×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2013
Drukāt

Kādi gaismas ķermeņi piemēroti katrai telpai

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Atrast katrai istabai piemērotāko gaismekli – tas bieži vien izrādās grūts uzdevums. Tad var palīdzēt zināšanas par to, kāda gaisma kurā telpā nepieciešama.

 

Virtuve. Darba virsmai vispiemērotākais risinājums ir virtuves skapīšu apakšējā daļā iebūvētas lampas. Tikai neņemiet pirmo spuldzi, kas iekrīt acīs, jo var gadīties, ka, gatavojot ēdienu, tiksiet izgaismota kā zombijs. Pārdošanā ir dažādas halogēnās spuldzes, kuras izstaro patīkamu gaismu, un arī izslēgtas izskatās eleganti.

Ēdamgalds. Virs ēdamgalda vajadzīga lampa, kura dod gaišu, bet patīkamu gaismu, un kuru var pabīdīt uz augšu. Te atmaksājas iegādāties dārgāku dizaina priekšmetu, jo lampa karāsies zemu virs galda – jūsu un viesu deguna augstumā. Lai tad, kad maltīte notiesāta, gaismu varētu mīkstināt un turpmāk vakarēt intīmākā gaisotnē, slēdzī iebūvē dimmeri.

lampa_042_VS

Dīvāns un atpūtas krēsls. Pat tad, ja stāvlampa traucē izsūkt putekļus un bērni to rotaļājoties bieži apgāž, tā ir vajadzīga, lai patiesi atpūstos. Noteikti iebūvējiet slēdzī dimmeri, lai varētu mainīt gaismas intensitāti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lampas_125_VSBērnistaba. Šajā telpā apgaismes ķermeņi vairāk ir dekorācijas, nevis gaismas avots. Der mazas, krāsainas lampiņas, kas neizstaro daudz gaismas. Taču maziem bērniem, kuri daudz spēlējas uz grīdas, gaisma ir vajadzīga. Vislabāk būtu izmantot halogēnās spuldzes, bet papildu pie sienām stiprināt dekoratīvas sienas lampas. Arī skolēniem ir svarīgi, lai būtu labi apgaismota rakstāmgalda virsma. Ieteicams ierīkot apgaismojumu arī pie gultas vai dīvāna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaitenis. Ja rītos gribat atrast piemērotu cepuri un šalli vai paņemt savu, nevis bērna vējjaku, gaitenī vajadzīga spoža gaisma. Piemērotas ir halogēnās spuldzes vai atsevišķi apgaismes ķermeņi pie sienas. Ja gaitenis nav garš, varat to akcentēt ar pāris dizaina lampām. Ja gaitenis ir garš, iegādājieties vairākas lētākas lampas.

lampa_096_VS

Spogulis. Arī pie spoguļa vajadzīga spilgta gaisma, lai, piemēram, uzklātu kosmētiku. Vislabāk izskatās spuldzītes, kuras izvietotas viscaur gar spoguļa malām kā profesionālā grimētavā. Seja tad būs pilnībā izgaismota. Veikalos ir nopērkamas arī halogēnspuldžu virtenes. Virs spoguļa var novietot plauktiņu vai skapīti, zem kura ieskrūvē vairākas lampiņas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+