Ekonomika
Darbs

Kādi darbinieki ir vispieprasītākie IKT nozarē0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Lai palielinātu savu konkurētspēju kā vietējā, tā arī starptautiskajā darba tirgū, Latvijā noslēgušās infromācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) profesionāļu mācības, kuru laikā zināšanas pilnveidojuši jau 1200 IKT speciālisti no vairāk kā 70 uzņēmumiem, portālam “LA.lv” pastāstīja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) pārstāvji.

Mācību mērķis ir paaugstināt IKT profesionāļu kvalifikāciju, veicinot tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un produktivitātes paaugstināšanu, tādējādi reaģējot uz tirgus pieprasījumu pēc starpdisciplināriem speciālistiem.

Kā norādīja LIKTA prezidente Signe Bāliņa, gan IKT nozare, gan tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, tāpēc arvien nozīmīgāka komponente uzņēmuma konkurētspējas saglabāšanā un celšanā ir ieguldījums darbiniekos – kvalifikācijas celšanā un jaunu tehnoloģiju apguvē.

“Nav noslēpums, ka pieprasītāki kļūst multidisciplināri speciālisti, kuri bez tehnoloģiskajām zināšanām spēj būt kompetenti arī citu nozaru procesos. Tieši spējīgi un profesionāli speciālisti ir priekšnoteikums gan uzņēmumu, gan valsts ekonomikas turpmākajā izaugsmē,” skaidroja Bāliņa.

Mācības organizējusi LIKTA, īstenojot Eiropas Savienības fonda projektu “IKT profesionāļu apmācības inovāciju veicināšanai un nozares attīstībai”.

Tādā veidā tiek veicināts inovatīvo uzņēmumu skaits, kā arī nozares eksporta īpatsvara pieaugums un kopējā industrijas izaugsme.

Saistītie raksti

Līdz šim programmas laikā notikušas vairāk nekā 300 apmācības šādos virzienos: “Datorzinātne”, “Projektu vadība”, “Inženierzinātnes un tehnoloģijas” un “Vides aizsardzība”.

Apmācību rezultātā projekta partneru uzņēmumiem jāievieš vismaz vienu inovāciju atbilstoši OECD inovāciju definīcijai, kā rezultātā dalībnieki var iegūt starptautiskos tehnoloģiju ražotāju sertifikātus, kas apliecina iegūto kvalifikāciju un paaugstina komersanta konkurētspēju ārējos tirgos.

LA.lv