Foto – LETA

Kādi piesardzības pasākumi jāievēro, apmeklējot solāriju 0

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus neizturēties vieglprātīgi pret savu veselību un, apmeklējot solāriju, ievērot mērenību un piesardzību. Nedrošo solāriju pakalpojumu sniedzēju saraksts, no kuru pakalpojumu izmatošanas labāk izvairīties, tiek regulāri publicēts Veselības inspekcijas mājaslapā. Tās ir solāriju studijas vai citas iestādes, kur ir pieejams solāriju pakalpojums, kurām pēc konstatētajiem pārkāpumiem veiktajās kontrolēs Veselības inspekcija aizliedz pakalpojuma turpmāku sniegšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11
Lasīt citas ziņas

Pakalpojuma sniedzējs ir atbildīgs, lai klients pirms pakalpojuma saņemšanas tiktu informēts par riskiem veselībai un pakalpojuma saņemšanas nosacījumiem:
• Pakalpojuma sniegšanas vietā ir jābūt izvietotai informācijai par UV starojuma ietekmi, informāciju par to, kādos gadījumos sauļoties nedrīkst vai nebūtu ieteicams, pareiza sauļošanās režīma ieteikumi un informācija par ādas tipiem;
• Pakalpojuma sniedzējam ir jāizskaidro solārija lietošanas drošības noteikumi;
• Pakalpojuma sniegšanas vietā patērētājiem pēc pieprasījuma jābūt pieejamiem datiem par iekārtu lampu maiņu un to nolietojuma pakāpi, dokumentālam apliecinājumam par iekārtas maksimālo efektīvo UV starojuma līmeni (nedrīkst pārsniegt 0,3 w/m2);
• Solārija personāla pienākums ir novērtēt klienta ādas tipu un sniegt konsultāciju par piemērotāko sauļošanās režīmu;
• Katram klientam jābūt izsniegtai apmeklējumu uzskaites kartei;
• Solārija apmeklētājam ir jānodrošina UV starojuma aizsargbrilles, kā arī salvetes vai citus līdzekļus kosmētikas noņemšanai.
Veselības inspekcija atgādina, ka nepilngadīgas personas solārija pakalpojumu drīkst saņemt, tikai uzrādot ģimenes ārsta vai dermatologa izziņu.
2014. gada deviņos mēnešos Veselības inspekcija veica 168 plānveida kontroles objektos , kuros tiek sniegti solārija pakalpojumi. 85% kontroļu tika konstatēti dažāda veida pārkāpumi. Biežāk konstatētas šādas neatbilstības: nav veikti ieraksti par UV iekārtu lampu maiņu, to nolietojuma pakāpi, jebkurām tehniskām pārbaudēm vai tie veikti retāk nekā 1 reizi mēnesī; solārija personālam nav atbilstošas teorētiskās un praktiskās zināšanas ; nav izstrādāts telpu un aprīkojuma tīrīšanas un dezinfekcijas plāns un netiek veikti regulāri ieraksti par telpu un aprīkojuma tīrīšanu un dezinfekciju; kontroles laikā nebija pieejama personas medicīniskā grāmatiņa. 49 objektos tika konstatēts neatbilstošs solārija iekārtas radītais maksimālais UV starojuma līmenis – tas pārsniedza 0,3 W/m2. Šādu objektu skaits gan bija mazāks kā iepriekšējos gados. 70% gadījumu neatbilstības tika novērstas.
Aicinām arī solāriju apmeklētājus pašiem rūpēties par sevi – pirms solārija apmeklējuma izvērtēt savu veselības un ādas stāvokli. Ja tomēr esat izvēlējies apmeklēt solāriju, sauļošanās laikā apsedziet ķermeņa jutīgās daļas un lietojiet UV starojuma aizsargbrilles.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.