  Spēki laukumā gan ir tērēti bez taupīšanas, bet esam ne tikai sagādājuši emocijas saviem atbalstītājiem, bet arī paši tās guvuši pretī,” basket.lv citē Latvijas U-16 izlases galveno treneri Gintu Fogelu.