×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Kādi ir jūsu pirmie darbi, stājoties novada domes priekšsēdētāja amatā?


Krauklis_22

Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs (Vidzemes partija): 
”Uzreiz pēc vēlēšanām esam sākuši aktīvi strādāt, darbdiena burtiski aizskrien kā piecas minūtes. Pašlaik jau notikušas vairākas tikšanās ar Valgas pilsētas kolēģiem, lai aktivizētu mūsu kopīgo sadarbību.

Strādājam pie novada attīstības stratēģijas laikposmam līdz 2030. gadam, tāpat gribam īstenot viena nama siltināšanas un vienu ūdensapgādes 
projektu.

Spriežam par to, kā labāk pārvaldīt novadu, ko mainīt, lai novada dome būtu pieejamāka, draudzīgāka iedzīvotājiem arī gluži fiziski. Lai pie domes priekšsēdētāja brīvi var iebraukt cilvēki ratiņkrēslā un ienākt gados vecāki cilvēki. Tāpēc priekšsēdētāja kabinets, kas līdz šim vienmēr atradies senās ēkas otrajā stāvā, tiks pārcelts uz pirmo stāvu.

Tā kā man ir cieši personīgi kontakti ar daudziem vietējiem uzņēmējiem, spriedīsim, kā rīkoties, lai būtu vairāk darba vietu novadā. Katrā konkrētā gadījumā skatīsimies, ko tieši pašvaldība var palīdzēt. Pagaidām maz atbilstošu instrumentu, tāpēc šo jautājumu rosināsim skatīt valsts līmenī. Lai atbalstītu iedzīvotājus, veidosim savu krājaizdevumu sabiedrību, jo, kā zināms, pat nelielus kredītus bankas tagad izsniedz ļoti nelabprāt. Sniegsim atbalstu ģimenēm ar bērniem, jo mūsu uzdevums ir apturēt iedzīvotāju aizbraukšanu. Mēs būtu ļoti priecīgi, ja atgrieztos kaut daļa no tiem, kas aizbraukuši.”

 

Aivars Lācarus, 
Talsu novada domes priekšsēdētājs (“Talsu novada attīstībai”): 
”Vispirms jāsakārto pašvaldības administratīvais darbs, jānovērtē, kā iepriekš strādājušas novada domes komitejas. Iedzīvotāji vēl pirms vēlēšanām rosināja skatīt, kā uzlabot policijas un namu pārvaldnieku darbu. Tāpat analizēsim, kā strādājušas mūsu kapitālsabiedrības, kas nodrošina iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus – siltumu un ūdeni. Līdz šim kapitālsabiedrībās pašvaldību pārstāvēja viens valdes loceklis, vēlamies, lai tur no mūsu puses būtu vismaz trīs valdes locekļi. Dažkārt šajās valdēs tiek pieņemti politiski lēmumi, lai gan tām jārisina tikai un vienīgi saimnieciski jautājumi.”

 

Raitis Ābelnieks, 
Bauskas novada domes priekšsēdētājs (NA): 
”Darbu apjomu no pirmajām dienām pamazām jau esmu apjautis. Darāmā būs daudz. Bet vispirms jāsakārto mūsu pašvaldības iekšējā struktūra. Nupat domes ārkārtas sēdē nolēmām, ka nepieciešams samazināt komiteju skaitlisko sastāvu. Pēc Dziesmu un deju svētkiem 10. jūlijā notiks komiteju pirmās sēdes. Tad arī pašvaldības darbs iekļausies normālā ikdienas ritmā.

Runājot par pozīciju un opozīciju, varu teikt, ka sarunu gaitā esam izveidojuši loģisku koalīciju. Kopā esam Nacionālā apvienība, sociāldemokrāti, Zaļā partija un ZZS. Opozīcijā palika “Vienotība” un apvienotais Reformu partijas un Atdzimšanas partijas saraksts. Tomēr esmu pārliecināts, ka laika gaitā, kopā strādājot, robeža starp koalīciju un opozīcija tiks nolīdzināta.”

 

Valts Variks, 
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs (Vidzemes partija): 
”Pirmās dienas jaunajā amatā aizrit ļoti intensīvi. Paralēli ikdienas lietām, kas jāveic, lai nodrošinātu pašvaldības darba nepārtrauktību, ir jārisina būtiski jautājumi, kas prasa operatīvu lēmumu un rīcību. Svarīgais darbs ir siltumapgādes jautājumu sakārtošana Baložu pilsētā.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu domes darbību un jautājumu izskatīšanu, nepieciešams sakārtot darba organizāciju – apstiprināt domes priekšsēdētāja vietniekus, domes komiteju locekļus.

Tāpat notiek sarunas ar atbildīgajiem pašvaldības darbiniekiem par konkrētām jomām, lai iegūtu plašāku skatījumu par katras jomas problēmām un iespējamiem risinājumiem.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+